кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs31799

Bitmarket

Bitcantor1

 

messenger

 

W połowie tego roku firma Apple stworzyła niezależnym programistom możliwość osadzania własnych programów w popularnym komunikatorze iMessage. Dzięki Circle, możliwe już jest wykonywanie płatności z poziomu komunikatora.

 

Z tej okazji skorzystała firma Circle, zajmująca się przesyłaniem pieniędzy poprzez łańcuch bloków Bitcoina. Po zainstalowaniu wtyczki, przesłanie pieniędzy staje się po prostu elementem konwersacji w iMessage.

Co ciekawe z Circle mogą korzystać również osoby nie znające Bitcoina i przesyłać tradycyjne waluty. W tym jednak przypadku, o ile między saldami w Circle płatności następują błyskawicznie, o tyle wypłata na rachunek bankowy trwa zazwyczaj od jednego do trzech dni.

Dyrektor wykonawczy Circle, Jeremy Allaire stwierdza:

„To będzie ważna część przyszłości, w naszej aplikacji pieniądze działają tak, jak działa Internet. Ludzie rozmawiają o zdjęciach i innych treściach, a robią to w komunikatorach. Dla wielu ludzi komunikatory i portale społecznościowe są podstawowym medium w Internecie.”
iMessage używa wiadomości SMS do komunikacji. Dzięki temu aplikacja Circle pozwoli na przesyłanie pieniędzy nie tylko między użytkownikami iOS, ale do każdego urządzenia będącego w stanie odbierać SMS-y, choć odbiór w tym przypadku może być mniej wygodny.

 

Samo Circle zaczynało od udostępnienia usługi portfela bitcoinowego, obecnie celem firmy są płatności społecznoświowe. Firma uzyskała również licencję brytyjskiego urzędu kontroli finansowej (FCA), oraz nawiązała współpracę z bankiem Barclays. Zebrała również 60 milionów dolarów na stworzenie ‘Circle China’ z siedzibą w Beijing.

 

W odróżnieniu od typowych usług przekazu pieniądza, globalna ekspansja Circle jest wysiłkiem, który zmierza do ułatwienia wymiany wartości pomiędzy użytkownikami na całym świecie. Firma dostrzega, że Chińscy konsumenci odegrają znaczącą rolę w światowej gospodarce w najbliższych latach.

 

W modelu Circle Bitcoin służy do transferu środków wewnątrz firmy. Sam klient końcowy nie będzie wiedział, że jego środki wyrażone w walutach fiat, w rzeczywistości są transferowane w postaci bitcoinów. Oczywiście, klient może również wybrać przelew BTC.

 

Płatności społecznościowe Circle są dużą szansą na globalną i masową popularyzację Bitcoina. W samych Chinach z podobnych usług (płatności społecznościowe w komunikatorach) korzysta około 500mln ludzi. Potencjał jest więc ogromny.

 

Fotografia na licencji Creative Commons: flickr.com

bitbay 3.0

infobtc-1160x653

FlyingAtom