кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs27891

Bitmarket

BitcoinKurs

 

Dziś kurs Bitcoina na największych giełdach osiągnął najwyższe notowania w historii.

 

Cena Bitcoina właśnie bije kolejne rekordy. Co prawda punkt ATH (All Time High ) osiągnięty został na giełdzie Bitfinex już ponad 2 tygodnie temu, lecz spowodowane było to problemem z depozytami i wypłatami w walutach fiat.

 

Dziś zaś, ATH zostało osiągnięte na pozostałych największych giełdach na świecie, gdzie problemów z wypłatami nie ma, lecz wpływ Bitfinexa na pewno jest istotny.

 

Nowe ATH:

Bitfinex – 1470$ (5700zł)

Coinbase – 1428$ ( 5540zł)

Bitstamp – 1368$ (5300zł)

BTC-e – 1316$ (5100zł)

 

Czy dzisiejszy rekord jest zatem wywołany sztucznie?

 

Hossa na Bitcoinie trwa nieprzerwanie od stycznia 2015 roku, kiedy to osiągnięte zostało minimum (152$) po poprzedniej bańce spekulacyjnej na poziomie 1163$ (Bitstamp). Wzrost kursu nigdy nie jest liniowy a bardziej przypomina postać falową. Pierwsza taka fala ze 152$ wyniosła kurs do 502$, po czym nastąpiła korekta oraz konsolidacja, rysując na wykresie figurę trójkąta. Kolejna fala to 778$ po której również nastąpiła korekta i krótsza już konsolidacja. W ten sposób doszliśmy do rekordowych już w tamtym czasie 1350$ a następnie nastąpiła korekta do 891$. Korekty po fali wzrostów a następnie konsolidacje (długie lub bardzo krótkie) są naturalnym zjawiskiem na większości rynków, oczywiście do czasu odwrócenia trendu.

 

kursBTC

 

Mimo, iż za ostanie wzrosty obwinia się problemy na Bitfinexie, biorąc pod uwagę, że Bitcoin dalej jest w hossie, ciężko spodziewać się czegoś innego niż właśnie kolejnych wzrostów i przebicia maksimów. Można więc uznać, że problemy Bifinexa jedynie przyspieszyły wzrosty oraz skróciły do minimum okres konsolidacji po poprzedniej fali. Prawdopodobnie nawet bez tych problemów doszlibyśmy do tego samego punktu co dziś, lecz w późniejszym terminie.

 

Polskie giełdy

 

Rodzimy rynek wykazuje większą zachowawczość i ostrożność. Na Bitmarkecie oraz BitBay kurs oscyluje w okolicach 5100zł, więc na poziomie giełdy BTC-e.com, znanej z najmniejszego temperamentu i najbardziej zrównoważonych graczy. Na Bitmarkecie dzisiejsze maksimum 5185zł było niższe o około 25zł od najwyższego punktu w historii.

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom