Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 23 stycznia 2013, 00:48

Są strony internetowe, które niektórzy providerzy blokują właśnie ze względu na treści w nich zamieszczone.
Kiedyś znałem taką jedną o NWO ale nie moge sobie teraz adresu przypomniec. TPSA ja blokowała.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: tomko222 » środa, 23 stycznia 2013, 00:52

TP blokowało kiedyś nawet stronę GIMPa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: powered » środa, 23 stycznia 2013, 02:42

Google posiada najwięcej oprogramowania szpiegowskiego na świecie do zbierania informacji o użytkownikach, to co zbiera zapisuje wszystko w swoich datacenter i zostaje już tam na wieki do analizy profilu użytkownika. I żaden program antywirusowy nie kwalifikuje tego oprogramowania jako spyware!
A kto na to pozwolił? Kto zrezygnował np z wyszukiwarki onetu (ktora miała grubo ponad 50% udziału w Polsce) i przeszedł na sukajke googla? Kto instaluje wtyczki szpiegowskie typu Analytics, AdSense itp? Kto odchodzi np od Firefoxa i instaluje sobie szpiega Chrome? Kto używa gmail? I nie przeszkadza mu że google ignoruje taką jedną opcję w programie pocztowym "usuń wiadomości z serwera" Ja to jestem pewny na 100% że usunięcie wiadomości w poczcie googla nie usuwa ich fizycznie z dysków. Kto postępuje dokładnie z googlowymi "wytycznymi dla webmasterów" - tam znajduje się największa hipokryzja na temat pozycjonowania stron. Można tak wyliczać bez końca, ale to ludzie ktorzy nie dbają o swoją prywatność na to pozwolili.

Temat googla to nalezało by wydzielic z tego wątku.

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: jerry » środa, 23 stycznia 2013, 09:20

Strona blokowana przez TPSA to zbawienie.com.

Zgadzam się, że google szpieguje i gromadzi informacje. Moje pytanie dotyczyło kwestii "google już dawno położyło łapę na internecie, że o wolności treści możesz zapomnieć ..." i przykładów jej ograniczania tej wolności, bo tak to zrozumiałem.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: pm7 » środa, 23 stycznia 2013, 09:39

powered pisze:Google posiada najwięcej oprogramowania szpiegowskiego na świecie do zbierania informacji o użytkownikach, to co zbiera zapisuje wszystko w swoich datacenter i zostaje już tam na wieki do analizy profilu użytkownika. I żaden program antywirusowy nie kwalifikuje tego oprogramowania jako spyware!
A kto na to pozwolił? Kto zrezygnował np z wyszukiwarki onetu (ktora miała grubo ponad 50% udziału w Polsce) i przeszedł na sukajke googla? Kto instaluje wtyczki szpiegowskie typu Analytics, AdSense itp? Kto odchodzi np od Firefoxa i instaluje sobie szpiega Chrome? Kto używa gmail?
Gdyby jakiś antywirus klasyfikował Google jako spyware, to mam wrażenie, że antywirus by został zmieniony, a nie Google :)
Wyszukiwarka Google'a jest na chwilę obecną po prostu najlepsza. Nawet onet teraz korzysta z wyszukiwarki Google'a.
Analytics i AdSense są zwyczajnie wygodne. Nie wszędzie są używane, jak ci się tak nie podobają zainstaluj sobie NoScript (umożliwia blokowanie skryptów Google Analytics).
No ja używam Firefoksa i poczty we własnej domenie, ale i tak nie wiem, czy nie jest ona czytana przez mój hosting. Mogę tylko wierzyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 23 stycznia 2013, 10:26

Wyszukiwarka google jest tak skonstruowana żeby niewygodne treści nie były w ogóle znajdywane albo były na szarym końcu gdzie i tak już prawie nikt nie zagląda
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Przemo » czwartek, 24 stycznia 2013, 06:33

pm7, oczywiscie, ze google ma najlepsze produkty. Nie duzo lepsze ale najlepsze.
Ale to tak samo jakbys byl dzieckiem i wujek Romek pedofil by cie wykorzystywal to mialbys argument: "No ale wujek Romek jest najlepszym wujkiem..."
Ja tam wole nieco gorsze ale uczciwe a jesli tacy jak Ty beda dalej poglebiac monopol i polityke google to nie dosyc, ze bedzie coraz wiecej syfu to te produkty beda coraz gorsze bo konkurencja bedzie coraz slabsza. I tak UI googla w prawie wszystkich produktach to najwiekszy syf (w kategorii usability) jaki w zyciu widzialem, poruszac sie po tym to koszmar. Jakby mieli mniejszy monopol to jestem przekonany, zeby to poprawili lub dali do wyboru dwa.

A to, ze onet uzywa googla to nie ma zwiazku z jakoscia tylko ksiegowy tak zarzadzil poniewaz im sie to bardziej kalkuluje finansowo.

Poczta przez twoj hosting nie jest na pewno czytana bo nie maja do tego narzedzi bo im niepotrzebne i jeszcze dlugo nie bedzie, w przeciwienstwie do google. Chyba, ze twoj hosting prowadzi juzek z pod siodemki, wtedy mozesz sie spodziewac, ze niebawem na twoim fejsbuku pojawia sie twoje rozbierane fotki :)

A reklamy googla,. ktore wstawia na rozne strony to juz sie nie nazywaja "Reklamy" tylko: "Informacja" !
Nowy projekt google costam trusted shops czy cos takiego nie sortuje sklepow wedlug jakis wag tylko wedlug tego ile zaplacili. Za 10 lat to juz bedzie 100% komercja, ale nie do ruszenia. I wszystko sie bedzie krecilo w bagnie korporacyjno-politycznym a ludzie jak krowy wydoic i dowidzenia.
Tak wlasnie dziala w Polsce np. telewizja publiczna i prywatna, pokazuja to co kaza politycy i to za co placa wielkie korporacje. W sieci za jakis czas bedzie to samo, nie bedzie juz wartosciowych, prawdziwych tresci albo beda ciezko dostepne. I to nie przez cenzure tylko przez taka polityke i brak sprzeciwu a wrecz aprobate ludzi.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: KiLeRrosS » czwartek, 24 stycznia 2013, 07:48

Przemo, no i to się nazywa optymizm :)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » czwartek, 24 stycznia 2013, 07:54

Panowie nie róbcie offtopa. Trzeba trzymać się tematu, bo robi się wiadomo co na forum (chociaż temat google ciekawy). Właśnie oczy przecieram HIGH na mtgox-ie 19$ . Ja chyba jestem takim niepoprawnym marzycielem jak Przemo - marzy mi się 1000$/btc, może się w końcu doczekam ?

Dyskutant
Posty: 168
Rejestracja: 6 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: portfelbitcoin » czwartek, 24 stycznia 2013, 08:22

Może i się doczekamy ale jak na złość na bitcurexie plaża.
mtgPLN obrócił 1 k btc a "u nas" 100 ledwo. Przykre bo jaka to płynność rynku.

BTC mocno powyżej 18,5 USD pęknie dziś 20 ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » czwartek, 24 stycznia 2013, 08:39

Cały czas piszę, że brakuje narzędzi dla zwykłych śmiertelników. Brakuje polskiego SilkRoadu (ja nie umiem zrobić nie jestem programistą !) gdzie gówniarzerka mogłaby sprzedać plony ze swojej hodowli bez przypału. Póki co spekulanci podbijają/obniżają kurs jak im się podoba dopóki zwykły kowalski nie będzie widział korzyści (brak podatków, anonimowość itp. itd.) z używania BTC to tak będzie. Kolega @portfelbitcoin zaczął bardzo ładnie edukować ludzi i to mi się podoba, że mamy takiego 'bitcoinowego kaznodzieje' ale jest ich stanowczo za mało w naszym pięknym lepperlandzie :( Dawniej z Makulem pisaliśmy posty komentarze itp gdzie się dało na polskich stronach i coś tam ruszyło, teraz wszystkim ręce opadły i czekają na mannę ze nieba, że samo urośnie i zrobi się popularne ?

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Hiera » czwartek, 24 stycznia 2013, 10:47

smok pisze:Cały czas piszę, że brakuje narzędzi dla zwykłych śmiertelników. Brakuje polskiego SilkRoadu (ja nie umiem zrobić nie jestem programistą !) gdzie gówniarzerka mogłaby sprzedać plony ze swojej hodowli bez przypału. Póki co spekulanci podbijają/obniżają kurs jak im się podoba dopóki zwykły kowalski nie będzie widział korzyści (brak podatków, anonimowość itp. itd.) z używania BTC to tak będzie. Kolega @portfelbitcoin zaczął bardzo ładnie edukować ludzi i to mi się podoba, że mamy takiego 'bitcoinowego kaznodzieje' ale jest ich stanowczo za mało w naszym pięknym lepperlandzie :( Dawniej z Makulem pisaliśmy posty komentarze itp gdzie się dało na polskich stronach i coś tam ruszyło, teraz wszystkim ręce opadły i czekają na mannę ze nieba, że samo urośnie i zrobi się popularne ?
Polskie odpowiedniki SR są. Sam SR dla Polaków jest za drogi.

http://wcgk6z6zgem7gq2w.onion/index.php Polish Black Market
Jest jeszcz torowisko, ale większość "znamienitości" przeszła na PBM. Nie jest to tak intuicyjne i proste jak SR, ale dla chcącego nic trudnego.
Ja szykuje też coś co pomoże zaistnieć Bitcoinowi w realu, ale narazie nie chcę zapeszać.
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

Dyskutant
Posty: 168
Rejestracja: 6 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: portfelbitcoin » czwartek, 24 stycznia 2013, 11:33

Ja nadal jestem za tym by zebrało się 2 - 4 osoby (nie więcej bo ciężko jest coś robić jak rada nadzorcza liczy zbyt wiele duszyczek) które wspólnie np. na crypto stocks (niestety picostock trochę drogie bo aż 50 BTC za wejście przy 10 BTC, lub tylko 500 LTC na crypto stock) założą "spółkę" zbierającą finanse właśnie na promowanie btc. Na reklamę dla blogów i stron o tej tematyce oraz na "normalne" reklamy typu billboardy / ogłoszenia / fb itp itd. + co jakiś czas skupowały by trochę btc / ltc w zależności o co oprzemy spółkę by za jakiś czas (w rozumieniu gdy promocja przyniesie efekty = wzrost ceny) zacząć wypłacać dywidendy oraz powiększać wartość "funduszu" opartego o tak jak już mówiłem blogi, fora, strony o tematyce bitcoin / litecoin / crypto waluty / wprowadzanie firm na crypto giełdy (niektóre trzeba byłoby oczywiście postawić od zera) oraz skupowaniu stosunkowo niewielkich ilości crypto walut w celu zarobienia bardzo dobrze ale np. za 12 czy 18 miesięcy (prze tyle na pewno 3 razy się w btc i ltc przewróci 2 razy na drugą stronę i z powrotem)

Przepraszam za kolejny offtop :)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » czwartek, 24 stycznia 2013, 12:35

Wracając do tematu. 19$ już było. Guru prognozował już od dawna wzrost do 18-20$. Można przyjąć, że te 19$ to już był szczyt - ale tak nie musi być. Te 18-20$ wynika ze spadku z 32$ na 2$ w 2011 a to co teraz się dzieje od tamtego czasu to korekta która zwykle dochodzi do 50% - 61.8% szczytu czyli tych 32$. Prezes wymalował ostatnio fale elliotta, dokończył to co ja kiedyś bazgrałem. Wynika z tego, że właśnie mamy 5 falę korekty więc zbliżamy się do finału (albo tu to już finał). Prawdopodobnie teraz będzie czekało nas odwrócenie trendu i fale korekcyjne, pewnie potrwa to kilka miesięcy. Potem zaczynamy zupełnie nowy rozdział gdzie kurs prawdopodobnie już bez większych przeszkód przebije 20$ bo od początku istnienia bitcoina główny trend jest ciągle wzrostowy. Jeżeli bitcoin nadal będzie się rozwijał a wierzę, że tak trend ten utrzyma się jeszcze długie miesiące/lata.

Dodam na koniec to, że obecnie mamy 5 najsilniejszą i najbardziej nieprzewidywalną falę więc wszystko się jeszcze może zdarzyć....

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Archos » czwartek, 24 stycznia 2013, 17:49

19$ zjedzone i powoli powinno iść dalej do 20$. Ciekawe czy przebije 20$? jeśli tak do droga do 25-30 już nie powinna stanowić problemu.
EDIT: jest 19,15$ i dalej w górę.
Może zbyt szybko żeby się cieszyć ale powolutku wraca opłacalność GPU :)
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 248
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: md333 » czwartek, 24 stycznia 2013, 18:13

ogólnie super hiper podnieta nad kursem..ale chyba nikt nie wspomniał o istotnej sprawie..

(nie trzepiać się założeń, wiadomo lekko zaokrąglone)
mianowicie ktoś mający kartę HD5830 która z kompem ciągnie 0,2kWh.. czyli na dzień 4,8kWh, na miesiąc 148,8kWh
co daje 67 zł opłaty za prąd miesięcznie (0,45zł/1kWh)

takim sprzętem wykopie obecnie na miesiąc 1,25 BTC to znaczy aby górnik wyszedł na ZERO (zbliżył się do granicy opłacalności) kurs 1BTC powinien być na poziomie 54 zł.. logiczne byłoby aby każdy górnik NIE chciał sprzedać za cenę niższą - tak przypuszczałem już jakiś czas temu że oscylacja koło takiej wartości musi mieć miejsce.. co dalej? może być różnie.. AT pięknie, AF pięknie, trzeba pamiętać jednak że skubanie leszczy też musi być - ja kibicuje jednak aby BTC leciało w niebo :)

a właśnie takowych na GPU jest na razie większość

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » czwartek, 24 stycznia 2013, 18:24

Cały czas mamy mały wolumen(w porównaniu do historycznych szczytów), to by oznaczało ,że wystrzał może być Dopiero przed nami.

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: LordNET » czwartek, 24 stycznia 2013, 18:26

@md333 tyle ze wykopanych monet po 25BTC jest malo w stosunku do dziennego obrotu :-)
IMO przy dzisiejszej sytuacji jak farmy FPGA korelacja miedzy kopaczami a cena jest bardzo mala

edit: fajnie ktos sie bawil zakladajac i sciagajac scianki o wartosci $200k

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Archos » czwartek, 24 stycznia 2013, 20:35

Ktoś widać ma niezłą zabawę, kurs leci w dół jak poryty hehe a tak ładnie te 19$ wyglądało :). Ciekawe na ilu się zatrzyma?
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: tomko222 » czwartek, 24 stycznia 2013, 20:53

Ja się na szczęście pozbyłem większości za 18.3-18.9 :D

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości