кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs27275

Bitmarket

 

pomnik

 

Liczący niewiele ponad 50 tyś. mieszkańców słoweński Kranj stanie się prawdopodobnie pierwszym miastem na świecie, które wzniosło pomnik dla uhonorowania Bitcoina.

 

Pomnik symbolizujący logo pierwszej w historii kryptowaluty, Bitcoina, ozdobi rondo przy ulicy Staneta Žagarja, tego czwartego co do wielkości słoweńskiego miasta, łącząc ze sobą jednocześnie ulice Oldhamska i Gregorčičeva.

 

Za inicjatywą powstania pomnika stoi samorząd miasta Kranj. Finansowo projekt wsparły zaś dwie, wywodzące się ze Słowenii, firmy – 3fs oraz giełda Bitstamp. Ta jedna z największych na świecie giełd kryptowalutowych wywodzi się bowiem właśnie z tego kraju.

 

W uroczystym, zaplanowanym na jutro, odsłonięciu pomnika wezmą udział m.in.: burmistrz miasta Kranj, Boštjan Trilar; prezes Stowarzyszenia Bitcoin Słowenia, Jure Pirc; a także sekretarz słoweńskiego rządu w osobie Tadeja Slapnika.

 

Jak wyczytujemy z oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, pomnik ma być uhonorowaniem pierwszej waluty cyfrowej i stojącej u jej podstaw, zdecentralizowanej technologii łańcucha bloków:

 

„Słowenia stworzy i wyśle w świat wiadomość, która podkreśla jej otwartość na cyfryzację oraz chęć korzystania z nowych technologii, a także poparcie dla postępowego myślenia, nastawionego nie tylko na optymalizację codziennego życia, ale również interpersonalne zaufanie, przejrzystość i współpracę”.

 

Słowenia postrzegana jest jako państwo otwarte na nowe technologie w tym na Bitcoina zaś bardzo przyjazne kryptowalutom prawo podatkowe tego kraju już od lat przyciąga tam wielu inwestorów tworzących swoje biznesy w oparciu o technologię łańcucha bloków.

 

Lokalizacja pomnika w Google Maps:  46°14'46.8"N 14°21'28.1"E

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom