кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs30600

Bitmarket

 

bitstamp2

 

Podczas gdy bitcoinowa społeczność w napięciu oczekuje na decyzję SEC dotyczącą bitcoinowych funduszy ETF, znana słoweńska giełda BitStamp we współpracy z bankiem CACEIS proponuje opcję „odwrotną”.

 

Bitcoinowe ETF-y mają ułatwić inwestycję w Bitcoina osobom i firmom go nie znającym. Współpraca BitStampa z CACEIS natomiast ułatwi zainwestowanie bitcoinów w tradycyjne instrumenty finansowe.

Zacznijmy od tego czym jest bank CACEIS. Jest to bank z francuskiej grupy finansowej Crédit Agricole, znanej u nas z działalności detalicznej. CACEIS jednak detalem się nie zajmuje, wręcz przeciwnie, zajmuje się zarządzaniem aktywami dużych biznesów i instytucji finansowych. Jest między innymi pośrednikiem między klientami, a funduszami inwestycyjnymi. Jak czytamy w oświadczeniu prasowym, poszukując nowych kapitałów dla tych funduszy, bank rozpoczął współpracę z BitStampem. Fundusze inwestycyjne korzystające z usług CACESIS jako pośrednika, będą mogły oferować swoje udziały za BTC i wypłacać BTC z tytułu umorzenia tych udziałów. BitStamp będzie pełnił rolę specyficznego operatora płatności, działającego w obie strony.

Tego rodzaju współpraca nie wpłynie bezpośrednio na kurs BTC, ponieważ (w przeciwieństwie do ETF-ów) nie spowoduje dużego przypływu kapitału do Bitcoina. Jest jednakże kolejnym krokiem do uznania Bitcoina przez instytucje finansowe za pełnoprawne aktywo i w dłuższym terminie powinna oddziaływać na kurs pozytywnie. Warto również przypomnieć, że Bitstamp otrzymał licencję od Komisji Nadzoru Sektora Finansowego w Luksemburgu. Giełda jest więc pełnoprawną instytucją płatniczą na terenie 28 państw Unii Europejskiej.

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom