кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs28260

Bitmarket

 

unicode1

 

Jest już oficjalnie potwierdzone, że w 2017 roku symbol Bitcoina pojawi się w standardzie UNICODE. To dzięki UNICODE mamy możliwość wpisywania między innymi polskich znaków diakrytycznych czy innych znaków specjalnych takich jak np. §, ©, €, ™ itd.

 

W 2011 roku podjęto pierwszą próbę zgłoszenia znaku Bitcoin jako symbol waluty w organizacji Unicode. Niestety wniosek nie przeszedł a głównym powodem był brak wykazania, że jest on „powszechnie” używany.

 

5 października 2015 przesłany został kolejny wniosek, o uznanie tego samego symbolu jako symbolu waluty. Wniosek został przygotowany zdecydowanie lepiej. Przez kilka lat Bitcoin zdobył również dużą popularność. Wykazanie powszechności symbolu nie stanowiło już żadnego problemu.

 

Tym razem wniosek został zaakceptowany i znak Bitcoina zagości w edytorach tekstu jako powszechny standard. Znak Bitcoina będzie podobny do symbolu waluty Tajskiej Baht ฿ z tym, że będzie posiadał 2 linie pionowe.

 

Miejscem umieszczenia znaku Bitcoin jest 20BF (sybole unicode), jako pierwsze wolne miejsce w klasie walut (20A0-20CF). Daje to miejsce w standardowym „Basic Monolingual Plane” czyli podstawowej grupie znaków Unicode. Ze względu na coraz częstsze używanie znaku, jest to miejsce jak najbardziej uzasadnione.

 

bitbay 3.0

FlyingAtom