кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs30773

Bitmarket

 

Tokyo4

 

Od 1 kwietnia tego roku Bitcoin stał się pełnoprawnym środkiem płatniczym w Japonii. Pełna legalizacja w świetle prawa dała zaś zielone światło japońskim firmom, które od teraz mogą się posługiwać bitcoinem bez obaw o prawne pułapki i ewentualne konsekwencje.

 

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Od piątku Bitcoinem będzie można zapłacić w jednym z największych domów towarowych w Japonii „Bic Camera„ w Yurakucho oraz nieco mniejszym bratem „Bicqlo Bic Camera” w Shinjuku. Warto dodać, że dwa centra to testowy program pilotażowy, w planach jest dodanie płatności do kilkudziesięciu placówek w całym kraju.

 

Oba centra handlowe są jednymi z największych i najbardziej rozpoznawalnych w Japonii. Bitcoinami będzie można zapłacić jednorazowo do kwotyi 100.000¥ czyli około 3600zł. Operatorem płatności będzie giełda  bitFlyer.

 

Na tym nie koniec początku japońskiej fali akceptacji. Już niedługo (lato tego roku) bitcoinami będzie można zapłacić w 260 000 placówkach(sklepów, restauracji itd.) w całym kraju dzięki integracji mobilnego systemu płatności POS (aplikacja terminal) - AirRegi z giełdą Coincheck. Terminale AirRegi dzięki prostocie i łatwości instalacji (wystarczy pobrać aplikację) zyskują w Japonii coraz większą popularność, zarówno wśród handlowców jak i klientów dzięki wygodnej opcji płacenia telefonem.

 

System AirRegi dodatkowo kompatybilny jest z bardzo popularnym AliPay, używanym przez wielu chińskich turystów odwiedzających Japonię.

 

W chwili obecnej w Japonii istnieje około 4500 sklepów akceptujących BTC, w tym gigant na skalę światowa Rakuten czy bardzo popularny w kraju kwitnącej wiśni portal DMM.com.

 

 

bitbay 3.0

FlyingAtom