кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs27253

Bitmarket

 

Microsoft3

 

Podpisywanie dokumentów jest czynnością niezwykle ważną, zwłaszcza przy różnego rodzaju umowach czy dokumentach prawnych, gdzie musimy mieć gwarancję autentyczności i niezmienności dokumentu.

 

Dotychczas dokumenty można było podpisać np. u notariusza, tu jednak wymagane jest zaufanie do jednej osoby, jest to również czasochłonne i niewygodne. Pojawiły się więc jednostki certyfikujące, podpisujące dokumenty swoim kluczem, jednak zaufanie dalej pozostaje scentralizowane. Problemem jest również ryzyko upadku danej jednostki certyfikującej w przyszłości.

 

Świetnym rozwiązaniem jest podpisywanie dokumentów w bitcoinowym blockchainie. Zyskujemy gwarancję niezmienności oraz zdecentralizowane zaufanie.

 

Dostrzegła to firma Microsoft, która doda tą funkcję w postaci pluginu do swojego pakietu Microsoft Office. Microsoft w tym celu porozumiał się z firmą specjalizującą się w certyfikowaniu na bazie blockchaina - stampery.com

 

Jak twierdzi Microsoft jest to najbardziej bezpieczny i wiarygodny sposób podpisywania dokumentów. Z poziomu pakietu Microsoft Office, będziemy mogli podpisać jak i zweryfikować dokumenty za pomocą blockchaina Bitcoina jak i Ethereum.

 

zdjęcie: Flickr.com

bitbay 3.0

FlyingAtom