кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs24415

Bitmarket

 

Shinhan1

 

Najstarszy południowokoreański bank Shinhan Bank od roku współpracuje z młodą firmą Streami, zajmującą się międzynarodowymi transferami pieniędzy poprzez Bitcoina. Wyrazem tej współpracy było między innymi pół miliona dolarów, jakie bank zainwestował w Streami. Przyszła pora na ogłoszenie efektów tej współpracy – możliwość transferu gotówki poprzez BTC znajdzie się w ofercie banku.

Streami zajmuje się obsługą przelewów międzynarodowych dla osób fizycznych. Większość z nich to emigranci zarobkowi przesyłający część swoich pensji do rodzin w kraju. Korzystanie z usług banków, czy wyspecjalizowanych firm takich jak Western Union, oznacza wysokie prowizje, często sięgające kilkunastu procent. Jako firma koreańska, Streami skoncentrowała się na obsłudze przesyłania pieniędzy z Korei Południowej do Chin. Dzięki wykorzystaniu Bitcoina przelewy są wyjątkowo tanie i błyskawiczne.

Obecnie pewne kłopoty stwarza koreańskie prawo, w którym status Bitcoina jest dość mglisty. Streami przesyła zatem pieniądze na giełdy w HongKongu, zakupione tam bitcoiny wędrują z kolei na giełdy chińskie, gdzie po zamianie na yuany trafiają do odbiorców. Południowokoreański rząd pracuje już nad prawną regulacją kryptowalut, która – jak się oczekuje – będzie sprzyjała ich rozwojowi.

Warto zauważyć, że szacowana roczna suma transferów emigrantów zarobkowych z Korei Południowej do Chin to 4 miliardy dolarów. Shinhan Bank ma na tym rynku ugruntowaną pozycję, oferując według danych Banku Światowego najniższe prowizje. Ze względu na powszechny w Korei dostęp do Bitcoina (bankomaty, punkty handlowe) już teraz jakaś część tego strumienia porusza się w bitcoinowym łańcuchu bloków. Uruchomienie nowych usług przez Streami i Shinhan Bank może wpłynąć na obroty chińskich giełd i kurs BTC.

 

Z ciekawostek Shinhan Bank ma również swoje przedstawicielstwo w Polsce.

 

Źródło: econotimes.com

Zdjęcie: Wikimedia Commons

bitbay 3.0

FlyingAtom