кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs27253

Bitmarket

 

btce1

 

W kolejnym, oficjalnym oświadczeniu umieszczonym na forum dyskusyjnym bitcointalk.org, zespół BTC-e przyznaje, że 45% zdeponowanych na platformie środków zostało skonfiskowanych przez amerykańskie organy śledcze. Giełda zamierza jednak wywiązać się z wierzytelności, a nawet wznowić swoją działalność, jednakże już pod inną nazwą.

 

Z tłumaczeniem ww. wpisu, oryginalnie zamieszczonego na forum w języku rosyjskim, możecie zapoznać się poniżej:

 

 

Aktualizacja nr 5! Ważne! 9 sierpnia 2017


Wyjście z obecnej sytuacji w związku z zarekwirowanymi fiatami:


1.    Przez ostatnie 14 dni zajmowaliśmy się walką o wasze środki, udało nam się utrzymać kontrolę nad 55% środków (w zależności od kursu), pozostałe 45% to środki zarekwirowane, większa część w walutach fiat. W przypadku zdjęcia tejże konfiskaty z rachunków, suma ta ulegnie zmniejszeniu.
2.    Nasz wariant wyjścia z obecnej sytuacji:


2.1    Praca pod dotychczasową marką jest już niemożliwa w związku z niezamkniętymi kwestiami wobec biura ds. walki z przestępstwami finansowymi Ministerstwa Finansów USA.
2.2    W obecnej chwili prowadzimy rozmowy z grupą inwestorów (firmą inwestycyjną) na temat zakupu i jak najszybszego uruchomienia serwisu i likwidacji zobowiązań wobec klientów. Dalej, proces likwidacji zobowiązań wobec klientów będzie opisany bardziej szczegółowo.
2.3    Po tym jak przekażemy wszystkie zestawienia finansowe w ręce firmy inwestycyjnej, nastąpi przekalkulowanie balansów.
2.4    Procedura przeliczenia z uwzględnieniem dostępnych 55% środków:


2.4.1: Wszystkie zobowiązania w walucie fiat (USD, EUR, RUR) będą przekonwertowane do postaci tokenów BTE (1 BTE = 1 USD) według kursu obowiązującego w momencie konwersji. Bardzo możliwe, że dla sprawniejszego zamknięcia zobowiązań za pomocą tokenów BTE będzie przeprowadzone ICO.
2.4.2. Jeżeli dysponujecie na koncie sumą w coinach, zostanie wam odpisane 45% balansu coinów i przepisane do postaci 45% BTE (1 BTE = 1 USD). Po kursie na dzień konwersji.
2.4.3. Jeżeli dysponujecie balansem w BTE, zostanie wam przypisane 45% w coinach (suma będzie rozbita na 7 różnych coinów po równo: BTC, LTC, NMC, NVC, PPC, ETH, DSH) i odpisane 45% w BTE.
2.4.4. Po dokonaniu wszystkich przeliczeń, wszyscy użytkownicy dostaną możliwość wypłaty 55% posiadanych środków z systemu.


    2.5 Firma inwestycyjna pracuje z uwzględnieniem przepisów KYC, AML i koniecznych dla tej działalności licencji, w związku z tym wszyscy użytkownicy zostaną zobowiązani do przeprowadzenia procesu weryfikacyjnego.
    2.6 Orientacyjny termin rozpoczęcia powyższych procedur przypada na koniec sierpnia.

   
3.    Wszystkie zobowiązania będą likwidowane w pierwszej kolejności z przychodu operacyjnego uzyskanego z prowizji firmy inwestycyjnej, a także ze środków, które planujemy odzyskać na drodze sądowej od tych, którzy dopuścili się ich bezprawnej konfiskaty.


Realizacja zobowiązań wobec wierzycieli będzie odbywać się według zasady wykupywania tokenów BTE z rynku.


Następna aktualizacja dostarczy bardziej szczegółowych danych o procedurze dostępu do informacji o waszym balansie jak również, kiedy środki te będzie można wypłacić.


Jako zespół BTC-e oficjalnie informujemy, że wszystkie środki, które znajdowały się na funduszach rezerwowych (włączając w to cały nasz dochód) zostały przekazane dla likwidacji powstałego zadłużenia.


P.S. Ostrzeżenie! Coraz częściej mamy do czynienia z przypadkami umieszczania na forach dyskusyjnych fałszywych linków odnoszących się rzekomo do naszej nowej domeny. Cała oficjalna informacja o naszej pracy znajduje się tylko na naszym koncie na Twitterze i na naszym oficjalnym koncie na forum.


Z poważaniem, zespół BTC-e.

 

 

 

Przypomnijmy. 25 lipca tego roku jedna z najbardziej popularnych i najstarszych na rynku kryptowalutowym, giełda BTC-e „zniknęła” z sieci. Początkowo, zespół giełdy zapewniał, że chodzi o tymczasowe wyłączenie serwisu ze względu na „prace techniczne”.

Szybko jednak okazało się, że sprawa ma znacznie głębsze dno. W tym samym dniu w Grecji doszło do aresztowania rzekomego operatora platformy, Rosjanina Aleksandra Vinnika i zajęcia serwerów giełdy przez FBI. Dzień później postawiono go w stan oskarżenia, zarzucając mu udział (za pośrednictwem giełdy) w procederze prania pieniędzy. Dwa dni później zajęta została również domena btc-e.com.

 

W sumie, prowadzący śledztwo Departament Sprawiedliwości USA (wraz z innymi amerykańskimi agencjami federalnymi) doliczył się aż 4 miliardów dolarów wykorzystanych rzekomo z pomocą BTC-e do różnego rodzaju przestępstw, począwszy od ataków hackerskich po przemyt narkotyków.

 

Biorąc pod uwagę punkt 2.5, czyli obowiązek weryfikacji zgodnie z KYC i AML sprawa wydaje się nieco dziwna. Już sam fakt, że giełda której zespół jest ścigany przez FBI znalazła inwestora może być nieco podejrzany. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której właściciele giełdy zostali „zmuszeni” do współpracy ze służbami, a informacja o rzekomym inwestorze jest tylko sposobem na zweryfikowanie użytkowników giełdy na potrzeby sprawy. Oczywiście to tylko jedna z możliwych opcji, istnieje dość duże prawdpodbieństwo, że giełda może ruszyć na nowo pod innym szyldem.

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom