кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs30516

Bitmarket

Bitcantor1

 

sale

 

Czarny Piątek – brzmi nieco złowieszczo, ale to po prostu nazwa kolejnej po Halloween radosnej amerykańskiej tradycji, która podbija również Europę i Polskę. To dzień wielkich wyprzedaży i wielkich zakupów, który Amerykanie czczą tłumami w hipermarketach, rękoczynami przy kasach i kolizjami na parkingach.

 

Na szczęście dla nas jest jeszcze Bitcoin Black Friday, akcja obniżek i wyprzedaży u handlowców i usługodawców przyjmujących płatności w BTC. Tak się składa, że aby z niego skorzystać nie musimy ruszać się sprzed komputera.

Bitcoin Black Friday to również skoordynowana akcja prowadzona przez Jona Holmquista. Sprzedawcy zgłaszają swoje promocje, które stają się dostępne poprzez stronę akcji o godzinie 00:00 Czarnego Piątku – w tym roku 25 listopada. Obniżki cen sięgają nieraz 20%, wielu sprzedawców oferuje darmową dostawę.

Holmquist, cytowany przez CryptoCoinNews zauważa jednak pewne zahamowanie akceptacji Bitcoina w handlu. Rokiem pod tym względem najlepszym był 2014, kiedy to mieliśmy akceptację Overstock i NewEgg. Dwa kolejne lata nie przyniosły podobnie spektakularnych wydarzeń, systematycznie natomiast wzrastała ilość drobnych, niszowych firm przyjmujących BTC. Na przykład jeden z największych operatorów BitPay odnotował w 2015 podwojenie się liczby handlowców przyjmujących bitcoiny za jego pośrednictwem (z 44 do ponad 100 tysięcy) i podwojenie obrotów. Z drugiej strony tylko niewielka część sprzedawców zachowuje swoje przychody w BTC, nie zamieniając ich od razu na walutę fiat.

W tym roku Bitcoin Black Friday może nieco popsuć zatykająca się sieć Bitcoina. Problem, lekceważony przez developerów, powrócił po raz kolejny niczym bumerang. Płacąc za zakupy bitcoinami powinniśmy zadbać o odpowiednią opłatę transakcyjną tak, aby nie oczekiwać na potwierdzenie kilka dni. Niestety nie wszystkie portfele robią to automatycznie, niektórzy próbują też zaoszczędzić te kilka groszy, z nieciekawym skutkiem.

 

Podczas tegorocznego Czarnego Piątku warto zainteresować się sprzętowymi portfelami i zadbać o bezpieczeństwo naszych bitcoinów. Wybór sprzętowych portfeli w promocyjnych cenach jest szeroki. Na obniżkę 21% możemy liczyć w przypadku całej gamy portfeli Ledger, w tym na nowy model Ledger Blue (pre order) z ekranem dotykowym i bluetoothem. Również popularny Trezor możemy w ten dzień nabyć po atrakcyjnej, bo mniejszej o 20$ cenie. Tańszy o 20$ będzie również rewelacyjny portfel KeepKey.

 

Warto zadbać też o naszą anonimowość w sieci a co za tym idzie bezpieczeństwo. Czarny Piątek to okazja na zakupu taniego VPNa. Aż 62% oszczędzimy kupując tego typu usługę na www.privateinternetaccess.com, oferującą VPN przy użyciu prostego w obsłudze i bez instalacyjnego programu. Na 35% możemy liczyć na AirVPN a 45% na vpn.ac. Na expressvpn.com możemy zaś liczyć na gratisowe 3 miesiące.

 

Jeżeli interesuje Cię elektronika z Chin, odwiedź Fasttech, gdzie możesz liczyć na 15% zniżki przy zakupie powyżej 100$ i 10% poniżej.

 

Jeśli jesteś miłośnikiem gier komputerowych i chciałbyś za nie płacić bitcoinami szukaj okazji na Steam, g2a.com lub cdp.pl

 

Więcej ofert na BITCOIN BLACK FRIDAY

 

Zdjęcie: pixabay.com

bitbay 3.0

infobtc-1160x653

FlyingAtom