кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs24415

Bitmarket

 

PLANSZA prawo

 

Serwis Bitcoinet.pl właśnie opublikował pierwszy odcinek nowej serii, w której animowany prezenter opowiada o kwestiach prawnych związanych z bitcoinem i technologią łańcucha bloków.

 

W pierwszym odcinku można usłyszeć o krokach prawnych, które mogą podjąć użytkownicy giełdy Bitfinex, o nietypowym wyroku w Stanach Zjednoczonych, oraz o problematyce kart przedpłaconych i neutralności internetu.

 

Na początek prezenter opowiada o sądzie na Florydzie, który uniewinnił Michella Espinozę, ponieważ zarzuty postawione my przez prokuraturę były nietrafione. Sąd stwierdził, że Bitcoin nie jest pieniądzem, ponieważ nie da się trzymać go pod poduszką. Sprawa ta okazała się policyjną prowokacją, policjant ubrany po cywilnemu dokonał z Espinozą wymiany dolarów, które miały pochodzić z przestępstwa, na bitcoiny. Obecnie prokuratura szykuje się do apelacji.

 

Przypomina to inną sprawę, w Teksasie, gdzie skazano twórcę piramidy finansowej opartej na bitcoinach, Trendona Shaversa. Sąd przyjął wtedy, że bitcoin jest pieniądzem, ponieważ zarówno pokrzywdzeni, jak i oszust tak go postrzegali.


Prezenter mówi także o włamaniu na giełdę Bitfinex, która padła ofiarą ataku. Mimo zaproponowanej przez giełdę ugody, kancelaria Kobre & Kim zauważa, że są możliwe kroki prawne, a warunki ugody nie są uczciwe dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom