Kurs65380

 

Kantor Cryptoins.com - poradnik laika

 

Kantor Cryptoins.com to bardzo wygodny, a przede wszystkim szybki sposób na kupno lub sprzedaż BTC. Serwis nie wymaga przechodzenia przez żmudny proces rejestracji i weryfikacji, a samą transakcję jesteśmy w stanie zrealizować w bardzo krótkim czasie.

 


 

ZAKUP BTC

 

1

 

Chcąc zakupić bitcoiny uzupełniamy pola w panelu „KUP”.

 

W prawym-górnym rogu panelu możemy zobaczyć aktualny kurs po jakim zostanie przeprowadzona transakcja zakupu BTC. Kurs ten jest na aktualizowany na bieżąco w odstępach 10 sekundowych.

 

Przede wszystkim precyzujemy ile bitcoinów chcemy zakupić, wpisując określoną ich ilość w polu „Kupujesz”. W takim przypadku, po uwzględnieniu aktualnego kursu, system wyliczy nam należność w złotówkach – sumę do zapłaty wyświetlając w polu „za kwotę”.

 

Możliwy jest także odwrotny proces – uzupełniamy pole „za kwotę”, określając ile złotówek chcemy przeznaczyć na zakup bitcoinów, zaś system w polu „Kupujesz” poinformuje nas ile bitcoinów otrzymamy za podaną kwotę PLN.

 

Pamiętajmy, że minimalna wartość transakcji zakupu to 50 PLN, maksymalna zaś to 1000 PLN.

 

Po określeniu kwoty, powinniśmy wybrać sposób w jaki dokonamy wpłaty złotówek potrzebnych do zrealizowania transakcji zakupu BTC.

 

W sekcji „Sposób wpłaty” mamy aktualnie do wyboru 3 opcje:

 

 • Cashbill Przelew ekspresowy
 • Cashbill Przelew przyśpieszony
 • przelew tradycyjny

 

Do realizacji przelewów typu Cashbill potrzebować będziemy dostępu do konta bankowego wyposażonego w funkcję bankowości internetowej. Nie będzie to wymagane w przypadku przelewu tradycyjnego.

 

Poszczególne sposoby wpłaty różni od siebie przede wszystkim czas ich realizacji, a także uzależniony od tego koszt.

 

Przelew tradycyjny jest bezpłatny, jednak jego realizacja może potrwać nawet do kilku dni.

 

W przypadku Cashbill Przelewu przyśpieszonego transakcja powinna zostać zaksięgowana jeszcze tego samego dnia. Koszt tego typu wpłaty to 1% wartości naszego zakupu.

 

Cashbill Przelew ekspresowy to najszybsza z dostępnych opcji wpłaty. Informacje o przelewie kantor otrzymuje natychmiast po jego wysłaniu przez użytkownika. W przypadku przelewu ekspresowego do naszego rachunku doliczane jest 2% wartości zakupu.

 

Po wybraniu sposobu wpłaty klikamy w niebieski przycisk poniżej – „KUP”.

 

2

 

Na następnym ekranie (poniżej Sposobów wpłaty) widzimy podsumowanie kosztów naszej transakcji z uwzględnieniem aktualnego kursu oraz opłaty za przelew. Zwróć uwagę, iż co kilka sekund wartości te mogą ulegać drobnym korektom – kantor Cryptoins.com na bieżąco aktualizuje bowiem zmieniający się kurs kryptowaluty, dane wprowadzając automatycznie do naszego formularza zakupu.

 

3

 

Poniżej wypełniamy dane potrzebne do realizacji transakcji.

 

Podajemy:

 

 • adres e-mail – tam zostanie wysłane potwierdzenie realizacji transakcji
 • imię i nazwisko osoby uprawnionej do odbioru pieniędzy
 • adres wraz z miejscowością oraz kodem pocztowym osoby uprawnionej do odbioru pieniędzy
 • adres portfela bitcoin na który kantor przeleje zakupione środki BTC

 

Podane dane muszą zgadzać się z danymi konta bankowego z którego przelewać będziemy złotówki na poczet transakcji.

 

4

 

Transakcja zostanie zrealizowana po zaksięgowaniu się naszej wpłaty PLN na koncie kantoru, po kursie obowiązującym w momencie gdy transakcja przelewu zakupionych BTC na nasz adres bitcoin pojawi się w blockchainie.

 

Wspomnieliśmy już o wahaniach kursu bitcoina. W związku z tym, po wypełnieniu danych potrzebnych do realizacji transakcji, ustalamy na jakich zasadach ma ona przebiegać.

 

Możemy określić, aby została ona zrealizowana bez względu na wahania kursu lub też, zaznaczając opcję „nie realizuj transakcji gdy…” ustalamy procent pogorszenia się kursu, w granicach którego jesteśmy gotowi na realizację transakcji. Jeżeli pogorszenie się kursu przekroczy ustaloną wartość, transakcja nie zostanie zrealizowana.

 

Uwzględnienie procentu wahania kursu jest szczególnie istotne jeśli korzystamy z opcji przelewu tradycyjnego, którego czas realizacji może potrwać do kilku dni. Należy pamiętać iż zmiany kursu mogą być w tym okresie czasu dosyć znaczące.

 

Skorzystanie z usługi kantoru będzie wymagało od nas akceptacji: Regulaminu, Polityki Prywatności oraz Tabeli Opłat i Prowizji. Zgoda na przesyłanie informacji marketingowych jest opcjonalna.

 

Po zapoznaniu się z powyższymi pozycjami, zaznaczamy je i klikamy w przycisk „ZATWIERDŹ”.

 

5a

 

W polu Kod transakcji widzimy unikalny klucz, dzięki któremu w każdej chwili będziemy w stanie sprawdzić status realizacji naszej transakcji. Zostanie on wysłany w potwierdzeniu zainicjowania transakcji na podany przez nas adres e-mail. Zaleca się jednak także, aby dodatkowo skopiować i zapisać kod w bezpiecznym miejscu.

 

6

 

Chcąc sprawdzić status naszej transakcji wklejamy podany nam klucz do, widocznego zawsze u góry ekranu, pola „STATUS TRANSAKCJI”.

 

7a

 

Jeśli jako sposób wpłaty wybraliśmy przelew tradycyjny, w polu Status transakcji odnajdziemy wszystkie dane potrzebne do dokonania tego rodzaju przelewu: numer konta, odbiorcę przelewu, tytuł przelewu, a także jego kwotę.

 

Pamiętajmy, aby podczas dokonywania przelewu w polu Tytuł przelewu podać dokładnie taką wartość jaka została nam podana na ekranie.

 

8

 

Jeśli jako sposób wpłaty wybraliśmy, którąś z opcji Cashbill, w polu Status transakcji odnajdziemy przycisk „PRZEJDŹ DO PŁATNOŚCI”.

 

9

 

Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesiemy na stronę Cashbill.

 

Tutaj z listy obsługiwanych przez serwis banków wybieramy ten w którym aktualnie posiadamy konto.

 

Po wskazaniu odpowiedniego banku zostaniemy poproszeni o podanie swojego adresu e-mail, imienia oraz nazwiska.

 

Kliknięcie w przycisk „Dalej” zabierze nas do ekranu logowania na stronie swojego banku, gdzie po zalogowaniu się do serwisu bankowości internetowej dokonujemy wymaganego przelewu.

 

SPRZEDAŻ BTC

 

1

 

Chcąc dokonać sprzedaży bitcoinów postępujemy analogicznie jak w przypadku operacji ich zakupu. Tym razem korzystamy jednak z panelu „SPRZEDAJ”.

 

W prawym-górnym rogu panelu możemy zobaczyć aktualny kurs po jakim zostanie przeprowadzona transakcja sprzedaży BTC. Kurs ten jest na aktualizowany na bieżąco w odstępach 10 sekundowych.

 

Na początek precyzujemy ile bitcoinów chcemy sprzedać, wpisując określoną ich ilość w polu „Sprzedajesz”. W takim przypadku, po uwzględnieniu aktualnego kursu, system wyliczy przysługującą nam należność w złotówkach – sumę w PLN wyświetlając w polu „za kwotę”.

 

Możliwy jest także odwrotny proces – uzupełniamy pole „za kwotę”, określając ile złotówek chcemy otrzymać za sprzedaż bitcoinów, zaś system w polu „Sprzedajesz” poinformuje nas ile bitcoinów powinniśmy w tym celu przelać na konto kantoru..

 

Pamiętajmy, że minimalna wartość transakcji sprzedaży to 50 PLN, maksymalna zaś to 1000 PLN.

 

W następnym kroku określamy sposób w jaki przeprowadzona zostanie wypłata złotówek należnych nam z transakcji sprzedaży BTC.

 

W sekcji „Sposób wypłaty” dostępnych jest aktualnie 5 opcji:

 

 • ekspresowy przelew zPay.pl
 • przelew bankowy elixir – Polska
 • przelew bankowy SEPA
 • przekaz pocztowy Impost
 • SkyCash

 

Chcąc przelać pieniądze na polskie konto bankowe korzystamy z opcji przelewu bankowego elixir. Jeśli dodatkowo zależy nam na krótkim czasie realizacji tego rodzaju operacji, wybieramy ekspresowy przelew zPay.pl.

 

Przelew bankowy SEPA umożliwi nam przelanie pieniędzy na dowolne konto bankowe znajdujące się w strefie Jednolitego Obszaru Płatniczego Euro.

 

Dzięki opcji przekazu pocztowego InPost pieniądze otrzymamy w postaci gotówki za pośrednictwem kuriera, który dostarczy je na podany przez nas adres.

 

Dzięki przelewowi SkyCash, pieniądze będziemy w stanie wypłacić z każdego bankomatu Euronet bez konieczności posiadania konta bankowego, ani też karty bankomatowej. Wystarczy do tego jedynie numer telefonu.

 

Pamiętaj, iż w przypadku przelewu SkyCash i wypłaty pieniędzy z bankomatu Euronet będziesz potrzebował łącznie 9zł na opłaty prowizyjne - 5zł za wypłatę pieniędzy na konto SkyCash i 4zł za wypłatę gotówki w bankomacie. Minimalna wartość wypłaty w bankomacie Euronet to 50zł.

 

Po wybraniu sposobu wpłaty klikamy w zielony przycisk poniżej – „SPRZEDAJ”.

 

10

 

Na następnym ekranie (poniżej Sposobów wpłaty) widzimy podsumowanie kosztów naszej transakcji z uwzględnieniem aktualnego kursu oraz opłaty za przelew. Zwróć uwagę, iż co kilka sekund wartości te mogą ulegać drobnym korektom – kantor Cryptoins.com na bieżąco aktualizuje bowiem zmieniający się kurs kryptowaluty, dane wprowadzając automatycznie do naszego formularza zakupu.

 

11

 

Poniżej wypełniamy dane potrzebne do realizacji transakcji.

 

Podajemy:

 

 • adres e-mail – tam zostanie wysłane potwierdzenie realizacji transakcji
 • imię i nazwisko osoby uprawnionej do odbioru pieniędzy
 • adres wraz z miejscowością oraz kodem pocztowym osoby uprawnionej do odbioru pieniędzy
 • w przypadku przelewów zPay, elixir i SEPA, numer konta bankowego

 

12

 

Jeśli wybraliśmy przekaz pocztowy InPost, poza swoim adresem e-mail podajemy tylko swoje imię i nazwisko oraz adres na który mają trafić środki pochodzące ze sprzedaży BTC.

 

13

 

W przypadku przelewu SkyCash, podajemy jedynie nasz e-mail, imię i nazwisko oraz numer telefonu. (Więcej o SkyCash w dalszej części poradnika)

 

14

 

Transakcja zostanie zrealizowana dopiero w momencie zaksięgowania się naszej wpłaty BTC na koncie kantoru (tzn. po otrzymaniu przez nasz przelew min. 2 potwierdzeń od sieci Bitcoin), jednak po kursie obowiązującym już w chwili pojawienia się jej w blockchainie.

 

Wspomnieliśmy już o wahaniach kursu bitcoina. W związku z tym, po wypełnieniu danych potrzebnych do realizacji transakcji, ustalamy na jakich zasadach ma ona przebiegać.

 

Możemy określić, aby została ona zrealizowana bez względu na wahania kursu lub też, zaznaczając opcję „nie realizuj transakcji gdy…” ustalamy procent pogorszenia się kursu, w granicach którego jesteśmy gotowi na realizację transakcji. Jeżeli pogorszenie się kursu przekroczy ustaloną wartość, transakcja nie zostanie zrealizowana.

 

Skorzystanie z usługi kantoru będzie wymagało od nas akceptacji: Regulaminu, Polityki Prywatności oraz Tabeli Opłat i Prowizji. Zgoda na przesyłanie informacji marketingowych jest opcjonalna.

 

Po zapoznaniu się z powyższymi pozycjami, zaznaczamy je i klikamy w przycisk „ZATWIERDŹ”.

 

5a

 

W polu Kod transakcji widzimy unikalny klucz, dzięki któremu w każdej chwili będziemy w stanie sprawdzić status realizacji naszej transakcji. Zostanie on wysłany w potwierdzeniu zainicjowania transakcji na podany przez nas adres e-mail. Zaleca się jednak także, aby dodatkowo skopiować i zapisać kod w bezpiecznym miejscu.

