Kurs5063

 

Giełda BitStar.pl – poradnik laika

 

1-Rejestracja-a

 

Rejestracja

 

 

 

Pierwszym krokiem będzie założenie osobistego konta użytkownika w serwisie - bitstar.pl.

 

W tym celu wskazujemy na pomarańczowy przycisk Załóż darmowe konto lub alternatywnie, widoczny u góry ekranu przycisk Załóż konto.

 

Oba przyciski są rówoważne kierują nas do tego samego formularza rejestracyjnego. Rejestracja w serwisie jest darmowa.

 

2-Rejestracja

 

Podajemy swój adres e-mail. Dane personalne ograniczają się na tym etapie jedynie do podania imienia i nazwiska.

 

Zaznaczamy opcję Akceptuję regulamin bitstar.pl – jeśli oczywiście zapoznaliśmy się z nim i w pełni go akceptujemy.

 

Chcąc zapoznać się z lekturą regulaminu klikamy na podkreślony napis regulamin .

 

Zatwierdzamy formularz rejestracyjny przyciskiem Zarejestruj mnie.

 

3-Rejestracja

 

Powinien ukazać powyższy komunikat.

 

Na nasz adres e-mail została wysłana wiadomość zawierająca utworzone dla nas hasło, dzięki któremu po raz pierwszy zalogujemy się do serwisu.

 

Sprawdzamy skrzynkę e-mail i odszukujemy wiadomość wysłaną do nas od bitstar info.

 

4-email-a

 

Powracamy na stronę bitstar.pl.

 

4b-Logowanie

 

Tym razem wybieramy przycisk: Zaloguj się.

 

5-Logowanie

 

W polu Email wpisujemy nasz adres email, który podaliśmy przy rejestracji.

 

W polu Hasło wpisujemy (tudzież kopiujemy z wiadomości email metodą kopiuj -> wklej), hasło, które otrzymaliśmy na skrzynkę pocztową.

 

Formularz zatwierdzamy przyciskiem: Zaloguj mnie.

 

Jeśli podaliśmy poprawne dane logowania, powinniśmy zobaczyć następujący komunikat.

 

6-Logowanie

 

Jesteśmy zobligowani do zmiany naszego hasła i nie możemy pozostawić go w formie w jakiej otrzymaliśmy go na naszą skrzynkę mailową. Bez zmiany hasła, nie będziemy w stanie skorzystać z żadnej opcji serwisu – co chwila serwis będzie nam na nowo przypominał powyższym komunikatem o konieczności zmiany hasła.

 

Klikamy przycisk: Zmień hasło

 

6b-zmiana-hasla

 

W polu Podaj stare hasło: wpisujemy (lub ponownie kopiujemy i wklejamy) hasło, które otrzymaliśmy na skrzynkę emailową.

 

W polach Podaj nowe hasło: oraz Powtórz nowe hasło: wpisujemy, wymyślone przez siebie, swoje indywidualne hasło, które będzie broniło osobom postronnym dostępu do naszego konta użytkownika w serwisie bitstar.pl.

 

Podajemy je dwukrotnie w identycznej formie. Ma to na celu wyeliminowanie ewentualnych pomyłek, w postaci przykładowo literówek, przy jego wprowadzaniu.

 

Pomyśl o odpowiednio długim i mocnym haśle, które będzie chroniło dostępu do twojego konta i pieniędzy. Hasło powinno zawierać duże i małe litery. Dodatkowo zaleca się użycia w nim znaków specjalnych takich jak: !, @, #, $, %, ^, &, *…

 

Zatwierdzamy formularz przyciskiem Zmień hasło.

 

Jeśli wszystko wprowadziliśmy poprawnie powinniśmy zobaczyć poniższy komunikat:

 

7-Logowanie

 


 

Weryfikacja konta

 

Po zalogowaniu się do serwisu, na wstępie zostajemy poinformowani o konieczności dokonania pełnej weryfikacji naszego konta.

 

Bez zweryfikowania danych naszego konta użytkownika nie będziemy w stanie wypłacać środków w postaci klasycznych walut zgromadzonych na naszym koncie. Wpłacanie środków i dokonywanie operacji na giełdzie jest aktywne bez konieczności weryfikacji danych konta. Możliwość wypłacania kryptowalut jest także dostępna bez konieczności weryfikacji konta.

 

Jak głosi regulamin serwisu: „Proces weryfikacji Użytkownika polega na sprawdzeniu danych podanych przy rejestracji, w tym skanów dokumentów wyszczególnionych w formularzu rejestracji lub przesyłając przelew weryfikacyjny.”

 

Dostępne mamy zatem dwie metody weryfikacyjne.

 

Pierwsza metoda polega na wypełnieniu odpowiedniego formularza i wraz z nim załączeniu dwóch kopii dokumentów w postaci skanów:

 

  • dowodu osobistego (kopia z obu stron) w rozdzielczości co najmniej 300dpi
  • rachunku za Internet (lub inne: prąd, telefon, gaz)

 

8-Weryfikacja

 

Decydując się właśnie na tę metodę weryfikacji klikamy na przycisk Zweryfikuj konto znajdujący się teraz u góry głównego panelu serwisu.

 

Alternatywnie z panelu opcji po lewej stronie wybieramy pozycję Ustawienia, a następnie Twój profil. Na kolejnym ekranie klikamy na pomarańczowy napis KONTO NIEZWERYFIKOWANE.

 

9-Weryfikacja-skan

 

Wypełniamy formularz. Uzupełniamy wszystkie wymagane pola. Upewniamy się, że dane które podajemy są zgodne z tymi, które figurują na dokumentach, których skany zamierzamy załączyć.

 

Skany dokumentów załączamy w postaci plików korzystając z przycisków o nazwie: Wybierz plik z dysku, znajdujących się obok etykiet: Załącz skan dowodu oraz Załącz skan rachunku.

 

Po wprowadzeniu wszystkich danych formularz weryfikacyjny zatwierdzamy przyciskiem: Zweryfikuj konto.

 

Weryfikacja naszych danych może potrwać do 48 godzin. Do tego czasu, jeśli wszystkie dane zostaną zweryfikowane pozytywnie nasze konto powinno być już aktywne i w pełni funkcjonalne.


 

DRUGA METODA WERYFIKACJI

 

Drugą metodą weryfikacji naszego konta użytkownika jest zasilenie naszego konta walutowego dokonując przelewu z należącego do nas konta bankowego. Do aktywacji konta użytkownika potrzebny jest przelew w wysokości minimum 1 PLN.

 

Konto walutowe musimy tak czy inaczej zasilić – potrzebujemy wszakże środków, za pomocą których dokonywać będziemy transakcji na giełdzie.


 

ZASILENIE KONTA WALUTOWEGO

 

Chcąc zasilić konto walutowe z głównego menu po lewej stronie ekranu wybieramy pozycję: Wpłaty, a następnie z rozwijanego menu pozycję: Klasyczne waluty – jeśli chcemy dokonać płatności w złotówkach lub też Kryptowaluty – jeśli chcemy zasilić nasze konto w bitcoiny lub litecoiny.

 

Wpłata PLN

 

Wplata-PLN-a

 

Dostępne mamy dwie opcje wpłaty:

  • standardowy przelew bankowy
  • ekspresowy przelew za pomocą Dotpay

 

Przelew bankowy

 

Przelewu standardowego dokonujemy za pomocą bankowości internetowej, ze strony swojego banku lub też dokonując wpłaty w oddziale banku czy też na poczcie.

 

Dane do przelewu widoczne są u dołu ekranu, poniżej etykiety Dane do wpłat walut klasycznych (patrz: grafika powyżej).

 

Bardzo ważne jest, aby tytuł przelewu podać w formie podanej nam przez serwis obok etykiety Tytuł przelewu:. Na powyższej grafice oznaczyliśmy to miejsce kolorem żółtym.

 

Pamiętaj. Każda osoba otrzymuje własny kod, który musi umieścić w tytule przelewu. Dzięki temu serwis wie na czyje konto zaksięgować daną wpłatę. Nie przepisuj kodu z grafiki powyżej!

 

Koniecznie sprawdź jaki kod został przydzielony tobie i załącz go do danych przelewu w niezmienionej formie. Jeśli korzystasz z bankowości internetowej, najlepiej przenieś go do formularza płatności metodą kopiuj -> wklej.

 

Księgowanie standardowego przelewu bankowego trwa od 1 do 3 dni.

 

Przelew Dotpay

 

Jeśli chcemy, aby pieniądze pojawiły się na naszym koncie znacznie szybciej, możemy skorzystać z udostępnionej przez serwis opcji wpłaty środków za pomocą systemu przelewów natychmiastowych Dotpay.

 

Uzupełniamy kwotę, którą chcemy przelać w polu znajdującym się poniżej etykiety: Wpłata natychmiastowa przez dotpay.

 

Z widocznych na ekranie dostępnych kanałów płatności wybieramy bank lub serwis płatności online, w którym posiadamy konto (oraz aktywne konto bankowości internetowej w przypadku banków).

 

Klikamy na przycisk: Wpłać przez dotpay.

 

Zostaniemy przekierowani na stronę dotpay.

 

11-dotpay-a

 

Pola Imię, Nazwisko oraz Email zostały wypełnione automatycznie danymi, które zarejestrowaliśmy w serwisie bitstar.pl.

 

Akceptujemy Regulamin oraz wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla realizacji procesu płatności – tj. pozostawiamy dwie pierwsze opcje odhaczone.

 

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych Dotpay (pozycja trzecia) jest opcjonalna i niewymagana do realizacji procesu płatności.

 

Wciskamy przycisk Dokonaj płatności.

 

Zostajemy przekierowani na stronę bankowości internetowej swojego banku lub do wybranego system przelewów internetowych gdzie logujemy się na swoje konto i dokonujemy przelewu.

 

Wpłaty kryptowalut

 

Chcąc zasilić nasze konto walutowe w bitcoiny lub litecoiny z głównego menu wybieramy opcję Wpłaty oraz z rozwijanego menu pozycję: Kryptowaluty.

 

12-Wplata-BTC-a

 

Wybieramy walutę którą chcemy przelać na nasze konto.

 

Specjalnie dla nas został wygenerowany adres odbiorczy (bitcoin i litecoin) na który możemy dokonywać wpłat. Jest on widoczny poniżej etykiety: Wyślij BTC na ten adres:.

 

Korzystając ze swojego portfela (bitcoin lub litecoin) dokonujemy wpłaty na przyporządkowany do naszego konta użytkownika, widoczny na ekranie, adres odbiorczy.

Pamiętaj, że adres do wpłat może ulec zmianie, dlatego upewnij się za każdym razem, że dokonujesz przelewu na właściwy adres. 

 

Jeśli korzystamy z portfela na urządzeniu mobilnym (np. smartfonie) możemy zeskanować adres odbiorczy w postaci kodu QR, widocznego po prawej stronie ekranu.

 

Stan konta

 

Stan naszego konta walutowego widoczny jest na pasku u góry ekranu, obok etykiety: Dostępne środki.

 

Domyślnie widnieje tam para PLN | BTC. Pragnąc zmienić sposób wyświetlania stanu konta walutowego, przykładowo zastępując złotówki euro lub bitcoiny litecoinami, możemy posłużyć się rozwijanym menu widocznym po lewej stronie tego samego paska.

 

Stan naszego konta walutowego możemy też sprawdzić wybierając z głównego menu po lewej stronie pozycję Stan konta, a następnie z menu rozwijanego pozycję Bilans.

 

Kupujemy bitcoiny

 

Posiadając już aktywne konto użytkownika oraz określoną liczbę złotówek zaksięgowanych na naszym koncie walutowym możemy dokonać naszej pierwszej transakcji.

 

Pora, aby nabyć nasze pierwsze bitcoiny korzystając z giełdy bitstar.pl.

 

Otwieramy zakładkę Kup / Sprzedaj widoczną w menu głównym po lewej stronie.

 

W menu rozwijanym widoczne są opcje zleceń Zakupu i Sprzedaży, każda z nich dostępna w dwóch trybach: Zlecenie natychmiastowe i Zlecenie zaawansowane.

 

Na początek przyjrzyjmy się opcji natychmiastowej.

 

Wybierzmy: Zlecenie natychmiastowe kup.

 

Zlecenie natychmiastowe kup

 

Natychmiastowe-Kup

 

Jako że znajdujemy się na giełdzie kryptowalut, określenie kup oznacza domyślnie kup kryptowalutę.

 

Wybieramy, którą z dwóch dostępnych na giełdzie bitstar.pl kryptowalut pragniemy nabyć: bitcoin czy też litecoin (menu rozwijane obok etykiety Waluta kupna)

 

W menu poniżej określamy walutę klasyczną, którą dokonamy płatności za transakcję (PLN lub Euro).

 

Wpisujemy kwotę (w PLN lub Euro) za którą chcemy nabyć odpowiednią kryptowalutę.

 

Kliknięcie na pomarańczowym napisie Kup za całość spowoduje, iż do transakcji zostaną przeniesione wszystkie środki w danej walucie zgromadzone w danej chwili na naszym koncie walutowym.

 

System wyliczy jaka suma kryptowaluty trafi na nasze konto po zrealizowaniu transakcji, z uwzględnieniem prowizji, którą pobiera giełda bitstar.pl. Wartość zostanie wyświetlona obok etykiety: Otrzymasz około:.

 

Więcej na temat prowizji w dalszej części poradnika.

 

Przyciśnięcie przycisku Potwierdź zlecenie kupna powinno zaowocować natychmiastową realizacją transakcji.

 

Podstawowa i jedyna, niemniej jednak niezwykle istotna różnica pomiędzy opcją natychmiastową, a opcją zaawansowaną polega na możliwości określenia kursu kupna (sprzedaży) kryptowaluty.

 

W przypadku opcji natychmiastowej, kurs zostanie dla nas dobrany automatycznie w ten sposób, aby transakcja miała skutek natychmiastowy. Jak łatwo się w tym miejscu domyślić nie musi być to taki kurs, jakiego byśmy mogli się spodziewać lub po jakim zakładaliśmy zakup kryptowaluty.

 

Pragnąc sprecyzować kurs po jakim nabędziemy bitmonety musimy wybrać opcję zaawansowaną.

 

Zlecenie zaawansowane kup

 

Zaawansowawane-Kup

 

Wybieramy kryptowalutę, którą chcemy nabyć (etykieta: Waluta kupna)

 

Określamy walutę klasyczną którą zapłacimy za zakupioną kryptowalutę (Waluta płatności)

 

Określamy kurs po jakim interesuje nas zakup kryptowaluty.

 

Transakcja zostanie zawarta tylko przy tym kursie. (Kurs kupna)

 

Precyzujemy jaką ilość kryptowaluty chcemy nabyć (Kwota)

 

System wyliczy automatycznie ile (z uwzględnieniem prowizji) kosztować nas będzie realizacja transakcji na wyżej określonych warunkach, kwotę umieszczając obok etykiety Do zapłaty:.

 

Oczywiście nie może ona przekraczać sumy środków, które posiadamy aktualnie na naszym koncie walutowym.

 

Jeśli będzie ona wyższa będziemy zmuszeni odpowiednio zmienić parametry naszej transakcji: obniżając kurs kupna lub zmniejszając kwotę kupowanej krypotwaluty. Ewentualnie, dokonać wpłaty brakujących środków na nasze konto walutowe.

 

Wciskamy przycisk: Potwierdź zlecenie kupna

 

Kup-Wystawione

 

Powinniśmy zobaczyć powyższe podsumowanie wystawionej oferty i zrealizowanej transakcji.

 

Przyciśnięcie przycisku Potwierdź zlecenie kupna zaowocuje natychmiastową realizacją transakcji, jeżeli spełni ona kryteria którejś z ofert Sprzedaży BTC. W przeciwnym przypadku nasza oferta trafi do kolejki ofert Kupna BTC.

 

Jeśli nasze zlecenie trafiło do kolejki, odnajdziemy je w panelu Operacje w toku. Menu główne: Stan Konta -> Operacje w toku.

 

Po przeprowadzeniu transakcji nasze saldo zostanie natychmiastowo zaktualizowane.


 

Transakcje na żywo

 

Chcąc prześledzić aktualne transakcje przeprowadzane przez innych zarejestrowanych użytkowników na giełdzie bitstar.pl korzystamy z panelu Najnowsze transakcje. Menu główne: Rynek -> Najnowsze transakcje.

 

Jak widać, możemy tam odnaleźć także i naszą, ostatnio przeprowadzoną, transakcję.

 

Rekordy widoczne w tabeli Ostatnio zrealizowane transakcje posortowane są począwszy od najmłodszej transakcji.

 

Spis transakcji jest anonimowy. Możemy określić czas i kurs po jakim zrealizowano transakcję oraz ilość zakupionej / sprzedanej kryptowaluty, jednak uczestnicy poszczególnej wymiany walutowej pozostają niejawni.

 

Transakcje-a


 

Historia operacji

 

Historia

 

Tą, jak i wszystkie poprzednie zrealizowane transakcje możemy sprawdzić w panelu Historia operacji. Menu główne: Stan Konta -> Historia operacji

 

Odnajdziemy tam także inne rodzaje przeprowadzonych operacji, jak np. historia zasileń i wypłat z konta walutowego.


 

Jak określić kurs zakupu?

 

Wszystko zależy od tego czy chcemy kupić kryptowalutę szybko czy też po dobrej, atrakcyjnej cenie.

 

Przede wszystkim analizujemy tabele kupna i sprzedaży BTC (lub LTC) widoczne poniżej formularza zakupu lub też w panelu Notowań rynku. Główne menu: Rynek -> Notowania (wykres).

 

Notowania

 

Jeśli zależy nam na możliwie szybkim nabyciu bitcoinów ustalamy kurs zakupu jak najbardziej zbliżony, bądź równy aktualnie najniższej ofercie w tabeli: Najniższe oferty sprzedaży BTC (lub LTC).

 

Zaproponowanie ceny zdecydowanie niższej od tej wartości może oznaczać, że nasza oferta trafi na odległe miejsce do kolejki Ofert kupna. To może zdecydowanie wydłużyć czas oczekiwania na realizację naszej transakcji lub też wykluczyć ją zupełnie w założonym okresie czasu.


 

Prowizje

 

Od każdej przeprowadzonej na giełdzie transakcji bitstar.pl pobiera prowizję stanowiącą określony procent wartości transakcji.

 

Dla nowych użytkowników prowizja wynosi 0,39% wartości transakcji.

 

Prowizja ulega stopniowemu zmniejszeniu w zależności od wolumenu transakcji wykonanych przez ostatnie 30 dni. Wolumen te jest zliczany oddzielnie dla każdej pary walutowej.

 

Wysokość prowizji w zależności od miesięcznego wolumenu określa poniższa tabela:

 

13-Prowizje

 

Wykaz przysługujących nam aktualnie prowizji, po uwzględnieniu wolumenu handlu z ostatniego miesiąca, widnieje w panelu Twoje prowizje. Menu główne: Stan Konta -> Twoje prowizje.


 

Sprzedajemy bitcoiny

 

Sprzedaż kryptowalut odbywa się w sposób analogiczny do ich zakupu.

 

Także i w tym przypadku do wyboru mamy dwie opcje sprzedaży: natychmiastową i zaawansowaną.

 

Zlecenie natychmiastowe sprzedaj

 

Natychmiastowe-Sprzedaj

 

Z głównego menu wybieramy: Kup / Sprzedaj -> Zlecenie natychmiastowe sprzedaj

 

W pierwszym menu rozwijanym (Waluta sprzedaży) określamy walutę sprzedaży (bitcoin lub litecoin).

 

Poniżej (Kwota do sprzedania) precyzujemy kwotę kryptowaluty, którą pragniemy sprzedać.

 

Kliknięcie pomarańczowego napisu Sprzedaj całość spowoduje przeniesienie do transakcji wszystkich naszych środków w danej kryptowalucie zgromadzonych aktualnie na naszym koncie walutowym.

 

Na koniec (etykieta: Waluta, którą otrzymasz) wybieramy walutę klasyczną (PLN, EUR), w której chcemy otrzymać zapłatę za sprzedaż kryptowaluty.

 

Poniżej system wyliczy i wyświetli kwotę (w PLN lub EUR), którą otrzymamy w wyniku realizacji transakcji na określonych powyżej warunkach. Także i w tym przypadku obowiązuje standardowa tabela prowizji.

 

Analogicznie, jak to było w przypadku opcji natychmiastowej zakupu, kurs zostanie dla nas dobrany automatycznie w ten sposób, aby transakcja miała skutek natychmiastowy.

 

Przyciśnięcie przycisku Potwierdź zlecenie sprzedaży powinno zaowocować natychmiastową realizacją transakcji.

 

Pragnąc sprecyzować kurs po jakim sprzedamy bitmonety musimy wybrać opcję zaawansowaną.

 

Zaawansowawane-Sprzedaj

 

Wybieramy kryptowalutę, którą chcemy sprzedać (etykieta: Waluta sprzedaży)

 

Określamy walutę klasyczną którą otrzymamy za sprzedaną kryptowalutę (Waluta, którą otrzymasz)

 

Określamy kurs po jakim interesuje nas sprzedaż kryptowaluty.

 

Transakcja zostanie zawarta tylko przy tym kursie. (Kurs sprzedaży)

 

Precyzujemy jaką ilość kryptowaluty chcemy sprzedać (Kwota)

 

System wyliczy automatycznie ile (z uwzględnieniem prowizji) kosztować nas będzie realizacja transakcji na wyżej określonych warunkach, kwotę umieszczając obok etykiety Przewidywana suma ze sprzedaży:.

 

Wskazujemy na przycisk Potwierdź zlecenie sprzedaży.

 

Sprzedaj-Wystawione

 

Przyciśnięcie przycisku Potwierdź zlecenie sprzedaży zaowocuje natychmiastową realizacją transakcji, jeżeli spełni ona kryteria którejś z ofert Kupna BTC. W przeciwnym przypadku nasza oferta trafi do kolejki ofert Sprzedaży BTC.

 

W-toku

 

Jeśli nasze zlecenie trafiło do kolejki, odnajdziemy je w panelu Operacje w toku. Menu główne: Stan Konta -> Operacje w toku.

 

Tutaj także, aż do momentu realizacji zamówienia, możemy je w każdej chwili anulować, klikając na pomarańczowy napis Anuluj widniejący po prawej stronie oczekującego zamówienia.

 

Jak widać na powyższej grafice, pomimo, iż nasze zlecenie nie zostało jeszcze zrealizowane, ale oczekuje w kolejce na swoją kolej realizacji, z naszego konta walutowego zostały odjęte bitcoiny. Serwis zamroził je na poczet oczekującej transakcji. Zamrożonych środków nie możemy wypłacać ani dysponować nimi w żaden inny sposób. Usunięcie zlecenia z listy operacji w toku spowoduje powrót wszystkich zamrożonych bitcoinów z powrotem na nasze konto walutowe.

 

Po przeprowadzeniu transakcji nasze saldo zostanie natychmiastowo zaktualizowane.


 

Jak określić kurs sprzedaży?

 

Tak samo jak to miało miejsce w przypadku zakupu kryptowalut - wszystko zależy od tego czy chcemy sprzedać kryptowalutę szybko czy też po atrakcyjnej dla nas cenie.

 

Przede wszystkim analizujemy tabele kupna i sprzedaży BTC (lub LTC) widoczne poniżej formularza sprzedaży lub też w panelu Notowań rynku. Główne menu: Rynek -> Notowania (wykres).

 

Notowania2

 

Jeśli zależy nam na możliwie szybkim sprzedaniu bitmonet, ustalamy kurs sprzedaży jak najbardziej zbliżony, bądź równy aktualnie najwyższej ofercie w tabeli: Najwyższe oferty kupna BTC (lub LTC).

 

Zaproponowanie ceny zdecydowanie wyższej od tej wartości może oznaczać, że nasza oferta trafi na odległe miejsce do kolejki Ofert sprzedaży. To może zdecydowanie wydłużyć czas oczekiwania na realizację naszej transakcji lub też wykluczyć ją zupełnie w założonym okresie czasu.


 

Wypłata środków z konta walutowego

 

Klasyczne waluty

 

Wyplac-PLN-a

 

Z menu głównego wybieramy kolejno opcje: Wypłaty -> Klasyczne waluty

 

Chcąc dokonać wypłaty walut klasycznych (PLN lub EUR) musimy dysponować w pełni aktywnym kontem użytkownika.

 

Sposoby aktywacji konta omawialiśmy już w poprzednim rozdziale poradnika.

 

Chcąc załączyć dane numeru naszego konta do wypłat, musimy dokonać wpłaty minimum 1 PLN pochodzącej z konta, na które będą miały wpływać nasze wypłaty.

 

 

Sposób dokonywania wpłat oraz lokalizację niezbędnych do przelewu danych opisaliśmy w poprzednim rozdziale poradnika zatytułowanym Zasilenie konta walutowego.

 

Jeśli dokonaliśmy już wymaganej wpłaty w celu identyfikacji naszego konta do wypłat, powinno być ono teraz widoczne w menu rozwijanym, poniżej etykiety: Wybierz konto do wypłaty.

 

Jeśli dokonywaliśmy wpłat z więcej niż jednego konta powinniśmy móc dokonać w tym miejscu wyboru odpowiedniego konta.

 

Teraz potrzebujemy już tylko sprecyzować kwotę, którą pragniemy wypłacić. Sumę umieszczamy w polu: Kwota wypłaty.

 

Wciśnięcie przycisku Potwierdź wypłatę powinno rozpocząć proces przelewu środków na nasze konto.

 

Uwaga! Minimalna kwota wypłaty to 100 PLN.

 

Kryptowaluty

 

Wyplac-BTC-a

 

Z menu głównego wybieramy kolejno opcje: Wypłaty -> Kryptowaluty

 

Do dokonywania wypłat kryptowalut nie potrzebujemy w pełni aktywowanego konta użytkownika.

 

Określamy kryptowalutę, którą chcemy wypłacić (bitcoin lub litecoin).

 

W polu Adres BTC podajemy swój adres odbiorczy bitcoin (lub litecoin).

 

W polu tym jako wartość domyślna widnieje przydzielony nam przez serwis nasz adres odbiorczy, służący do dokonywania wpłat BTC na nasze konto walutowe.

 

Musimy więc usunąć tą wartość i zamiast niej podać swój adres odbiorczy bitcoin.

 

W polu Kwota wypłaty precyzujemy ile bitcoinów (lub litecoinów) ma zostać wypłacone do naszego portfela bitcoin (lub litecoin).

 

Wciskamy przycisk Potwierdź wypłatę..


 

Portal bitcoin.pl nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ewentualnych szkód jakie powstały w wyniku wykorzystania danych zawartych na łamach serwisu.