кредиты онлайн онлайн кредит на карту кредит наличными

                 

Kurs25049

 

Jak zacząć przygodę z bitcoinem?

 

jakzaczac

 

Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś kontaktu z bitcoinem, może wydawać Ci się na pierwszy rzut oka, że jest on skomplikowany. Nic bardziej mylnego. W zasadzie jest to prostsze niż tradycyjna bankowość elektroniczna. Misją portalu bitcoin.pl jest przedstawienie bitcoina w możliwe najbardziej przystępny sposób osobom które nigdy nie miały z nim kontaktu jak i tym, którzy niezbyt pewnie czują się w zinformatyzowanym świecie.

 

Aby posługiwać się bitcoinem wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera.

 


 

 Wybór portfela

 

 wallet128

 

Pierwszą rzeczą którą należy wykonać aby zacząć posługiwać się bitcoinem jest wybór naszego portfela bitcoin. Portfel będzie służył nam do przechowywania bitcoinów (precyzyjniej tylko kluczy prywatnych umożliwiających do nich dostęp) oraz wykonywania przelewów.

 

Portfeli jest wiele dlatego zapraszamy do naszego poradnika "Jaki portfel wybrać?" który pomoże wam dokonać wyboru. Jeśli zaś po lekturze naszego poradnika nadal nie wiesz który portfel wybrać lub nie masz na to czasu polecamy następujące portfele:

 

 Komputer Stacjonarny -> Electrum

 Dostęp do portfela przez przeglądarkę (tylko dla bardzo małych kwot!) -> 4coins.pl

 Mobilny portfel w telefonie -> Mycelium (Android), lub Blockchain Bitcoin Wallet (android/iPhone)

 

 

Jeśli masz już portfel możesz przyjmować lub wykonywać przelewy!

 


 

Kupujemy bitcoiny

 

gielda

 

Jeżeli Twój portfel pozostaje pusty i nie wiesz skąd zdobyć bitcoiny najprostszym sposobem jest ich zakup. Tu do wyboru masz kilka opcji:

 

Giełda bitcoin - Umożliwia zakup i sprzedaż bitcoinów od innych użytkowników. Kurs ustalany jest przez wolny rynek. Tu bitcoiny kupisz i sprzedasz najkorzystniej. Polecamy najlepszą naszym zdaniem giełdę bitmarket.pl - produkt firmy działającej od 2006 roku,  mogącej  pochwalić się tytułem lidera wtórnego obrotu domenami internetowymi w Polsce oraz Złotym Certyfikatem Rzetelności zdobytym w 2012 roku. Warto też zajrzeć na bitmarket24.pl

bitmarket1

 

Kantor - Umożliwia szybki zakup bitcoinów i w zależności od kantoru ich sprzedaż. Ceny zwykle są wyższe w przypadku zakupu i niższe w przypadku sprzedaży niż na giełdach gdyż kantor nalicza sobie marżę i sam ustala kurs. Zaletą większości kantorów jest brak rejestracji i weryfikacji. Polecamy najlepszy naszym zdaniem kantor bitcantor.com cechujący się dość niską jak na kantor prowizją oraz możliwością wypłaty środków w bankomatach bez karty debetowej/kredytowej.Warto przyjrzeć się również usłudze oferowanej przez InPay.pl. lub cryptoins.com

cryptoinsforum

 

Face-to-Face - czyli zakup/sprzedaż z ręki do ręki poprzez osobisty kontakt z kontrahentem. Do wyboru masz serwis localbitcoins.com lub Polskie Forum Bitcoin gdzie możesz poszukać ogłoszeń innych użytkowników lub wystawić swoje.

 

 


 

Idziemy na zakupy

 

shoping 

 

Jeśli masz już portel oraz bitcoiny i nie wiesz co mógłbyś za nie kupić ani gdzie nimi możesz płacić zapraszamy do przeglądu serwisów związanych z BTC i listy placówek przyjmujących cyfrową walutę.

 

Bardzo przyda Ci się też lista serwisów gdzie możesz sprawdzić aktualny kurs. Kurs sprawdzisz też w naszym dziale z wykresami.

 

Pomocne mogą też okazać się różnego rodzaju narzędzia.

pomoc1Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie bitcoina lub potrzebujesz pomocy, zapraszamy na Polskie Forum Bitcoin . Forum te jest najstarszym źródłem wiedzy o bitcoinie w Polsce. Zajdziesz tam wielu doświadczonych użytkowników którzy chętnie Ci pomogą i odpowiedzą na Twoje pytania.

 

 

Portal bitcoin.pl nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ewentualnych szkód powstałych w wyniku wykorzystania danych zawartych na łamach serwisu.

.