Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitcoinfan » niedziela, 31 lipca 2011, 22:52

baza danych jest - i co najwazniejsze baza danych odzwierciedla te wszystkie transakcje i to, ile BTC komu wlasciciel bitomatu wisi - wiec to nie jest tak, ze nie mozna nic nikomu udowodnic - no chyba ze z bazy danych tez cos zacznie znikac jak nie uda sie odzyskac portfela lub nie znajdzie sie inwestor ... :)

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Nibali » niedziela, 31 lipca 2011, 22:54

Jest przelew pieniężny na konto i to wystarczy by zdobyć nakaz komorniczy.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: kik1 » niedziela, 31 lipca 2011, 22:55

spectralak pisze: chodzi o to, ze serwis bedzie sprzedany czy policja a potem sądy się tym zajmą czy nie - z powództwa cywilnego można bardzo wiele, bo jest to umowa pomidzy kantorem a uzytkownikiem, wiec to mamy juz zalatwione, dalej jak juz te sprawy papierkowe załatwimy - odwiedzimy policję, prawnika i on napisze nam za parę złotych (no może i 200pln) odpowiednie pisemko i udamy sie do sądu, sprawy w toku, wiec my mozemy spokojnie wrocic do rozmow z panem bitomat nt inwestycji, wykupienia itp itd. a czas leci i sprawy tez lecą.

wtedy to sobie mozemy spokojnie dyskutować (przeciez skrypty nie wyparują tak jak i domena)
Proste?
ja to rozumiem doskonale
bo wiadomo ze jesli w ciagu kilku, kilkunastu dni nie bedzie wiadomo o co chodzi to taką sprawe sie zalozy (200-300zł machnałbym reką choc kasą nie sram, ale nie chcialoby mi sie bawic)
ale o 5000 bede walczył bo to nie byle co
Obrazek

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 26 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: FlameRunner » niedziela, 31 lipca 2011, 23:03

Nibali pisze:Jest przelew pieniężny na konto i to wystarczy by zdobyć nakaz komorniczy.
Tak, przelew "na zakup bitcoinów", czy jakoś tak. I teraz udowodnij, że tych bitcoinów nie kupiłeś i nie trzymasz w swoim wallecie.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Nibali » niedziela, 31 lipca 2011, 23:07

Przelew na zakup towaru (to może być nawet konik jednorożec). Nie mam czego udowadniać przecież jest cała baza.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: kik1 » niedziela, 31 lipca 2011, 23:11

Jakby co to jest nowe oswiadczenie na stronie bitomatu.

Pokrylo sie faktycznie z poprzednimi odpowiedziami tzn. ze praktycznie wszystko przedpadlo, istnieje jednak jakas szansa (nie wiadomo jak duza-mala) na odzysk bazy lecz jest to bardzo problematyczne w wynikające z bardzo ciezkiego kontaktu z grupa amazon.

Jesli to nic nie da zostaje czekać na kupca serwisu i dzieki tym BTC zostaną one zwrocone do wlascicieli dzieki czemu bedzie mozna je wyplacic/zamienic na PLN.

W ostatecznosci jesli to tez nic nie da to faktycznie zostaje zalozenie sprawy cywilnej chociaz i tak realnie swojej kasy nie odzyskacie bo z czego? watpie zeby wlasciciel miał luzem 0,5mln w gotowce zeby ktoś mogl mu to zając itp.
Obrazek

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 kwietnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: gdama » niedziela, 31 lipca 2011, 23:11

Nibali pisze:Jest przelew pieniężny na konto i to wystarczy by zdobyć nakaz komorniczy.

Ty pomiń komornika i od razu idz z nożami, bo widzę, że Cię nosi. Człowieku nie popełniłeś w życiu błędu? Samo trzymanie btc na serwisie to Twój błąd. Daj człowiekowi spokój, niech sprobuje to naprawić. Daj też innym ludziom szanse się wykazać i pisz tylko jak masz coś ciekawego do powiedzenia, bo nie mogę już ciebie słuchać.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitcoinfan » niedziela, 31 lipca 2011, 23:14

dokladnie, wszystko jest w bazie... i jak robiles przelew na konto kantoru pisales w tytule pod jakim nickiem tam jestes...
na pewno kazda akcja w serwisie byla odzwierciedlana w bazie danych - kupno BTC - nowa krotka powiazana z Twoim nickiem, wplata PLN - nowa krotka, sprzedaz BTC nowa krotka itd. wiesz... nie znam dokladnie schematu ale to sa podstawy baz danych w aplikacjach webowych :) wiec baza jest jedynym dowodem, na podstawie ktorego mozna cos udowodnic... i teoretycznie moglby ja zabezpieczyc np prokurator :)

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Nibali » niedziela, 31 lipca 2011, 23:19

@Gdama napisałem parę postów wyżej, że czekam na oficjalne oświadczenie i pomysł rozwiązania sprawy choć nie wykluczam udziału prawnika. Na Twoje pytanie odpowiadam - popełniłem nie raz. Ale nie wyobrażam sobie trzymania backupów na tym samym dysku gdzie lezy serwis/portfel etc.

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: batouzo » niedziela, 31 lipca 2011, 23:25

kik1 pisze:Nie rozumiem straszenia i chodzenia na policje, nic to i tak nie da, a moze sytuacje bedzie sie dalo jeszcze uratowac, nawet jesli nie przez odzysk bazy czy cos to poprzez akcje ratowania bitomatu czy sprzedazy serwisu.
Ktoś zapłaci 400,000 PLN za domenkę + jakiś skrypt? Albo 100,000 ?

