кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs27253

Bitmarket

 

ACIPayment

 

Amerykańska firma ACI Worldwide, podpisała umowę ze szwajcarskim startupem Payment21 zajmującym się wymianą bitcoinów na inne waluty. Dzięki temu 56 tysięcy firm – pośrednich klientów ACI ma możliwość przyjmowania płatności w BTC pozostając w pełnej zgodzie z przepisami dotyczącymi identyfikacji klientów i zapobiegania oszustwom finansowym.

Payment21 jest jednym z wielu w Europie miejsc wymiany BTC na waluty fiat, który stara się wyróżnić naciskiem na pełną zgodność z prawem finansowym i ofertą skierowaną przede wszystkim do klientów instytucjonalnych i biznesowych. ACI Worldwide z kolei również jest nastawiona na dużych klientów i dostarczanie usług mniejszym, lokalnym operatorom płatności elektronicznych. W sumie obsługuje aż 130 takich operatorów!

Mamy więc do czynienia z ciekawą sytuacją, gdy operator płatności elektronicznych z ugruntowaną pozycją na tradycyjnych rynkach, aktywnie poszukuje możliwości wzbogacenia swojej oferty o płatności w BTC. Dotychczas zdecydowana większość bitcoinowych operatorów, nawet tych największych, wywodziła się ze środowiska kryptowalutowego, a z ofertą wychodziła bezpośrednio do indywidualnego posiadacza bitcoinów i handlowca. Tutaj mamy wejście na nowy poziom. Jako potencjalnych przyjmujących Bitcoiny firma ACI Worldwide wymienia, oprócz operatorów płatności, spółki giełdowe, dostawców elektronicznej rozrywki, sieci komórkowe, a nawet fundusze inwestycyjne (jeżeli chodzi o te ostatnie, z podobną ofertą wystąpiła niedawno giełda BitStamp). To wszystko oczywiście z eliminacją ryzyka kursowego i ewentualnych problemów prawno-podatkowych.

Tego typu współpraca nie jest rzecz jasna jakimś wielkim przełomem w upowszechnianiu się Bitcoina. Z drugiej strony w taki właśnie sposób kryptowaluty mogą wejść w świat wielkiego biznesu.

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom