кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs27253

Bitmarket

 

Alza

 

Sieć Alza, jeden z europejskich liderów handlu detalicznego, zdecydowała się na akceptację płatności Bitcoin w swoich e-sklepach.

 

Informację tę potwierdzają m.in. czeskie portale informacyjne: Týden.cz, i Lupa.cz, słowacki Živé.sk, a także strona firmowa sieci na portalu Facebook.

 

Marka Alza to zarówno sklepy stacjonarne w Czechach i na Słowacji, jak i placówki ulokowane w 26 krajach Unii Europejskiej w tym m.in. w Austrii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Alza to także europejska sieć sprzedaży e-commerce, pod postacią domeny AlzaShop.com.

 

Sieć specjalizuje się w dystrybucji m.in. komputerów, telefonów komórkowych, tabletów i ogólnie pojętej kategorii urządzeń elektroniki użytkowej. Do tego zestawu dochodzą również gry i innego rodzaju software komputerowy, urządzenia RTV i AGD, urządzenia i akcesoria fotograficzne, a nawet artykuły zdrowotne i kosmetyczne czy biżuteria. Obecnie jest to ponad 50 000 różnego rodzaju produktów.

 

„Praga już dziś jest jednym z najważniejszych europejskich centrów dla Bitcoina. Poprzez wprowadzenie możliwości handlu za pomocą bitcoinów, wspieramy rosnącą popularność tego rodzaju płatności, a także potencjał nowej technologii.” – mówi Jan Sadílek, dyrektor działu marketingu internetowego Alzy.

 

Jednocześnie, wraz z wprowadzeniem możliwości płatności BTC, sieć zdecydowała się na zamontowanie „bitomatów” (obustronnych bankomatów Bitcoin) zarówno w Pradze jak i Bratysławie. Za ich pomocą możemy nabyć lub sprzedać BTC za koronę czeską lub euro.

 

Jak dodaje Sadílek, implementacja płatności bitcoinowych to odpowiedź na zapotrzebowanie zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Niemniej, jest to tylko pierwszy krok Alzy na drodze do szerszej akceptacji płatności kryptowalutowych. Sieć rozważa również możliwość wprowadzenia płatności za pomocą Litecoina i Ethereum.

 

Za techniczną stronę realizacji płatności bitcoinowych dla e-sklepów Alzy odpowiada brytyjski procesor płatności BitcoinPay.

 

Sieć sklepów Alza powstała w 1994 roku za sprawą osoby Aleša Zavorala. Jej główna siedziba mieści się w Pradze. Firma zatrudnia obecnie ponad 1000 osób zaś jej roczne obroty osiągają wartość ok 21 mld. koron czeskich czyli ponad 876 mln. dolarów (wskaźnik za rok 2016). Rocznie, sieć realizuje około 3,3 mln. zamówień.

 

Sklep internetowy alzashop.com obsługuje również klientów z polski poprzez kuriera GLS (2 dni robocze) a dzięki płatnościom bitcoinami zakupy są wyjątkowo proste.

 

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom