кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs30600

Bitmarket

rakuten-2

 

Japoński gigant sektora e-commerce, firma Rakuten, już kilkanaście dni temu potwierdziła, iż nosi się z poważnym zamiarem akceptacji bitcoina jako pełnoprawnego środka płatności za oferowane na swoich platformach produkty. Wczoraj stało się to faktem. Pierwsza odsłona akceptacji BTC dotyczy amerykańskiej wersji internetowego sklepu i to tam po raz pierwszy zapłacimy za produkty Rakuten w kryptowalucie.

 

W ramach promocji nowego rodzaju formy płatności dostępnej na amerykańskiej domenie sklepu, ten przez pierwszy tydzień kwietnia oferuje zniżkę w wysokości 30% na wszystkie zakupy powyżej 100$ za które zapłacimy w bitcoinach. Jak dowiadujemy się od przedstawicieli firmy, nie będzie to ostatnia promocja tego typu.

 

Dodatkową zachętą dla nowych klientów Rakutena ma być usługa depozytu typu multi-sig (multi-signature escrow) - w przypadku zakupu bardziej wartościowych towarów, równowartość zapłaty za nie w bitcoinach przenoszona jest na specjalne konto depozytowe, z którego środki mogą zostać wysłane na właściwe konto sprzedającego dopiero w przypadku obopólnej zgody obu stron transakcji.

 

Mechanizm depozytu typu multi-sig oferuje klientom podobnego rodzaju zabezpieczenia transakcji jak te oferowane między innymi przez operatorów kart kredytowych, jednakże, w odróżnieniu od nich, bez zbędnej ilości pośredników i związanych z nimi, dodatkowych kosztów transakcji.

 

Za przetwarzanie płatności bitcoin na rzecz platformy Rakuten odpowiada Bitnet, stosunkowo młody procesor płatności bitcoin dla biznesu, ale już teraz aspirujący do miana liczącego się konkurenta dla tak znanych procesorów płatności tego typu jak BitPay, Coinbase czy GoCoin.

 

Fumio Kobayashi, prezes Rakuten.com:

 

Bitcoin zmienił Internet w bezpieczną, jednolitą, globalną sieć płatności. Poprzez integrację z firmą Bitnet możemy teraz zaoferować naszym klientom branżowe standardy bezpiecznych transakcji z korzyścią w postaci gwarantowanych płatności także dla współpracujących z nami handlowców”.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

bitbay 3.0

FlyingAtom