кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs29322

Bitmarket

 

Bitcoin rekordy

 

Koniec 2016 roku przynosi nam nowe rekordy. Na parze BTC/PLN mamy najwyższy kurs w historii, również kapitalizacja Bitcoina osiągnęła rekordową wartość 15.3 miliardów dolarów czyli przy obecnym kursie 65 miliardów złotych.

 

Mimo, iż kurs Bitcoina obecnie oscyluje w okolicach 960$ a jego najwyższy kurs wynosił pod koniec 2013 roku 1163$ (Bitstamp), kurs wyrażony w złotówkach jest ponad 500zł wyższy niż rekordowy kurs z 2013 roku. Odpowiada za to wyższy kurs dolara, który obecnie kosztuje 4,22zł w porównaniu do 3zł pod koniec 2013 roku.

 

Obecnie mimo, mniejszego kursu wyrażonego w dolarach niż kurs rekordowy z 2013 roku, mamy nowy rekord kapitalizacji Bitcoina wynoszący ponad 15.3 miliardów dolarów. Kapitalizacja to nic innego jak iloczyn wszystkich Bitcoinów w obiegu oraz kursu, czyli jest to wartość wszystkich bitcoinów w obiegu. Pod koniec 2013 roku było ich 12 milionów, obecnie już ponad 16 milionów, stąd rekordowa kapitalizacja.

 

Warto również dodać, że bitcoinowy łańcuch bloków w którym zawartych jest około 180 milionów transakcji przekroczył już 100GB oraz, że Bitcoin zdobył 9 miejsce pod względem popularności w chińskiej wyszukiwarce Baidu w kategorii „technologia”.

 

Co może przynieść nam 2017 rok?

 

Miejmy nadzieję, że nowe rekordy. Niewykluczona jest też kolejna już czwarta bańka spekulacyjna, ale o tym będzie można zacząć mówić dopiero, gdy kurs pobije poprzedni rekord czyli 1163$, co nie jest takie pewne.

 

Można spodziewać się z dużym prawdopodobieństwem, że kurs w przeciągu najbliższych miesięcy będzie dążył do poprzedniego rekordu, jednak jeśli go nie przebije, czeka nas prawdopodobnie przełamanie dotychczasowego trendu i wielomiesięczny trend spadkowy. Jeśli zaś kurs sforsuje poprzednie ATH (All Time High), istnieje prawdopodobieństwo nowej bańki spekulacyjnej, której zasięgu nie sposób nawet określić.

 

Co przemawia za dalszym wzrostem kursu:

 

- 23 miesięczny trend wzrostowy

- Pokonywanie przez kurs poprzednich lokalnych szczytów

- Sytuacji polityczno-ekonomicznej na świecie (Wygrana Trumpa, walka z gotówką, problemy banków, wizja kolejnego kryzysu ekonomicznego, dewaluacja juana itd.)

 

Co może zaszkodzić wartości Bitcoina?

 

- Tradycyjnie problem maksymalnej wielkości bloku a co za tym idzie przepustowości sieci Bitcoin. Słaba i powolna adopcja Segregated Witness zwiększająca w teorii przepustowość sieci ponad 3-krotnie.

- Coraz większe zainteresowanie Bitcoinem oraz próby regulacji i inwigilacji użytkowników Bitcoina poprzez rządy.

- Zdarzenia losowe takie jak na przykład upadek dużej giełdy.

 

zdjęcie: pixabay.com

Treśc artykułu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i jest wyrazem osobistych poglądów autora. Nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

bitbay 3.0

FlyingAtom