кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs24415

Bitmarket

 

san francisco

 

W dniu wczorajszym firma Coinbase oświadczyła na swoim blogu, że do sądu federalnego wpłynął wniosek o nakaz ujawnienia przez firmę danych jej klientów na prośbę rządu USA.

 

Wywodząca się z Kalifornii firma Coinbase jest jedną z największych firm bitcoinowych na świecie, oferuje usługi portfela online, kantoru, giełdy oraz procesora płatności. W jej bazie znajduje się obecnie prawie 5 mln klientów.

Jak twierdzi Coinbase, akcja inwigilacyjna nie jest skierowana bezpośrednio przeciwko nim samym, firma nie jest również winna tej sytuacji. Motywacja wniosku złożonego przez rząd opiera się na podejrzeniu, że użytkownicy firmy mogą wykorzystywać kryptowaluty do unikania podatków.

 

Firma Coinbase zapowiedziała już, że prawo do prywatności ich klientów jest dla nich rzeczą priorytetową, dlatego nie zamierza poddawać się bez walki i podać dane grzecznie na talerzu. Nad sprawą będzie pracował zespół prawników.

 

Choć Stany Zjednoczone są szczególne znane z „pilnowania” swoich obywateli, podobna sytuacja może przytrafić się każdej innej firmie bitcoinowej na świecie. W związku z tym u wielu może powstać dylemat, czy korzystać z firm rodzimych lub założonych w krajach, które nie mają stosownych umów z krajem ojczystym czy wybrać te zarejestrowane w krajach, gdzie ręce rodzimego rządu nie sięgają. Z jednej strony mamy większe poczucie prywatności, jednak z drugiej w przypadku problemów lub upadku danej firmy, nasze działania prawne są mocno ograniczone.

 

Zdjęcie: pixabay.com

bitbay 3.0

FlyingAtom