BTCPriceViewer - śledzenie inf. z Bitomatu, MtGox, Tradehill

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCPriceViewer - śledzenie inf. z Bitomatu, MtGox, Tradehill

Postautor: OneOfMany » czwartek, 23 czerwca 2011, 16:37

Ostatnio miałem "chwilkę" wolnego czasu i naskrobałem niewielki program do śledzenia ceny Bitcoina na naszym rodzimym kantorze. W zasadzie program nie posiada zaawansowanych opcji i służy jedynie śledzeniu danych, które są wyświetlane na samej stronie, a więc ofert kupna/sprzedaży oraz historii ostatnich transakcji. Program pobiera dane automatycznie i uaktualnia wykresy, które można rysować w zasadzie dla dowolnego okresu czasu - na razie jest do wyboru 1, 2, 3, 7, 14 i 30 dni.

Moje pytanie do Was jest takie, czy jesteście zainteresowani tego typu programem, czy wolicie jednak korzystać ze strony bitcoincharts.com?

---------------------------------------
EDIT (2011-07-24):

Aktualna wersja programu 0.1.6 do pobrania z http://btcpriceviewer.dyndns.org
Czekam na Wasze uwagi :)

CHANGELOG:

0.1.6 - Dodane kantory britcoin oraz ExchB (exchangebitcoins.com), po najechaniu na cenę oferty kupna/sprzedaży pokazuje się tooltip z cenami przeliczonymi na inne waluty, a ponadto dodana opcje pozwalające na dowolną edycję kolorków i wielkości wykresów.

0.1.5 - Pojawiła się możliwość wyboru waluty w jakiej oglądamy wykresy liniowe (EUR, GBP, PLN lub USD). Ponadto można ustawić automatyczne pobieranie kursu (co godzinę) lub podać kurs wymiany każdej z walut ręcznie. W pasku statusu okna wyświetlane są kursy według których rysowane są wykresy.

0.1.4 - Zniknęły irytujące informacje o błędzie pobierania informacji z kantorów - zastąpione krótkimi informacjami w dolnym pasku okna. Ponadto pojawiły się paski symbolizujące graficznie wartość transakcji na liście, możliwość powiększania/pomniejszania wykresu scrollem myszki oraz jego przeciąganie jeśli nie mieści się w oknie. Od teraz klawisz F11 pozwala także cieszyć się trybem pełnoekranowym.

0.1.3 - Informacje o transakcjach są od teraz przechowywane na dysku twardym. Dzięki temu start programu jest szybszy (nie ma potrzeby ściągać ponownie zapisanych danych) i ponadto możemy mieć wykres z "przeszłości" nawet jeśli API kantoru już ich nie serwuje - nie wiem dlaczego ale parametr "from" nie działa na Mt. Gox i Tradehill.

0.1.2 - Dodany wykres liniowy, na którym można porównywać ceny z wielu kantorów (przeliczane na zł. po obecnym kursie z nbp.pl). Reszta to drobne poprawki :)

0.1.1 - Dodałem obługę Tradehill oraz Mt.Gox. Ponadto dodałem drugi typ wykresu, na którym widzimy lepiej oferty kupna (analogicznie do wykresu na stronie Tradehill).

Zapraszam do testowania :D

ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lipca 2011, 03:14 przez OneOfMany, łącznie zmieniany 8 razy.

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie informacji z Bitomat.pl

Postautor: Prze_koles » czwartek, 23 czerwca 2011, 16:41

Fajnie by było jakby się dało rysować kreski na tych wykresach :D btw, pod winde czy pingwina pisane?

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie informacji z Bitomat.pl

Postautor: OneOfMany » czwartek, 23 czerwca 2011, 16:47

Prze_koles pisze:Fajnie by było jakby się dało rysować kreski na tych wykresach :D btw, pod winde czy pingwina pisane?
Program dopiero co powstał i zawsze można "dołożyć" to co może być przydatne.
Program jest napisany w Qt 4.7 i powinien być przenośny (ale testowane tylko na Linuksie)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie informacji z Bitomat.pl

Postautor: Kimono » czwartek, 23 czerwca 2011, 17:21

Fajne, ale...

1. Dlaczego to jest jakaś dziwna hybryda - w języku polsko-angielskim? Fuujj...
2. Będzie wersja obsługująca inne kantory? Da się to wykonać w prosty sposób?
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie informacji z Bitomat.pl

Postautor: OneOfMany » czwartek, 23 czerwca 2011, 17:36

1. Nie za bardzo rozumiem - to, że wszędzie jest po angielsku a cena z dopiskiem "zł." jest aż takie rażące? Jeśli się komuś nie będzie podobać to zawsze sobie może zmienić (np. "PLN"). Poza tym wszędzie w kodzie stosuje składnię, która pozwala na internacjonalizację programu.

2. Obsługa innych kantorów jest jak najbardziej możliwa. Tak jak napisałem wyżej program powstał w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin i można go rozwijać ale nie ukrywam, że jeśli ludzie nie będą zainteresowani to nie ma sensu. Zdaję sobie sprawę z potęgi bitcoincharts.com i tego co strona oferuje.
Kod starałem się pisać tak, aby jego modyfikacja/rozbudowa o nowe funkcje i obsługę nowych kantorów była w miarę prosta.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie informacji z Bitomat.pl

Postautor: Kimono » czwartek, 23 czerwca 2011, 17:53

1. Tak, takie "hybrydy" zawsze są rażące.
1a. "zł" bez kropki.
1b. Daty (opis przy f-cji czasu) też są jakby po polsku trochę.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie informacji z Bitomat.pl

Postautor: Soulcatcher » czwartek, 23 czerwca 2011, 18:08

Swietna robota, chętnie zassam, jak dorzucisz inne kantory i będzie fajnie śmigać poważnie rozważę dotację na rozwój. Skąd mogę pobrać? Jak odpalić pod 7?

Dzięki

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie informacji z Bitomat.pl

Postautor: OneOfMany » czwartek, 23 czerwca 2011, 18:23

Kimono pisze:1. Tak, takie "hybrydy" zawsze są rażące.
1a. "zł" bez kropki.
1b. Daty (opis przy f-cji czasu) też są jakby po polsku trochę.
1. No cóż - wygląd jest najłatwiejszy do zmiany.
1a. Racja - mój błąd.
1b. Co do daty to jest to format ISO, który wydaje mi się najczytelniejszy w tym przypadku. Wersja angielska nie musi oznaczać, że wszystko jest po "łamerykańsku".

Poza tym wolałbym poznać Wasze opinie o sensie rozwijania takiego programu, a nie jedynie czepianie się wyglądu (bez urazy).

@Soulcatcher: program na razie nie jest udostępniony publicznie bo nie chcę zaśmiecać sieci, jeśli nie będzie zainteresowania. Niedługo postaram się zamieścić gdzieś w sieci - napiszcie jakie kantory, chcielibyście widzieć, ale uprzedzam, że mam ograniczony czas i nowe funkcje będą pojawiać się stopniowo.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie informacji z Bitomat.pl

Postautor: KiLeRrosS » czwartek, 23 czerwca 2011, 18:47

Wygląda przejrzyście, mógłby się przydać.
Jestem na TAK :)
Siedzę głównie na win7, ale gdyby się nie dało - może być wersja linuxowa.

Inne kantory, które mogły by się pojawić to TradeHill, Mt. Gox, Bitmarket.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie informacji z Bitomat.pl

Postautor: OneOfMany » sobota, 25 czerwca 2011, 02:19

Skompilowałem projekt pod Windows 7 i muszę przyznać, że nieco się rozczarowałem (jednak "przenośność" QT nie jest taka piękna).

Po pierwsze walka z biblioteką qjson, która na Linuksie dała się wkompilować w program "od kopa" a na Windowsie bez generowania *.dll ani rusz.

Drugim i znacznie poważniejszym problem jest fakt, że po blisko 2 godzinach prób nie byłem w stanie skopiować odpowiednich bibliotek do katalogu z programem aby poprawnie obsługiwał protokół SSL (bitomat może działać po HTTP, ale już Tradehill nie). Co ciekawe, jeśli program jest uruchamiany przez SDK to SSL działa już poprawnie i oba kantory działały poprawnie.

Spróbuje może jeszcze skompilować statycznie, ale to zabawa na kiedy indziej - trzeba trochę pospać :)

---------------------
EDIT:

Żeby nie robić zamieszania informacje o nowej wersji będą pojawiać się w pierwszym poście.

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie inf. z Bitomatu, MtGox, Trade

Postautor: OneOfMany » piątek, 1 lipca 2011, 03:48

Pojawiła się nowa wersja programu - dokładne info w pierwszym poście.

PS. Jeśli edytuje pierwszy post, to czy pojawia się on u Was w dziale "Nieprzeczytane posty"? Patrząc po liczbie wyświetleń wątku wygląda na to, że tak nie jest i oprócz edycji pierwszego postu muszę dorzucać nową wiadomość, żeby dotrzeć z tą informacją.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie inf. z Bitomatu, MtGox, Trade

Postautor: KiLeRrosS » piątek, 1 lipca 2011, 13:51

O widzisz, przeoczyłem poprzednią wersję. Koniecznie musisz dodawać nowy post, do inaczej nie wyświetla się w nieprzeczytanych.
Potestuję, bo podoba mi się, ale wolałbym widzieć wykresy świecowe ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie inf. z Bitomatu, MtGox, Trade

Postautor: OneOfMany » środa, 6 lipca 2011, 22:47

Pojawiła się kolejna wersja - tradycyjnie więcej informacji w pierwszym poście.

Zauważyłem, że programik nie spotkał się ze specjalnym zainteresowaniem. Ponawiam więc pytanie - wolicie korzystać z informacji w przeglądarce internetowej (np. bitcoincharts.com) czy po prostu opcje jakie oferuje program nie są dla Was interesujące? A może boicie się pobierać program serwowany przez adres IP pomimo udostępnienia źródeł?
Czekam na komentarze i zachęcam do wypróbowania ;)

Gaduła
Posty: 420
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: lubelskie

Re: BTCPriceViewer - śledzenie inf. z Bitomatu, MtGox, Trade

Postautor: tlewap » środa, 6 lipca 2011, 22:56

Właśnie ściągam, jak się pobawię dam znać :)

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie inf. z Bitomatu, MtGox, Trade

Postautor: OneOfMany » wtorek, 12 lipca 2011, 16:55

Kolejna wersja już do pobrania - standardowo opis i link w pierwszym poście.
tlewap pisze:Właśnie ściągam, jak się pobawię dam znać :)
Udało się przetestować? Poprzednią wersję pobrało kilkanaście osób ale zero odzewu :(

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BTCPriceViewer - śledzenie inf. z Bitomatu, MtGox, Trade

Postautor: OneOfMany » niedziela, 24 lipca 2011, 03:22

Pomimo "lawiny postów" staram się rozwijać projekt i dzisiaj wrzuciłem kolejną wersję (zdaje sobie sprawę, że program nie jest doskonały i im więcej opcji dopisuję tym więcej pozycji na liście bugów i todo sobie dopisuję :o ).

Linki i szczegóły zmian w pierwszym poście (w skrócie - poprawa wyglądu oraz wsparcie dla britcoin oraz ExchB).

PS. Zapraszam do komentowania projektu.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości