Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » środa, 1 lipca 2015, 12:23

@Ekonokomik

Wczoraj pisałeś, że LTC/BTC powinno przykorekcić. Jedyny sposoób zmiany tamtej ceny to równoczesny spadek na LTC/USD. Ale dziś wchdzisz za całość w LTC.

Nie rozumiem tej strategii. Zmieniłeś zdanie...?
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 1 lipca 2015, 12:39

No LTC powinno przykorekcić, ale co zrobić kiedy nie chce? ;)
Szybkie spadki na BTC dzisiejszego ranka było wystarczającym zaproszeniem dla LTC, nie uważasz? Skoro nie zadziałało, to może LTC wciąż jest w ciągu wzrostowym i jedynie łapie oddech.

Więc jeśli ta pseudokorekta na LTC/BTC okaże się boczna, to czeka nas jeszcze jeden zryw w kierunku $4.5 / $5.
Co byłoby w sumie zgodne z moimi początkowymi założeniami sprzed kilku dni.

Ja bardzo patrzę ostatnio na Chiny jeśli chodzi o LTC.

Wszedłem nie za całość, a za jakieś 2/3. Jeśli LTC przykorekci naprawdę to po prostu dokupię.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 229
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kim_dzong_un » środa, 1 lipca 2015, 14:25

Dla potomnych, a teraz prosimy o nową sondę. :)

Obrazek
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 1 lipca 2015, 16:26

Na najbliższe godziny:
BTC wciąż z większą szansą na górę ($260) niż dół moim zdaniem.

Na LTC narysował się mały trójkąt i czas wybrania kierunku zbliża się nieubłaganie (kwestia kilku godzin). Mam wrażenie, że przygniatające aski na btc-e (LTC/USD) są wystawione jako broń psychologiczna ;)
Zmniejszyłem trochę swój stan posiadania LTC i czekam z wąsko ustawionymi alarmami na wyklarowanie się sytuacji.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » środa, 1 lipca 2015, 16:44

Jest nowa ankieta :)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » środa, 1 lipca 2015, 17:27

@Bitmar
Biorąc pod uwagę, że większość się myli, będzie kiepsko... ;-)

Gaduła
Posty: 345
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fistral » środa, 1 lipca 2015, 19:39

ekonokomik pisze:
Na LTC narysował się mały trójkąt i czas wybrania kierunku zbliża się nieubłaganie (kwestia kilku godzin). Mam wrażenie, że przygniatające aski na btc-e (LTC/USD) są wystawione jako broń psychologiczna ;)
Zmniejszyłem trochę swój stan posiadania LTC i czekam z wąsko ustawionymi alarmami na wyklarowanie się sytuacji.
jaki pułapy wytypowałeś na te alarmy ?

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » czwartek, 2 lipca 2015, 00:46

Nie nadążę pisać na bieżąco, bo jak siedzę przy kompie to sporo operacji robię w ultrashort.
Teraz np jestem pusty, bo jest możliwość, że zaczynamy kilku, czy kilkunastogodzinną fazę dołowania.
Ale oczywiście szukam szansy odkupienia 3 czy 5% niżej, lub wskoczenia jeśli się okaże, że się pomyliłem. Bo zakresie kilku kolejnych dni wciąż jestem optymistą i na BTC i na LTC.
Przestanie mi się odobać jeśli BTC spadnie <$250.

EDITED: pisząc o możliwym chwilowym dołku, miałem na myśli BTC. Na LTC pośrednio też to oczywiście trochę wpływa, ale jak na razie ta waluta trzyma się znakomicie i śmiało się usamodzielnia.

Orator
Posty: 950
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lechu » czwartek, 2 lipca 2015, 08:58

Panowie, 2 lub 4h poszło korekcyjne a i dzisiaj w górę jakby domknięte b i chyba pora na dłuższe c tak do około 240, które chyba ma troszkę czasu. Kto za kto przeciw :) ? A później znowu lekka konsolka i kolejny up.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » czwartek, 2 lipca 2015, 10:29

@Lechu - zgadzam się, przygotowałem posta i potem przeczytałem Twój wpis, doszliśmy do podobnych wnisków.

Skkala 1D:
Zawsze staram się narysować ze 2-3 scenariusze. Spadkowy uprawdopodobnił się przez ostatnie 3 dni.
Sygnały te same co zawsze u mnie. Mięszy szczytami 17 czerwca i 30 czerwca jest dywergencja między ceną a MACD, Force Index, RSI.
Noralnie nie szukam dywegencji na RSI, bo nie ma osi zera, ale sygnał który mamy obecnie jeszcze nie zwawiódł: Dwa wkroczenia w obszar > 70, drugie słabsze.

Nie wykluczam kolejnego szczytu (5 fali wzrostowej), ale widać słabnięcie trendu.

Gdyby teraz miałaby nastąpić korekta, to (i tu zmiana skali czasowej na 1W) kierunek spadków będzie pewnie zgodny z linią oporu long (log), o której pisałem wcześniej.
https://forum.bitcoin.pl/post225703.html#p225703
Przebliśmy ją, a teraz może zadziałać jak wsparcie, po którym cena będzie się ześlizgiwać do ~237 19 lipca (fibo 0.618) albo nawet do ~228 3 sierpnia (fibo 0.764).

Ale sygnał może być fałszywy bo w trendzie oscylatory nadają się wiadomo do czego ...:|

Edit: dodałem screen. Z grubsza widać o co chodzi, rysowałem to przedwczoraj, i teraz nawet przychlam się do muśnięcia niższej szerwonej linii. (Przebieg linii jest bardzo podobny do wachlarzy które ostatnio pokazał @zbiges, u niego jest więcej szczegółów). Łuk: przeniesiona z log linia spadkoów rocznych "źelbetowy sufit".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 229
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: kim_dzong_un » czwartek, 2 lipca 2015, 10:53

Po sondzie w tym wątku, po moich kontrahentach widzę znowu ożywienie i radość, że Bitcoin powoli się wspina w górę. Chciałoby się rzec nareszcie. Ciekawe jednak jest jak mocno naturalny jest ten ruch w górę, teraz tak jakby LTC bardziej ciągnęło starszego brata.

BTC-e leży "Авария на сети в датацентер", tzn. awaria na seti w datacenter. ;)
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Au 79 » czwartek, 2 lipca 2015, 11:08

kim_dzong_un pisze:teraz tak jakby LTC bardziej ciągnęło starszego brata
Ogon merda psem ...:)
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: rha » piątek, 3 lipca 2015, 00:23

Dla trwałego wzrostu BTC ważniejsze jest by się jeszcze "pokisił" parę miesięcy w tym boczniaku, bo wtedy zacznie być postrzegany jako stabilny,
niż by teraz szybko wzrastał, bo to będzie traktowane jako powrót do huśtawki.

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » piątek, 3 lipca 2015, 10:15

Nowy sygnał z bloga Risk Tracker. Po 4 miesiącach obstawiania wzrostów znowu widzi spadki. System ma dobrą skuteczność, więc polecam ostrożność.

http://risktracker.blogspot.com/2015/07 ... coina.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » piątek, 3 lipca 2015, 10:48

Pozwoliłem sobie wkleić obrazek z wątku dla początkujących. https://www.tradingview.com/x/fpI4PHnE
Bardzo mnie zaciekawił. Ładnie widać, że dołek był w styczniu 2015 i mamy trend wzrostowy z prawdopodobieństwem bańki bańki na przyszły rok ... Okazuje się, że nie tylko ja zauważyłem fale. Zupełnie jak zjawisko fizyczne kamyk wrzucony do wody wytwarza fale. Weźmy środki dwóch środkowych elips (dwie ostatnie bańki)i rzutujmy w prawo na oś Y wskazuje nam szczyt właśnie tej bańki (w przybliżeniu). Środek ostatniej tworzącej się fali rzutowany na oś Y wychodzi około około 8 -10k ?? Kurna, a miała to być głupia "teoria zbiornikowa" :)

I teraz tak: jeśli bańka nie wystąpi w 2016-2017 tzn. że GOX wytworzył wszystkie poprzednie, a jeśli pojawi się to ... hmm hmm :)

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 3 lipca 2015, 11:05

aaaxn pisze:Nowy sygnał z bloga Risk Tracker. Po 4 miesiącach obstawiania wzrostów znowu widzi spadki. System ma dobrą skuteczność, więc polecam ostrożność.

http://risktracker.blogspot.com/2015/07 ... coina.html

Zwracam tylko uwagę, że poprzednia czerwona linia wyznaczona przez ten system miała miejsce pod koniec stycznia w dołku, dosłownie tuż przed długimi, 30% wzrostami.

Pamiętam też, że pokazywał zieloną linię "KUP" dosłownie dzień czy dwa przed załamaniem się bańki smoleńskiej w 2013.
A jedna taka wpadka kosztuje więcej niż 3 dobre strzały zakupowe.

Więc nie jest tak, jak napisał autor, że "nie można mu odmówić świetnego przewidywania kursu bitcoina" :twisted:

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 3 lipca 2015, 11:08

smok pisze: I teraz tak: jeśli bańka nie wystąpi w 2016-2017 tzn. że GOX wytworzył wszystkie poprzednie, a jeśli pojawi się to ... hmm hmm :)
Jedno nie jest sprzeczne z drugim. Nawet jeśli Gox wytworzył poprzednie dwie bańki (o tę z 2011 go nie podejrzewam), to nie zmiania faktu, że one ZAISTNIAŁY i w pewien sposób zmieniły rzeczywistość Bitcoina...

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MegaMol » piątek, 3 lipca 2015, 12:00

DanV też wieszczy spadki ;)

I to do 100$.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » piątek, 3 lipca 2015, 12:02

Z Danem mam już problem. Podobnie jak nasz konkor świetnie czuje spadki, ale ze wzrostami gorzej mu wychodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » piątek, 3 lipca 2015, 12:09

ekonokomik pisze:
smok pisze: I teraz tak: jeśli bańka nie wystąpi w 2016-2017 tzn. że GOX wytworzył wszystkie poprzednie, a jeśli pojawi się to ... hmm hmm :)
Jedno nie jest sprzeczne z drugim. Nawet jeśli Gox wytworzył poprzednie dwie bańki (o tę z 2011 go nie podejrzewam), to nie zmiania faktu, że one ZAISTNIAŁY i w pewien sposób zmieniły rzeczywistość Bitcoina...
No właśnie chodzi o tą prawidłowość występowania baniek. Czy w ogóle ona istnieje czy to tylko mit. Przekonamy się wkrótce, szkoda że za rok/dwa ale może warto poczekać ?

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość