кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs26849

Bitmarket

 

Kurs7

 

Finansiści mają bardzo ambiwalentny stosunek do Bitcoina. Z jednej strony widzą w nim zagrożenie swojego dotychczasowego porządku świata, z drugiej zaś dostrzegają w nim aktywo spekulacyjne dające coraz większą szansę zarobienia tak zwanych poważnych pieniędzy.

 

Coraz częściej to drugie podejście wygrywa, czego przykładem jest najnowsza analiza kursu BTC rozesłana inwestorom przez znany bank inwestycyjny Goldman Sachs. Analizę upublicznił blog finansowy Zero Hedge.

Autorem prognozy jest Sheba Jafari, szefowa działu analizy technicznej banku. Analiza bazuje teorii fal Elliota i zakłada, że niedawne ATH było szczytem fali trzeciej. W związku z tym analityczka przewiduje teraz spadek kursu, dwuwariantowo. W przypadku uformowania się wzorca ABC, dnem spadków może być poziom w okolicach 1856 USD. Wzorzec ABCDE oznacza utrzymywanie się kursu w przedziale od 2076 do 3000 USD. Następnie prognoza zakłada (w horyzoncie czasowym do końca roku) wystąpienie wzrostowej fali V. Fala ta, w zależności od czasu trwania, może osiągnąć poziom od 3212 (fala krótka) do nawet 3915 USD.

 

Goldmanbtc


Choć z prognozami kursu bywa różnie, sam fakt zajęcia się tematem przez duży bank inwestycyjny jest wart odnotowania. Oby tylko – zauważa złośliwie Zero Hedge – ta analiza, w przeciwieństwie do wielu w przeszłości, była wydana w interesie klientów banku, a nie w interesie samego banku...

 

Z ciekawostek można dodać, że powyższe przewidywania w dużym stopniu pokrywają się z przewidywaniami bitcoinowej społeczności skupionej wokół forum.bitcoin.pl. Zakres Jafari to ok. 3200-3900$, bitcoinowej społeczności 3000-3500$.

 

sachsBTC

 

zdjęcie: Pixabay.com

bitbay 3.0

FlyingAtom