BTC wobec kryzysu EURO

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC wobec kryzysu EURO

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 10 lutego 2015, 08:56

http://biznes.interia.pl/news/greenspan ... der=feedly

Zdaniem tego Pana wkrótce może grozić nam kryzys w Europie. Pomijając fakt, że to nic odkrywczego i przypomina w ostatnich latach postawę "tudamunów" w światku btc (w końcu i ta grupa trafi ze swoimi prognozami na up i bańkę), ciekawi mnie Wasze zdanie jak zachowałby się bitcoin i inne kryptowaluty w sytuacji wystąpienia Grecji ze strefy Euro i innych kryzysów gospodarczych w Europie. Z jednej strony mieliśmy "bańce cypryjską" (choć mnie do końca nie przekonuje, że to Cypr napędził taki popyt na btc), z drugiej nieraz już padał na forum argument, że w dobie kryzysu ludzie uciekną raczej z kruszce a btc zaliczy najwyżej mocną ale krótką pompę.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTC wobec kryzysu EURO

Postautor: konkor » środa, 11 lutego 2015, 15:46

JacekW_BB pisze:.... w dobie kryzysu ludzie uciekną raczej z kruszce a btc zaliczy najwyżej mocną ale krótką pompę.
Ja też to tak widzę. BTC jest na zbyt wczesnym etapie rozwoju. Służy raczej jako zabawka do spekulacji i szybkich zysków - niż jako zamiennik pieniądza fiat. Co więcej: kryptowaluty są bardzo zależne od fiatów i praktycznie wszystkie transakcje wynikowo kończą się własnie na fiatach. Gdyby ten kryzys miał przyjść za kilka lat....

Jakoś nie słyszałem, żeby kiedykolwiek kapitał w kryzysie uciekał do aktywów wysokiego ryzyka (a takim są krypto w tym momencie). Jest raczej odwrotnie i takie aktywa dostanę mocno po d..., po czym są skupowane w dołku - aby w kolejnej fazie hossy realizować kosmiczne zyski.

Podsumowując: moim zdaniem dla Bitcoina jest za wcześnie na "reset systemu" :D

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTC wobec kryzysu EURO

Postautor: JacekW_BB » piątek, 13 lutego 2015, 10:41

@konkor
To mamy podobną wizję. Najlepiej by "reset" miał miejsce (o ile w ogóle nastapi) za 3-4 lata. Do tego czasu btc w miarę się umocni i wtedy faktycznie może podzielić los złota i zaliczyć mocną zdrową bańkę.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 2 gości