Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: qertoip » wtorek, 6 września 2011, 17:10

Kimono pisze:Wystarczy, że znajdzie się jedna osoba, która wpadnie na któryś z moich pomysłów, a będzie przy tym trochę bardziej zdolna i inteligentna, i zdoła to jeszcze napisać, a kurs wystrzeli Wam w kosmos. Za sto BTC będziecie kupować domki na Karaibach ;-).
Co powstrzymuje Cię przed samodzielną realizacją tych pomysłów (jako programista lub przedsiębiorca zlecający programiście)?
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » wtorek, 6 września 2011, 17:12

A skąd wiesz, że mnie powstrzymuje? :-)

Kimono to postać fikcyjna, działa tylko tutaj na forum i nie ma bezpośredniego odniesienia do rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 września 2011, 17:14 przez Kimono, łącznie zmieniany 1 raz.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: qertoip » wtorek, 6 września 2011, 17:13

Kimono pisze:A skąd wiesz, że mnie powstrzymuje? :-)
A to przepraszam i czekam z niecierpliwością na owoce :-)
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Przemo » wtorek, 6 września 2011, 17:32

wooyas pisze:Widac, niewiele zrozumiales z mojego posta, ale wysile sie i wytlumacze ci raz jeszcze prostym jezykiem moje zapytanie. Chodzilo mi o to, abys uscislil swoje stanowisko, gdyz dwa dni temu uzytkownikowi botanix tlumaczysz ze "waluta nie jest po to by na niej zarabiac":
a dzisiaj juz sam sie chwalisz swoimi zakupami waluty w celu spekulacji i zarobku na Bitcoinie.
To, że waluta nie jest po to aby na niej zarabiac napisałem w kontekscie SolidCoina, gdzie padl argument, ze to dobra waluta bo ktos tam zarobil na niej iles tam bitcoinow. Tak wiec napisalem, ze to nie ma zadnego znaczenia bo sukcesem waluty nie jest to ile ktos na niej zarobil poniewaz jej celem nie jest zarabianie tylko umozliwienie platnosci.
Natomiast to, ze ja jestem zwolennikiem BTC i wierze w jego przyszlosc oraz to, ze napisalem iz celem waluty nie jest zarobek nie koliduje z tym, ze jezeli jestem przekonany ze w krotkim okresie kurs waluty spadnie a potem wzrosnie to sprzedam wszystkie bitcoiny jakie mam i kupie pozniej gdy kurs bedzie niski.
Widzisz jakas sprzecznosc?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Frodo » czwartek, 8 września 2011, 21:07

Do jakiej wartości może spaść? Czy poniżej jednego dolara? A kiedy przekroczy kolejne bariery 10,100 i 1000 USD za BTC?

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Hiera » czwartek, 8 września 2011, 22:15

Frodo pisze:Do jakiej wartości może spaść? Czy poniżej jednego dolara? A kiedy przekroczy kolejne bariery 10,100 i 1000 USD za BTC?
Tak naprawdę nikt tego nie wie. Bitcoin to zjawisko dynamiczne i ciągle się rozwijające. Jeżeli btc spadłby poniżej 1 $ to wydaje mi się, że oznaczałoby to koniec.
Co do barier 10,100 itd to też tego nikt nie wie. Ale zakładając, że projekt będzie się tak rozwijał to za pare lat może te pułapy przebić.
Kurs leci w dół i jeszcze pewnie poleci, ale jeśli pojawią się transakce i nowi uzytkownicy (nie górnicy ani nie ci co przechowują swoje btc), to kurs urośnie. Czy to jest wróżenie z fusów czy analiza rynku/kursu to opiera się na prawdopodobieństwie.
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

Rozmowny
Posty: 121
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Jason » czwartek, 8 września 2011, 22:52

Frodo pisze:Do jakiej wartości może spaść? Czy poniżej jednego dolara? A kiedy przekroczy kolejne bariery 10,100 i 1000 USD za BTC?
W obecnej postaci nigdy nie przekroczy 100usd za sztukę.
Zobaczysz kurs spadnie jeszcze dolar czy dwa i jak tąpnie pól mocy sieci i zacznie sie paniczna wyprzedaż.
Zawsze mile widziany bitcencik:)
1Pcg8HMRFM7iTHaSPozW3fxD9Y2J8D91bY

Dyskutant
Posty: 215
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: dublet » czwartek, 8 września 2011, 23:14

Mam pewne nieciekawe podejrzenia odnośnie możliwości regularnego wywalania BTC i przy okazji dorabiania na boku stymulując na rynku wahnięcia kursu tak czy siak w dłuższym trendzie spadkowym który ów oscylator powoduje. Również przez arbitraż.
Poza tym jeśli pojawiające się jak grzyby po deszczu instytucje finansowe BTC, będą preferować (nie wiem czy preferują) moralność kimona:
Kimono pisze:Znów się mylisz. Pieniądze, która przyjmuje, są nadal prywatną własnością, jedynie winień może Ci być ich równowartość. To nadal nie ogranicza niczyich praw.
to obudzą się tu wszyscy w głębokich obszarach rectum. A stabilizacja kursu, którą nasz nadworny błazen wieszczy będzie stabilizacją w rynkowym dębowym M1.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » piątek, 9 września 2011, 09:09

Ale jaką "moralność"? Że niby nienaruszalność praw własności dłużnika w sytuacji, gdy ten gotów jest i może spłacać dług zgodnie z umową miałaby być czymś niezwykłym?
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: qertoip » piątek, 9 września 2011, 09:30

Frodo pisze:Do jakiej wartości może spaść? Czy poniżej jednego dolara? A kiedy przekroczy kolejne bariery 10,100 i 1000 USD za BTC?
Nikt tego nie wie.

Wiadomo za to, że szeroko pojęta infrastruktura i usługi związane z Bitcoinem powstają jak grzyby po deszczu. Non-stop coś się pojawia na bitcointalk. Przykład: http://www.searchbitcoin.com
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Dyskutant
Posty: 215
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: dublet » piątek, 9 września 2011, 11:10

Kimono przestań śmiecić.
To jest wątek odnośnie kursu i o nim tutaj dyskutujemy.
Jak chcesz kontynuować temat swoich absurdów i moralnych wynaturzeń odnośnie praw pośrednika do pieniędzy swoich klientów (kradzionych bądź nie) to załóż na to osobny wątek.

Do pozostałych:
BTW, dzisiaj widzę że już 5ka z przodu.
Z jakich aplikacji/stron korzystacie do obserwacji transakcji w czasie rzeczywistym?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » piątek, 9 września 2011, 11:31

Przecież sam tu zacytowałeś tekst z innego wątku.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 10 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Mars2022 » piątek, 9 września 2011, 12:03

Zaryzykuje stwierdzenie, że kurs poniżej 1$ to już nigdy nie zagości (na dłużej niż kilka godzin, bo chwilowo zawsze może zahaczyć)

ps. Jest to post numer 21000 na forum więc przepowiednia powinna się sprawdzić ;)
"Ostrzegam państwa - pilnujcie swoich portfeli!" Donald Tusk

Rozmowny
Posty: 72
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: wooyas » piątek, 9 września 2011, 12:50


Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Prze_koles » piątek, 9 września 2011, 13:30

No ciekawie to wygląda. Nie mam praktycznie żadnych BTC, więc się tylko biernie przyglądam. (Tak samo biernie się przyglądałem, jak kurs poleciał z $0.6 do $30, no ale cóż). Niestety jestem raczej pesymistą, jeśli chodzi o kurs w najbliższym czasie. Jedyna nadzieja, że jakiś super serwis powstanie, gdzie płacenie BTC będzie miało wielkie korzyści w porównaniu do płacenia starymi sposobami :) A może niezadowoleni górnicy wymyślą jakąś akcję promującą Bitcoin, co by ich zyski się zwiększyły? :-)

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kazik » piątek, 9 września 2011, 13:52

ciekawa jest sytuacja na market depth, rano po cenie 5,95(BID oczywiscie) lezalo jakieś 7000 BTC, powoli spada na razie prawie 5800BTC(o spadlo do 3200, ktos sprzedal 2,5k BTC),

[edit]
Jezeli tak dalej pojdzie to ktos w ciagu paru godzin utopil/zainwestowal 40 klockow (w USD), zeby podtrzymac kurs. Naprawde ciekawe, szkoda, ze nie ma zakladow na kursy BTC ;)

[edit2]
No i poszło 25 000 BTC na sprzedaż(no i kupno zarazem oczywiście), kolejny "prożek" na 5.30

Rozmowny
Posty: 72
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: wooyas » piątek, 9 września 2011, 14:02

No dobra, kto ostatni gasi swiatlo? Jeszcze 6000 BTC i mamy kurs po 2$...

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kazik » piątek, 9 września 2011, 14:05

wooyas pisze:No dobra, kto ostatni gasi swiatlo? Jeszcze 6000 BTC i mamy kurs po 2$...
No chyba przesadziłeś, 6k to "dopiero" kurs 5,07

Rozmowny
Posty: 72
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: wooyas » piątek, 9 września 2011, 14:08

Racja, cos tutaj http://bitcoin.clarkmoody.com/order-book/ zle mi wyswietla glebokosc rynku ale tutaj http://mtgoxlive.com/orders jest OK. Jednak pytanie dalej aktualne :D

Wygadany
Posty: 459
Rejestracja: 1 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kazik » piątek, 9 września 2011, 14:17

Relacja z frontu ;)
Nastąpiła mała mobilizacja "obrońców kursu", kolejne 40 K USD trzyma podtrzymuje kurs do 5,05 (jeszcze 10 minut temu był to niższy kurs).

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości