кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs24415

Bitmarket

 

ameryka


W nowej amerykańskiej administracji pojawia się coraz więcej osób znających Bitcoina, a nawet jego entuzjastów. Pisaliśmy wcześniej o szefie prezydenckiego budżetu, którym jest Mick Mulvaney. Tymczasem wiceprezydent Mike Pence mianował Marka Calabria na swojego głównego doradcę ekonomicznego.


Mark Calabria był wcześniej członkiem senackiej komisji bankowości, a przedtem dyrektorem Cato Institute – niezależnego instytutu zajmującego się badaniami nad regulacjami prawnymi w finansach. Calabria dał się poznać jako zwolennik wolnego rynku, walut alternatywnych (w szczególności Bitcoina) i reformy amerykańskiego systemu finansowania domów i mieszkań.

W wywiadzie dla CoinTelegraph Calabria stwierdził:

„Jestem co prawda ekonomistą, człowiekiem nietechnicznym, niemniej jestem żywo zainteresowany Bitcoinem, podobnie jak łańcuchem bloków i ideą alternatywnego pieniądza. Niezależnie od tego, czy Bitcoin odniesie sukces, rozproszone rejestry mają w sobie ogromny potencjał w wielu zastosowaniach, od tytułów własności nieruchomości po płatności elektroniczne. Jestem optymistą i sądzę, że zarówno Bitcoin, jak i łańcuch bloków dają perspektywę na radykalne zmiany w obecnym systemie finansowym. Wierzę, że te zmiany są bardzo potrzebne.”

Jest możliwe, że Calabria nie będzie ostatnim „człowiekiem Bitcoina” w ekipie Trumpa. O stanowisko szefa FDA (agencji zajmującej się żywnością i lekami) ubiega się Balaji Srinivasan, założyciel znanej bitcoinowej firmy 21.co. Srinivasan znany jest z awangardowych pomysłów, np. założenia w Kalifornii niezależnego (od USA) „ochotniczego społeczeństwa” bazującego na nowoczesnych technologiach.

 

Zdjecie: Pixabay.com

bitbay 3.0

FlyingAtom