кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs25006

Bitmarket

 

chiny3

 

Jeżeli komuś się wydawało, że procedury identyfikacji klienta (KYC) na europejskich giełdach kryptowalutowych są przesadne, być może zmieni zdanie zapoznawszy się z tym, co obecnie jest wdrażane na giełdach chińskich.

 

Kontrola przeprowadzona tam przez urzędników PBoC (Chińskiego Banku Ludowego) nie pozostała bez konsekwencji.Giełdzie Huobi na przykład nakazano wytypować konta użytkowników, które mogą budzić podejrzenia prania brudnych pieniędzy. Użytkownicy ci dostali od giełdy pismo, w którym zostali zobowiązani do ujawnienia i udowodnienia pochodzenia wpłacanych na giełdę depozytów, zarówno w juanach, jak i w bitcoinach. Co więcej również przeznaczenie wypłat musi zostać ujawnione. Dane te nie tylko będą do wglądu władz chińskich, ale również zostaną umieszczone w tamtejszym Archiwum Narodowym. Nawet jeżeli użytkownik giełdy stwierdzi, że na przykład pożyczył pieniądze na inwestycję od rodziny, również na to będzie musiał przedstawić dowody. Alternatywą jest konfiskata środków. Podobne regulacje wprowadzono na innych chińskich giełdach.

W celu dokonania wpłaty lub wypłaty przekraczającej sumę 50 000 juanów (co odpowiada niespełna 30 000 złotych), klient może być zmuszony do osobistej wizyty w biurze giełdy.

Te surowe obostrzenia obrotu kryptowalutami w Chinach mogą w istocie odnieść skutek odwrotny od zamierzonego. W połowie lutego tego roku nastąpił gwałtowny wzrost chińskiego obrotu Local Bitcoins, który jest portalem pozwalającym na dość anonimową wymianę „twarzą w twarz” za pośrednictwem gotówki. Tygodniowe obroty na tej platformie z poziomu kilkuset BTC skoczyły do ponad 6000.

 

coindancemarzec

 

Niemniej jednak, dominacja chińskich giełd zakończyła się na dobre i prawdopodobnie w najbliższym czasie nie powróci. Mimo, iż handel na localbitcoins kwitnie, wolumen stanowi ułamek tego co jeszcze przed kilkoma tygodniami notowane było na giełdach. Ktoś kto chciałby zakupić BTC poradzi sobie bez większego problemu, jednak giełdowi spekulanci zrezygnują lub jeśli mają już bitcoiny, przeniosą się na giełdy zachodnie.

 

Fotografia na licencji Creative Commons:Flickr.com

bitbay 3.0

FlyingAtom