кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs26886

Bitmarket

 

Japonia4

 

Firma Bitpoint, współodpowiedzialna za niedawne udostępnienie płatności bitcoinowych dla linii lotniczych Peach Aviation, nie poprzestaje na laurach, zamierzając wprowadzić tego samego rodzaju płatności do setek tysięcy punktów sprzedaży detalicznej w Japonii.

 

Wiele dzieje się w kraju kwitnącej wiśni od kiedy 1 kwietnia tego roku tamtejsze władze uznały Bitcoina za legalny środek płatniczy - rozgłos w czołowych japońskich mediach, gorące zainteresowanie japońskich biznesów. Do ich grona z dnia na dzień dołączają kolejne firmy. Kilka dni temu były to tanie, japońskie linie lotnicze Peach Aviation, które zdecydowały się na akceptację płatności BTC za bilety na swoje rejsy.

 

Japońskie „bitcoinowe domino” pędzi jednak dalej. W poniedziałek, agencja prasowa Bloomberg obwieściła, że Bitpoint „planuje dać setkom tysięcy japońskich punktów sprzedaży detalicznej możliwość akceptacji waluty cyfrowej”.

 

„Prowadzimy rozmowy z jedną z firm powiązaną z handlem detalicznym … Rozmawiamy również z dużym sklepem ogólnospożywczym na temat wykorzystania bitcoina.” – mówi dyrektor Bitpoint, Genki Oda. Firma, zakłada jednak, iż bardziej optymalnym sposobem wdrożenia płatności BTC na szeroką skalę będzie podjęcie współpracy z jednym z tradycyjnych i powszechnie dostępnych procesorów płatności:

 

„Poprzez współpracę z firmą oferującą usługi terminali płatności dla sklepów, mamy możliwość zwiększenia jego [bitcoina] wykorzystania za jednym zamachem. To znacznie prostsze niż rozmowa z mnóstwem poszczególnych detalistów” – dodaje Oda.

 

Bitpoint Japan Co. to giełda wymiany bitcoin i procesor płatności powstały 3 marca 2016 roku. Bitpoint i linie lotnicze Peach, już obecnie wspólnie wpracują nad wprowadzaniem płatności BTC do hoteli, restauracji, a nawet sklepów z pamiątkami, znajdujących się w punktach docelowych lotów linii. Dodatkowo, ich umowa o współpracy zakłada również instalowanie tam bitomatów (bankomatów z możliwością dokonywania wpłat i wypłat BTC).

 

Skoro mowa o bitomatach. Podążając za zmianami w japońskim prawie, oraz będącym ich efektem, gwałtownym wzrostem zainteresowania Bitcoinem w tym kraju, również japoński Oki zdecydował aktywnie zainteresować się praktycznym wykorzystaniem tej kryptowaluty. Firma jeszcze przed końcem tego miesiąca zamierza uruchomić linię produkcyjną bankomatów z funkcją wypłat i wpłat BTC.

 

Założone w 1881 roku w Tokio, Oki, to jeden z największych obecnie, w skali globalnej, producent urządzeń drukujących, półprzewodników jak i kompletnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu, w tym wspomnianych już bankomatów. W Polsce Oki rozpoznawalna powinna być głównie jako producent faksów i drukarek laserowych.

 

Najnowszy model bitmomatów produkcji Oki – RG8 (Recycler G8) umożliwi automatyczny zakup Bitcoinów za wpłaconą gotówkę i przesłanie ich na portfel klienta. Oczywiście odwrotny proces, czyli sprzedaż BTC z wypłatą w walucie fiat w formie gotówki będzie również możliwy. Co więcej, producent proponuje inne ciekawe funkcje, na przykład opłacanie bitcoinami faktur, przesłanych ze smartfona. Ich konkretne wykorzystanie oraz zestaw dostępnych funkcji ma zależeć jednak od indywidualnej oferty banku obsługującego dany bankomat.

Co interesujące, Oki na razie nie przewiduje instalowania nowego modelu w samej Japonii, licząc na kraje dynamicznie rozwijających się gospodarek, takie jak Chiny czy Indie. Ma mieć to związek z rzekomo nadal „…relatywnie niskim zainteresowaniem Bitcoinem ze strony japońskich instytucji finansowych” – wyczytujemy z oświadczenia firmy opublikowanego na stronach Nikkei Asian Review.

 

Nie jest to do końca zgodne z tym, co obserwujemy w tym kraju. Według rozpowszechnionych opinii ostatnie rekordowe kursy BTC były wywołane raptownym wzrostem zainteresowania Bitcoinem właśnie w Japonii i Korei Południowej. Być może życie skoryguje plany japońskich banków.

 

zdjęcie: Pixabay.com

bitbay 3.0

FlyingAtom