 

6

 

Chcąc sprawdzić status naszej transakcji wklejamy podany nam klucz do, widocznego zawsze u góry ekranu, pola „STATUS TRANSAKCJI”.

 

15a

 

Wszystko co musimy teraz zrobić to za pomocą naszego portfela bitcoin przelać określoną ilość środków BTC na adres widoczny wewnątrz pola „Status transakcji”.

 

Kiedy nasz przelew BTC otrzyma co najmniej dwa potwierdzenia od sieci Bitcoin, transakcja zostanie automatycznie zrealizowana.

 

 

Rejestracja użytkownika

 

Kantor Cryptoins przewiduje również rejestrację użytkownika, dzięki której otrzymamy dodatkowe korzyści, jak np. niższy kurs wymiany.

 

Po założeniu konta uzyskasz dostęp do naszego Programu Partnerskiego, dzięki któremu otrzymasz prowizję od każdej transakcji dokonanej przez poleconych użytkowników.


Wykonujesz wiele transakcji ? Po zalogowaniu wszystkie Twoje dane podczas zakupu lub sprzedaży Bitcoin będą wypełniane automatycznie. Dzięki czemu cały proces będzie jeszcze szybszy.

 


Dzięki weryfikacji konta zyskujesz:

 

 • Większy limit pojedynczej transakcji - 4000zł zamiast 1000zł
 • Korzystniejszy kurs - około 0,5%
 • Możliwy status użytkownika Premium - możliwość negocjacji kursu - (obrót miesięczny > 15000 zł)

 

 

rejestracja-1

 

 

Chcąc dokonać rejestracji korzystamy z opcji "zarejestruj się" u góry ekranu, uzupełniamy wymagane dane i klikamy w przycisk "ZAŁÓŻ KONTO".

 

Na nasz e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Sprawdzamy pocztę i klikamy w link.

 

Po aktywacji konta otrzymamy kolejną wiadomość, tym razem z hasłem do logowania.

 

Przy pierwszym logowaniu zostaniemy poproszeni o zmianę hasła.

 


 

SKYCASH

 

Chcąc wykorzystać pieniądze, które przelaliśmy na konto SkyCash, musimy założyć tam konto użytkownika.

 

Pobieramy, instalujemy i uruchamiamy aplikację SkyCash na urządzenia mobilne.

 

sky1

 

Wersję  na Androida pobieramy za darmo ze sklepu Google Play, zaś wersję na iOS, także bezpłatnie, ze sklepu iTunes.

 

sky2

 

Po uruchomienu aplikacji, wybieramy "ZAŁÓŻ KONTO"

 

sky3

 

Podajemy swój numer telefonu.

 

Uwaga! Upewnij się, że przy zakładaniu konta w serwisie SkyCash podajesz ten sam numer telefonu, który wykorzystasz / wykorzystałeś podczas przelewania środków z kantoru Cryptoins.

 

sky4

 

Na podany numer telefonu SkyCash wyśle nam hasło, którego używać będziemy do logowania w serwisie.

 

Teraz, wpisujemy je w polu "Hasło dostępu".

 

sky5

 

Określamy imię i nazwisko oraz e-mail właściciela konta.

 

Za pomocą pól Zdefiniuj PIN oraz Powtórz PIN ustanawiamy 4. cyfrowy kod pin, który posłuży nam w przyszłości do autoryzacji transakcji realizowanych za pomocą serwisu SkyCash.

 

Po zapoznaniu się z treścią regulaminu, zaznaczamy pole "Akceptuję regulamin serwisu".

 

sky6

 

Gotowe. Założyliśmy konto w serwisie SkyCash.

 

Chcąc dokonać wypłaty z bankomatu Euronet wskazujemy na opcję "Więcej"...

 

sky7

 

...a następnie "Bankomaty".

 

sky8

 

Czytamy i akceptujemy regulamin.

 

Wybieramy: "Generuj kod Euronet".

 

sky9

 

Wygenerowany kod wraz z numerem PIN posłużą nam do wypłaty gotówki w bankomacie.

 

Uwaga! Kod jest ważny jedynie przez 15 minut od momentu jego wygenerowania.

 

Jeśli nie wypłacimy pieniędzy przed upływem tego czasu, będziemy zmuszeniu wygenerować nowy kod wypłaty.

 

 

WYPŁATA W BANKOMACIE

 

sky10

 

Wybieramy: Wypłata bez karty -> SkyCash -> podajemy wygenerowany kod wypłaty -> podajemy numer PIN