Nie wiem czy 10,000 by dostali.

Chociaż na pewno takie wyjście było by idealne, to jest to dla mnie całkowicie nierealne.
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 17 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: edikay » niedziela, 31 lipca 2011, 23:29

a zauważyliście że stan konta w BTC nie powiększał się jeżeli BTC spływały w czasie awarii?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: no_pasaran » niedziela, 31 lipca 2011, 23:29

Nibali pisze:...Ale nie wyobrażam sobie trzymania backupów na tym samym dysku gdzie lezy serwis/portfel etc.
cytat jednego z postów z forum prawda2.info (dotyczy zamieszania z bitomatem):
"Ja w moim portfelu mam tylko kilkadziesiąt btc ale mam 7 jego backupów/kopii na różnych rodzjach pamięci + 3 na online storage :)"

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: batouzo » niedziela, 31 lipca 2011, 23:30

gdama pisze:
Nibali pisze:Jest przelew pieniężny na konto i to wystarczy by zdobyć nakaz komorniczy.
Ty pomiń komornika i od razu idz z nożami, bo widzę, że Cię nosi. Człowieku nie popełniłeś w życiu błędu? Samo trzymanie btc na serwisie to Twój błąd.
Dobrze się czujesz?

Oddawanie jajek na targ aby zostały sprzedane to błąd?

Co Ty mówisz w ogóle?
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 5 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: camel » niedziela, 31 lipca 2011, 23:30

a mnie martwi propozycja wprowadzenia oplat - to zabije bitomat

do tej pory właściciel zarabiał pewnie na lokatach overnight i pewnie jakieś pieniążki sie tam zbierały - wprowadznie opłat od transakcji skieruje uzytkownikow do innych darmowych serwisów

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: batouzo » niedziela, 31 lipca 2011, 23:33

camel pisze:a mnie martwi propozycja wprowadzenia oplat - to zabije bitomat

do tej pory właściciel zarabiał pewnie na lokatach overnight i pewnie jakieś pieniążki sie tam zbierały - wprowadznie opłat od transakcji skieruje uzytkownikow do innych darmowych serwisów
Te darmowe skrypty to jakieś dziadostwo. Nie da się prowadzić tak skomplikowanej operacji i zabezpieczeń za frajer. Chyba że ktoś ma ciekawy biznesmodel oparte o reklamy czy coś, ale to chyba ciężko.
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: fardziu » niedziela, 31 lipca 2011, 23:36

edikay pisze:a zauważyliście że stan konta w BTC nie powiększał się jeżeli BTC spływały w czasie awarii?
Zgadza się mi też przepadło przy spływaniu na Bitomat, tyle dobrze że to było jedno BTC.

Gaduła
Posty: 420
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: tlewap » niedziela, 31 lipca 2011, 23:40

Jeśli bitomt zostanie wykupiony i stanie się komercyjnym kantorem to zapewniam Cię że właśnie tam będę sprzedawał.
Swoją drogą być może Bartek popełnił błąd ale widać, że stara się go naprawić. Poczekajmy zobaczymy co się z tego urodzi...

Dyskutant
Posty: 152
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1L7PpjCGBgu6MhPfatAHLJQ2jcwDzjnCTw

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: hienas » niedziela, 31 lipca 2011, 23:43

Jeżeli faktycznie bitomat zostanie sprzedany, to gdzieś te BTC będzie trzeba spieniężyć - prawdopodobnie u ostatniego wpadkowicza, czyli mtgox. Zatem nie spodziewajcie się wzrostu kursu, ale raczej jego spadki :)

Chyba, że po prostu sponsor przeleje swoje BTC na kolejny wirtualny portfel w chmurze i zostanie to rozdane klientom bitomatu. Co zapewne będzie podobnie skutkowało - wielu ciułaczy zakończy zabawę i sprzeda jak najszybciej swój urobek.
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 lipca 2011, 23:46 przez hienas, łącznie zmieniany 2 razy.
Poszukiwacz samorodków - dorzuć 0,00...1 Bitcoina na koparkę: 1L7PpjCGBgu6MhPfatAHLJQ2jcwDzjnCTw :)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 17 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: edikay » niedziela, 31 lipca 2011, 23:44

Mi przepadło trochę więcej, ciekawe czy Bartek to uwzględni. Gdyby podał info wcześniej że się posypało to można by tego uniknąć. A tak przez opóźnianie wprowadził ludzi w błąd.

Gaduła
Posty: 327
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Notrem » niedziela, 31 lipca 2011, 23:46

miesięczny obrót bitomatu to ok 1mln złotych. Przy prowizji 0,5% mamy 5,000zł miesięcznie. Sam system to za duże ryzyko, by jakakolwiek firma kupiła serwis za 600,000zł z założeniem iż przedsięwzięcie zwróci się po 10 latach.


P.S Przepraszam za błąd :(
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 lipca 2011, 23:55 przez Notrem, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Jestem studentem: 1BX61uvuP59bAHz9tf88kFP9XJHxL4Ev42

Internetowe Radio Bitcoin - Status: Nadajemy!(http://www.radiobitcoin.pl)
Stan dotacji dla radia: 4.18 BTC

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości