кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs25046

Bitmarket

 

BitcoinKurs

 

Dziś na polskich i zachodnich giełdach cena Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom od ponad 1000 dni.

 

3330zł lub 779$ - tyle dzisiaj trzeba było zapłacić za 1 BTC. Ze względu na rosnącą wartość dolara i osłabienie złotówki, już niedługo możemy mieć rekordowy kurs wyrażony w PLN, mimo iż do rekordu w USD jeszcze trochę brakuje.

 

Dokładnie 3 lata temu miała miejsce największa w historii bańka spekulacyjna na Bitcoinie, gdzie cena dochodziła nawet do ponad 1260$. Niestety w dużej mierze, bańka była wynikiem działającego na giełdzie Mt.Gox bota „willy” a do pęknięcia tej bańki przyczynił się upadek samej giełdy w wyniku, którego utracono około 800tys. BTC. Niewątpliwie był to największy i najdłuższy kryzys w historii Bitcoina.

 

Od grudnia 2013 do stycznia 2015 kurs systematycznie spadał osiągając swoje minimum na poziomie około 150$. Po rocznym spadku nastąpił czas konsolidacji, który trwał około 10 miesięcy. Po niemal 2 latach kryzysu po upadku giełdy Mt.Gox i pęknięciu bańki kurs zaczął powoli rosnąć. Dzisiejszy kurs jest wynikiem 14 miesięcy wzrostu i tyle też trwa trend wzrostowy podczas których Bitcoin nieustanie prze ku górze przebijając lokalne maksima.

 

Drugi największy kryzys w historii Bitcoina, czyli maksymalna wielkość bloku również zbliża się ku końcowi (a przynajmniej na jakiś czas), a sieć czeka na wprowadzenie SegWit, który w teorii zwiększy przepustowość sieci nawet powyżej 300%.

 

Czarne chmury nad Bitcoinem powoli ustępują miejsca optymizmowi, szczególnie w wyniku sytuacji polityczno-ekonomicznej na świecie. Wygrana Trumpa, walka z gotówką w Indiach i konfiskata złota, dewaluacja juana, problemy banków z Deutsche Bank na czele, hiperinflacja w krajach mało rozwiniętych, rabunek depozytów obywateli Cypru, czy zamrożenie wypłat w Grecji jak i wiele innych zawirowań sprawiają, że Bitcoin coraz częściej jest utożsamiany z bezpieczna lokatą kapitału niezagrożoną przez szkodliwą i destruktywną politykę państw, jako pieniądz niezależny od rządów.

 

Co dalej?

 

Zgodnie z zasadą, że z trendem się nie walczy, istnieje duże prawdopodobieństwo dalszego wzrostu kursu Bitcoina z celem osiągnięcia ATH czyli najwyżej ceny historycznej. Biorąc pod uwagę naturę rynku Bitcoina, niewykluczona jest kolejna bańka spekulacyjna.

 

Analitycy Saxo Bank prognozują, że w 2017 roku kurs Bitcoina może osiągnąć nawet 2100$. Oczywiście, w przypadku tego typu prognoz, trzeba zachować zdrowy rozsądek a decyzje dotyczące inwestycji podejmować samodzielnie. Kurs Bitcoina bywa nieprzewidywalny, a tak częste wydarzenia jak np. upadek dużej giełdy Bitcoinowej może w mgnieniu oka odwrócić wielomiesięczny trend. Również sprawa z wielkością bloków a dokładnie SegWit, mimo iż idzie już miarę dobrym kierunku, również może skończyć się niepowodzeniem, gdyż sieć potrzebuje zgody górników odpowiadających za aż 95% mocy na jego aktywacje.

 

 zdjęcie: pixabay.com

bitbay 3.0

FlyingAtom