кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs24415

Bitmarket

 

chiny3

 

Dwie największe giełdy chińskie oraz jedne z największych na świecie czyli Okcoin i Houbi oficjalnie zawiesiły wypłaty kryptowalut, czyli bitcoinów i litecoinów.

 

Jak dowiadujemy się w komunikatach OkCoin i Huobi, blokada wypłat jest wynikiem wymogów prawnych jakie giełdy muszą spełnić w Chinach, prawdopodobnie po niedawnej kontroli Chińskiego Banku Centralnego.

 

Według giełd blokada powinna potrwać około miesiąca, jednak jest to termin tylko orientacyjny. Przez ten czas wypłaty juanów będą działać prawidłowo.

 

Jak można zauważyć, jeśli użytkownicy obu giełd chcieliby zrezygnować z usług, lub po porostu odzyskać środki, mogą to zrobić jedynie poprzez sprzedaż bitcoinów lub litecoinów i wymianę ich na juany. To jak i ogólna panika oraz niepewność czy giełdy kiedykolwiek się podniosą, doprowadziło do ostrego spadku kursu Bitcoina.

 

To nie pierwszy i prawdopodobnie nie ostatni raz kurs spada w wyniku zawirowań prawnych w Chinach. Mimo, iż chińskie giełdy straciły dominacje, kurs nadal reaguje bardzo ostro i gwałtownie. Miejmy nadzieję, że rynek kiedyś na chiński cyrk się w końcu uodporni.

 

Fotografia na licencji Creative Commons:Flickr.com

bitbay 3.0

FlyingAtom