Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.eu!

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 00:35

mjs85 pisze:Po raz kolejny zdarzyła mi się sytuacja otrzymania maila potwierdzającego transakcję z dużym opóźnieniem. Czy można by było umożliwić jakoś kontakt między kontrahentami za pośrednictwem serwisu albo przynajmniej dodać przycisk ręcznego ponownego wysłania wiadomości?
Obecnie pracujemy nad tym a także nad systemem komentarzy. Niestety, potrwa to jeszcze kilka tygodni, gdyż są to dość poważne zmiany w kodzie.

Jeśli chodzi o opóźnienia maili to często bywa to zasługa polskich skrzynek - nasze maile wysyłane są za pośrednictwem serwera google i zwykle docierają błyskawicznie. Zaobserwowaliśmy, że na skrzynki w interia.pl docierają ze sporym opóźnieniem; być może jest tak też z jakimiś innymi polskimi portalami oferującymi usługę skrzynki email.

Rozmowny
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: mjs85 » wtorek, 9 sierpnia 2011, 17:35

Ja mam w o2. Na innych stronach takie opóźnienia mi się raczej nie zdarzają. Moi kontrahenci rzeczywiście dostali wiadomość normalnie, tyle że wypadałoby żebym to ja się pierwszy odezwał jako akceptujący ofertę :)

Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: botanix » niedziela, 14 sierpnia 2011, 01:34

Mam propozycję do twórców Bitmarket. W momemcie gdy kupujący nie daje znaku życia przez dłużej niż 24h fajnie byłoby umożliwić przedawcy anulowanie transakcji. Na dzień dzisiejszy nie ma takiej opcji i trzeba czekać na odpowiedź kupującego czy chce anulować transakcję. Problem w tym, że skoro kupujący nie odzywa się przez ponad 24 godziny to równie dobrze może nie odezwać się wcale.

W tym momencie mam zamrożonych 13BTC z kawałkiem. Kupujący nie dają znaku życia ( twórcy tez nie na napisany email ), tymczasem od "sprzedaży" kurs podskoczył o ładnych parę % i sprzedaż po tej cenie mija się z celem. Można by wystawić drożej ale przecież są zamrożone...

Żeby nie było. Lubię ten kantor, nawet bardzo przypadł mi do gustu aczkolwiek ta właśnie jego cecha mi się nie podoba. Mam dość banków trzymających moje pieniądze fajnie by więc było gdyby inni też tego nie robili :).

24 godziny uważam za czas rozsądny na choćby rozpoczęcie realizowania transakcji. Czyli zrealizowania przelewu i powiadomienie o tym sprzedawcę, przy czym powiadomienie uznałbym za kwestię przymusową - najlepiej przez stronę Bitmarket-u. Wszystko po tym terminie powinno być kwestią sprzedawcy. Oczywiście wypadałoby również wprowadzić pewną kontrolę wymienianych emaili aby sprzedawca nie anulował "przypadkiem" transakcji, za którą kupujący jednak zapłacił. Przemyślcie to a w międzyczasie proszę o odpisanie na mój email.

Pozdro

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: Bemx2k » niedziela, 14 sierpnia 2011, 11:02

Przylanczam sie do prosby uzytkownika botanix wypadaloby cos usprawnic w tej kwesti .
BTC>ETH

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: Mahkul » niedziela, 14 sierpnia 2011, 13:55

@botanix tak nie możemy zrobić, bo ludzie będą tego nadużywać. Zdziwiłbyś się ilu tam jest niedoszłych (dzięki naszej filtracji) oszustów. Takich maili typu: "I sent the payment, but didn't get the coins!" przychodzi kilka na tydzień - podobnie w odwortną stronę: "I didn't receive payment from the buyer" - a potem nagle się okazuje, że kaska w drodze. Przecież przelew SEPA idzie 3 dni - każdy sprzedawca mógłby wówczas naciągać ludzi bezkarnie.

Niestety, nie możemy użytkownikom dać takiej opcji. Tak jak jest napisane w naszym FAQu - jeśli przez 24 godziny nie ma odzewu, piszcie do nas i sami anulujemy transakcję. Poza tym, większość takich co nie odpisują lub nadużywają opcji anulowania od razu dostaje permanentnego bana.

Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: botanix » niedziela, 14 sierpnia 2011, 15:21

Zgadzam się w całej rozciągłości. Nie chodzi mi o to ile idzie przelew bo z tym może być różnie. Problemem jest brak kontaktu z kupującym. W tym momencie mija ponad 40 godzin odkąd zostało zamrożonych ponad 6BTC. Nieduża kwota ale nie w tym rzecz. Rozumiem, dlaczego wprowadzenie takiej opcji jest ryzykowne i również o tym wspomniałem we wcześniejszym poście. Co mogłoby poprawić sytuację? Myślę, że dobrze byłoby wprowadzić powiedzmy przymusowe powiadomienie sprzedawcy o przelewie ( pomijając ile on będzie szedł ). Mogłoby się to odbywać nawet na stronie bitmarketu ( nawet lepiej, problem z oszustwami prawie rozwiązany ). Wtedy sprzedawca wie na czym stoi a tak czekam i nie wiem na co :).

Inaczej. Każdy wie jak ebay wygląda. Mają tam opcję powiadamiania sprzedawcy o wykonanej płatności. Wciska się przycisk i sprzedawca wie na czym stoi.

Inna sprawa to kwestia dotacji. Przyznaję się troszkę żulę, daję 0.1%. Dałbym więcej ale 0.5% to już mi ciut skoda. Gdyby było płynne przejście między 0.1% a 0.5% przyznałbym więcej.

Dyskutant
Posty: 161
Rejestracja: 2 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: washuu » środa, 17 sierpnia 2011, 17:03

Ahem... po zalogowaniu ciągle widzę na głównej stronie banner i napis:

Kod: Zaznacz cały

If you have traded yesterday (5th of July) and noticed strange behaviour (erroneous trades) - please click here
Nie klikam, bo nie handlowałem piątego Julaja. Ale wiecie, juz jest połowa sierpnia... ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: Bemx2k » środa, 17 sierpnia 2011, 19:18

Pytanie do zorientowanych :

a szczegolnie do Mahkul'a

Czy przy sprzedazy BTC i przyjeciu zaplaty w systemie SEPA powinienem podawac swoj adres i nazwisko ?
czy tylko IBAN , BIC/SWIFT sort code itp ?




:/
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: mstpq » wtorek, 23 sierpnia 2011, 11:28

Czekam na odzew kupca prawie 3 tygodnie - w sumie tylko 2 btc ale zawsze, zgłosiłem tydzień temu sprawę ( admin@bitmarket.eu ) ale zero odzewu, czy to normalne?

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: Prze_koles » wtorek, 23 sierpnia 2011, 13:07

Wchodząc na bitcoincharts.com zobaczyłem:
Looking for Bitmarket?

We were changing the API requirements for being listed on Bitcoincharts. Unfortunately, we were not able to reach anyone at bitmarket.eu for a month even though we wrote several emails. The new backend can not support the old API anymore so we have decided to remove any markets (at least temporary) until they support the new API.

This also applies to bitcoin-central, b2c and bitcoinmarket.
:P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: Bemx2k » wtorek, 23 sierpnia 2011, 14:01

Czyzby sie konczyli ? albo sie relaksuja na urlopach
BTC>ETH

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: M4v3R » wtorek, 23 sierpnia 2011, 21:36

To drugie. Jestem na dosyć długim wyjeździe służbowym, co znacznie utrudnia mi prace nad kantorem. Wyjazd ten kończy się za tydzień i najpóźniej wtedy nadrobię wszelkie techniczne zaległości. Innymi sprawami zajmuje się Mahkul na bieżąco. Przepraszamy jednak wszystkich, którym nie odpowiedzieliśmy lub trwało to długo i obiecujemy poprawę w ciągu najbliższych tygodni :)
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 14:33

mstpq pisze:Czekam na odzew kupca prawie 3 tygodnie - w sumie tylko 2 btc ale zawsze, zgłosiłem tydzień temu sprawę ( admin@bitmarket.eu ) ale zero odzewu, czy to normalne?
Nie ma u nas żadnych maili, na które nie została wysłana odpowiedź. Podaj mi swój nick przez PW.

Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: botanix » niedziela, 30 października 2011, 15:31

Stronka siedzi?

Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: botanix » czwartek, 8 grudnia 2011, 09:03

czyta to ktoś w ogóle?

Gaduła
Posty: 420
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: tlewap » czwartek, 8 grudnia 2011, 17:28

ja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: l3sny » piątek, 9 grudnia 2011, 06:20

ja tez
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: KiLeRrosS » sobota, 10 grudnia 2011, 01:56

i ja :)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: smok » sobota, 10 grudnia 2011, 09:42

Pragnę zauważyć ze bitmarket.eu jako jedyny od początku istnienia nie zaliczył żadnej wpadki;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 11 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kolejny polski (i nie tylko) kantor Bitcoin - BitMarket.

Postautor: KiLeRrosS » niedziela, 11 grudnia 2011, 07:02

Poza brakiem kontaktu od niespełna dwóch miesięcy... nieźle.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Obrazek

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości