кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs26944

Bitmarket

 

ChinyFlaga

 

Komitet Stały Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych to chiński organ władzy zajmującym się tworzeniem nowego prawa. Na jego posiedzeniu 27 czerwca przedstawiono projekt nowego chińskiego kodeksu cywilnego. W projekcie znalazły się dwa artykuły szczególnie dotyczące osób używających Bitcoina w tym kraju. Wiadomo zaś, że kondycja Bitcoina w Państwie Środka ma istotny wpływ na jego kondycję na całym świecie.

 

Oba te artykuły są wyrazem podążania przez chińskie prawo za postępem technologicznym i nadają walorom wirtualnym (np. kryptowalutom, ale również żetonom w grach i podobnym, istniejącym wyłącznie w sieci wartościom) właściwość bycia obiektem prawa cywilnego. W pewnym uproszczeniu powiedzieć można, że wartości wirtualne uzyskują prawo własności prywatnej na równi z przedmiotami materialnymi. Na przykład kradzież bitcoinów będzie w Chinach traktowana przez władze tak samo, jak kradzież np. samochodu.

Warto podkreślić, że w świetle tego projektu Bitcoin będzie w Chinach nadal traktowany jako „towar”, nie zaś waluta. Pod tym względem wciąż chińskie prawo pozostanie z tyłu względem np. prawodawstwa europejskiego. Niemniej uchwalenie nowego kodeksu przez OZPL prawdopodobnie ostatecznie przesądzi pozytywnie kwestię legalności obrotu Bitcoinem w Chinach.

 

Przypominamy, że restrykcyjne podejście chińskich władz do zagadnień kryptowalut na obecną chwilę stanowi poważne spowolnienie dla ich rozwoju i popularyzacji w tym kraju. Instytucje finansowe nie mogą przeprowadzać transakcji z wykorzystaniem bitcoinów, zaś większość banków, w szczególności tych kontrolowanych przez państwo, obarczonych jest odgórnym zakazem świadczenia usług giełdom bitcoinowym. Zakaz obrotu bitcoinami w Chinach dotyczy wyłącznie instytucji finansowych. Handel tą krytpowalutą w prywatnym zakresie jest jednak dozwolony.

 

Fotografia na licencji Creative Commons: Flickr.com

bitbay 3.0

FlyingAtom