кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs30600

Bitmarket

 

anonimizer

 

Jedną z cech jaką cenimy w Bitcoinie jest dość duża anonimowość transakcji, jednak żeby ją w pełni zachować trzeba się już choć trochę postarać. Jedną z metod służących do anonimizowania monet są serwisy "miksujące", które po wpłacie środków na ich adres przesyłają nam na podany przez nas adres inne monety.

 

Oprócz oczywistych zalet serwisy takie mają zasadniczą wadę: mogą nas po prostu oszukać (przyjąć wpłatę/wpłaty i zamknąć serwis).


Rozwiązanie tego problemu proponuje grupa studentów z Uniwersytetu Bostońskiego - anonimowy system płatności pod nazwą TumbleBit.


TB używa sztuczek kryptograficznych które umożliwiają mieszanie nawet 800 wejść i wygenerować 800 wyjść w jednym cyklu. Pozwala to użytkownikom na wymieszanie monet w sposób praktycznie uniemożliwiający śledzenie ich przepływu.


Cały cykl trwa dwa potwierdzenia sieci Bitcoin - w pierwszym monety są zbierane i przekazywane poza łańcuch (gdzie wykonywane jest mieszanie), w drugim potwierdzeniu monety wracają do sieci już przemieszane na nowe adresy.


Ponieważ całość oparta jest o rozwiązania kryptograficzne i jest całkowicie rozproszone nie ma możliwości "wyłączenia" czy "zamknięcia" działania serwisu, nie ma również możliwości zatrzymania monet - już transakcja wejściowa określa, gdzie monety mają trafić i nie można tego w transakcji wyjściowej zmienić.

 

Warto podkreślić, że protokuł Tubmlebit jest w pełni kompatybilny z obecnym protokołem Bitcoina, więc nie wymaga w nim żadnych zmian.


Projekt jest we wczesnej fazie alfa, ale działające testy przedstawione na githubie wyglądają bardzo obiecująco.

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom