кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs27939

Bitmarket

 

rosja ministerstwo finansow btc

 

Rosja to kraj w którym od kilku lat nieudolnie próbuje walczyć się z Bitcoinem. Prawdopodobnie już niedługo walka ta zakończy się zwycięsko dla Bitcoina. Nie będzie to jednak pełne zwycięstwo, ale niewątpliwie duży sukces.

 

Od kilku lat korzystanie z Bitcoina w Rosji jest problematyczne prawnie. Bitcoin postrzegany był za nielegalny w Rosji substytut/zamiennik pieniądza a za używanie nielegalnej waluty i jej emisję miała grozić wysoka kara.

 

Walka z Bitcoinem w Rosji wygląda jak pasmo porażek. Jej początek to koniec 2014 roku, kiedy to rosyjskie Ministerstwo Finansów domagało się pełnego zakazu używania substytutów pieniądza w tym kryptowalut. Przeciw pomysłowi wystąpiło Rosyjskie Ministerstwo ds. Rozwoju Ekonomicznego.

 

Styczeń 2015 roku, Roskomnadzor - urząd kontrolujący media i Internet w Rosji, zablokował największe rosyjskie strony poświęcone Bitcoinowi, a nawet stronę bitcoin.org. To jednak kilka miesięcy później zostało uznane przez sąd za bezprawne.

 

Kwiecień 2016 roku, rosyjskie Ministerstwo Finansów nie poddaje się i przygotowuje ustawę w której proponuje nawet 4-7 lat więzienia i duże kary finansowe za korzystanie z kryptowaluyt.

 

Maj 2015, proponowana przez Ministerstwo Finansów ustawa zostaje wstrzymana, przez rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości. Powodem miedzy innymi był fakt, że rosyjskie Ministerstwo Finansów nie potrafiło wykazać/udowodnić realnych zagrożeń płynących z wykorzystania kryptowalut. W dodatku zakazanie Bitcoina uniemożliwiłoby pracę nad technologią Blockchain, skazując Rosję na zacofanie technologiczne.

 

W międzyczasie Bank Centralny Rosji zaczyna interesować się Blockchainem twierdząc, że ta technologia to przyszłość i w ciągu 2 najbliższych lat opracowane zostaną u nich konkretne jej zastosowania. Grupa rosyjskich banków tworzy konsorcjum do spraw Blockchain. Rosyjska partia polityczna "Partia Wzrostu" zapowiada dotację w bicoinach.

 

Rosyjskie Ministerstwo Finansów wobec swoich niepowodzeń i dostrzeżenia w końcu korzyści płynących z technologii kryptowalut właśnie zaproponowało nową ustawę w której Bitcoin traktowany ma być jako waluta obca. Oczywiście, jak można się spodziewać, nie będzie tak kolorowo, jednak jest to już duży krok naprzód dla kryptowalut. Bitcoin będzie mógł być nabywany w Rosji, jednak nie będzie mógł być tam akceptowany (dość podobnie jak w Chinach).

 

Co ciekawe Ministerstwo nazwało Bitcoina produktem ubocznym Blockchaina i stwierdziło słusznie zresztą, że zawsze będzie on z nim związany, dlatego chce się wykluczyć z odpowiedzialności karnej firmy zajmujące się samym Bitcoinem i Blockchainem.

 

W skrócie, Bitcoin znów stanie sie w Rosji legalny i otrzyma status waluty obcej, jednak nie będzie mógł być tam akceptowany a wyłącznie nabywany np. w celu "wywiezienia" go z kraju. Firmy zajmujące się Blockchainem jak i kryptowalutami nie będą przez to narażone na odpowiedzialność karną. Oczywiście pod warunkiem, że nie będą akceptować Bitcoina jako formę zapłaty, aby nie zagrozić pozycji rubla.

 

źródło: http://ria.ru/economy/20160718/1470281630.html

bitbay 3.0

FlyingAtom