кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs26849

Bitmarket

 

Japonia6

 

Technologia FeliCa, opracowana przez japońskiego giganta wśród światowych producentów elektroniki użytkowej, firmę Sony, już teraz stanowi szeroki standard obsługujący tradycyjne płatności typu NFC (Near Field Connection) w Japonii, m.in. za pomocą kart zbliżeniowych. Sony chce jednak dodatkowo rozszerzyć zakres funkcjonalności tego typu kart o płatności i portfel BTC.

 

Karty FeliCa, produkcji Sony, używane są w Japonii m.in. do realizacji płatności zbliżeniowych w branży transportu i komunikacji publicznej, zarówno lądowej (w tym kolejowej) jak i powietrznej, (tam też technologia FeliCa jest obecnie dominującym system płatności typu NFC). Dodatkowo, z systemem kart zbliżeniowych FeliCa spotkamy się również w branżach sprzedaży detalicznej, a nawet na japońskich jak i amerykańskich uczelniach wyższych – w postaci elektronicznych kart-identyfikatorów.

 

System płatności FeliCa odnajdziemy również u dwóch największych w Japonii przewoźników lotniczych – All Nippon Airways (ANA), a także w konkurencyjnej linii lotniczej Japan Airlines (JAL). Technologia tego samego producenta wykorzystywana jest ponadto na ponad 365 uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych do dystrybucji i obsługi studenckich kart ID.

 

Chipy FeliCa odnajdziemy wbudowane także w niektórych smartfonach, smartwatch’ach, jak i innych urządzeniach tego rodzaju, wspomnianych już kartach zbliżeniowych typu e-money, e-ID, e-bilet, a także elektronicznych kartach członkowskich. Jak dowiadujemy się z raportu portalu informacyjnego Nikkei Asian Review, do końca 2016 roku firma wyprodukowała i rozdystrybuowała już ponad 1 miliard tego rodzaju podzespołów.

 

Nowy rodzaj kart FeliCa ma umożliwiać teraz dodatkowo realizację zbliżeniowych płatności bitcoin. Karty tego typu mają być ponadto wyposażone w osobny chip pamięci (określany mianem FeliCa Pocket Region) do przechowywania zaszyfrowanych danych o kluczu prywatnym zimnego portfela BTC odpowiadającego danej karcie, jak również do transmisji zaszyfrowanych danych transakcyjnych, w tym podpisu cyfrowego realizowanej transakcji BTC.

 

Jak dowiadujemy się od osób związanych z sekcją marketingową FeliCa, największym wyzwaniem podczas integracji płatności BTC z kartami zbliżeniowymi były kwestie bezpieczeństwa oraz te związane z przepustowością transakcyjną samej sieci Bitcoina. Druga z tych kwestii została rozwiązana poprzez stworzenie specjalnego, scentralizowanego systemu do zatwierdzania poszczególnych transakcji poza łańcuchem bloków. Dopiero potem, skumulowane transakcje realizowane przez system FeliCa, zapisywane są w zdecentralizowanym rejestrze Bitcoina.

 

Tego rodzaju rozwiązanie (typu off-chain – poza łańcuchem bloków) umożliwia natychmiastowe zatwierdzanie transakcji bez konieczności dłuższego oczekiwania na ich zatwierdzenie w łańcuchu bloków Bitcoina.

 

Jak dalej zapewniają specjaliści od marketingu, scentralizowany system płatności FeliCa, będący nakładką na zdecentralizowany system płatności BTC, kładzie „mocny nacisk na bezpieczeństwo realizowanych transakcji, skutecznie zapobiegając m.in. przed atakami typu double-spending”.

 

W dalszych planach, choć nie znamy jeszcze konkretnych dat ich realizacji, FeliCa, we współpracy z firmami partnerskimi, zakłada również wypuszczenie na rynek nowych rodzajów sprzętowych portfeli bitcoin. Firma planuje także uruchomienie technicznej obsługi i wsparcia dla klientów korzystających z usług FeliCa dla realizacji, wyżej opisanych, zbliżeniowych transakcji bitcoinowych.

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom