кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs26898

Bitmarket

 

Indie2

 

Ostatnie miesiące w Indiach minęły na walce z gotówką oraz złotem. Spowodowało to zwiększone zainteresowanie Bitcoinem. Nie umknęło to uwadze indyjskiemu rządowi, który zamierza uregulować Bitcoina prawnie.

 

Przypomnijmy, w listopadzie 2016 indyjski rząd, unieważnił dekretem bez ostrzeżenia banknoty o nominałach 500 i 1000 rupii. Miało to rzekomo uderzyć w korupcję i szarą strefę.

 

Zdelegalizowane banknoty można wymienić na inne nominały tylko w bankach, oczywiście ujawniając przy tym swój stan posiadania o co zapewne chodziło indyjskiemu rządowi i tamtejszym służbom podatkowym.

Tego rodzaju posunięcie wywołało ogólnokrajową panikę i kolejki do banków. Część Hindusów postanowiła jak najszybciej wymienić banknoty, inni zaś postanowili oszczędności gotówkowe wymienić na inne aktywa np. złoto. Jednak złoto okazało się złą inwestycją, gdyż indyjski rząd wprowadził limity jego posiadania, a za ich przekroczenie grozi konfiskata.

 

Kilka dni temu, po raz kolejny wybuchła panika oraz ruszył kolejny „najazd” na banki i bankomaty. W kraju brakuje gotówki, którą rząd niechętnie puszcza w obieg.

 

Nie dziwi więc, że rządowy terror doprowadził do dużego zainteresowania Bitcoinem. Z powodu dużego popytu na kryptowalutę, kurs BTC jest tam często znacznie wyższy niż w innych częściach świata. Tamtejsze giełdy notują również rekordową ilość nowo zakładanych kont.

 

Oczywiście nie umknęło to uwadze „jaśnie panującym”, którzy pracują już nad prawną regulacją kryptowalut. Co ciekawe, rząd nie zamierza z Bitcoinem walczyć ani go banować (choć pojawiają się i takie głosy). Zapewne zdają sobie sprawę, że jest to niemożliwe oraz ze względu na zainteresowanie, status i popularność kryptowalut na świecie, mogłoby to być kontrowersyjne.

 

Indyjski rząd a dokładniej departament Ministerstwa Finansów zamierza nadać Bitcoinowy status prawny legalnego środka płatniczego, jednak jest jeden haczyk, a mianowicie cała akcja służyć będzie jego opodatkowaniu…. Dodatkowo firmy obracające bitcoinami będą musiały przestrzegać polityki AML/KYC czyli ich klienci przestaną być anonimowi.

 

Do końca jeszcze nie wiadomo jaki kształt będzie miała ustawa, jednak znamy już planowaną datę. Decyzja co nowych regulacji kryptowalut powinna zostać podjęta między 15 a 20 maja bieżącego roku a sama ustawa to kwestia najbliższych miesięcy.

zdjęcie: Flickr.com

bitbay 3.0

FlyingAtom