кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs24415

Bitmarket

 

JohnMcAfee

 

Większości użytkowników komputerów, szczególnie z systemem Windows, nazwisko Johna McAfee kojarzy się z popularnym programem antywirusowym. Co prawda twórca McAfee Associates opuścił firmę już w 1994 roku, ale programy były firmowane jego nazwiskiem aż do 2010, kiedy to firmę wykupił Intel.

 

Sam McAfee z ulgą stwierdził, że oprogramowanie to nie będzie już tak nazywane, zwłaszcza że jego skuteczność z czasem spadała i pod koniec kariery był to już darmowy gadżet, próbujący się zainstalować wraz ze znaną przeglądarką PDF.

Tymczasem jednak McAfee nadal – ze zmiennym szczęściem – próbował różnych biznesów w branży IT, aż wreszcie w zeszłym roku trafił na Bitcoina. Wydaje się, że idea kryptowalut całkowicie go przekonała. W wywiadach dla prasy nazywa Bitcoina rewolucyjnym wynalazkiem, który zmieni oblicze świata.

„Nie wiem, czy będzie to Bitcoin, czy inne kryptowaluty, ale będziemy mieli standardową kryptowalutę światową, czy to się rządom podoba, czy nie. Kontrolowanie przepływów pieniężnych będzie trudne i trudno będzie rządom pobierać podatki. Będą się musiały do tego przyzwyczaić. Sposób zbierania podatków zmieni się. Może będą to opłaty za korzystanie z parków narodowych, albo dróg – nie mam pojęcia – to problem rządów, nie mój. Niemniej to nadchodzi i zmieni ten świat” – powiedział McAfee w wywiadzie dla IBTimesa.

W kwestii Bitcoina McAfee nie poprzestaje bynajmniej na słownych deklaracjach. Jego najnowsza firma, MGT Capital Investments, buduje coś, co może być wkrótce największą kopalnią bitcoinową poza Chinami. Kopalnia powstaje we współpracy z producentem koparek Bitmain. Aktualnie pracuje w niej 400 maszyn Antminer S9, ale na początku przyszłego roku ma ich być już 2000 i na tym pewnie się nie skończy. Zlokalizowana jest w stanie Waszyngton, co zapewnia dostawy energii z hydroelektrowni i klimat sprzyjający chłodzeniu całego kompleksu.

McAfee poinformował, że kopalnia wyprzedza plan i w ciągu dwóch miesięcy wykopała 170 BTC, co jak łatwo policzyć odpowiada prawie 120 tysięcy dolarów. Oczywiście to niewiele mówi o zyskowności całego przedsięwzięcia.

Jako specjalista od bezpieczeństwa komputerowego, John McAfee największe niebezpieczeństwa dla Bitcoina dostrzega właśnie w tej dziedzinie. Szczególnie niepokoi go rosnąca popularność bitcoinowych portfeli na smartfonach. McAfee ma kiepskie zdanie na temat bezpieczeństwa tych urządzeń. Oto co ma do powiedzenia na ten temat:

 

„Dobry Boże, te urządzenia nie zostały zaprojektowane, żeby zabezpieczać użytkownika i zapewniać my prywatność. Wręcz przeciwnie, ich zadaniem jest ujawnianie jego lokalizacji, tożsamości, kontaktów – to urządzenia szpiegujące. [...] Są zaprojektowane, żeby zbierać te informacje [...] Niestety funkcje smartfonów używane przez sprzedawców i marketingowców, są dostępne również dla hakerów. Smartfon to narzędzie inwigilacji, ale też wymarzone narzędzie komputerowych złodziei.”

 

John McAfee to kolejny miliarder obok takich postaci jak Richard Branson czy braci Winklevoss, który stawia na Bitcoina a Ci jak wiadomo, mają ponadprzeciętną intuicje i potrafią dostrzec potencjał

 

Zdjecie: flick.com

bitbay 3.0

FlyingAtom