NOWY KANTOR FreshBTC.com

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: qertoip » środa, 10 sierpnia 2011, 21:35

FreshBTC pisze:
qertoip pisze:Zaraz zaraz. 8 potwierdzeń to już wystarczająca cierpliwość. Nie widzę powodu, dla którego wpłata tego użytkownika miałaby być jeszcze nie zaksięgowana. Potwierdzenia propagują się w sieci bardzo szybko.
Niestety do nas nie dotarło żadne potwierdzenie.
To macie coś spierdzielone. Wyrocznią jest zawsze blockexplorer - wpłata użytkownika była i ma już >10 potwierdzeń.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Dyskutant
Posty: 157
Rejestracja: 22 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: Trzeciak » środa, 10 sierpnia 2011, 21:39

Ja dziś czekałem na wpłatę do Goxa 18 bloków, a w sieci widoczna była po 12 czy 13.

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: batouzo » środa, 10 sierpnia 2011, 21:47

Trzeciak pisze:Ja dziś czekałem na wpłatę do Goxa 18 bloków, a w sieci widoczna była po 12 czy 13.
Ale ta wpłata jest widoczna w sieci już od >10, od razu do pierwszego bloku po wysłaniu TX była zaliczona w bitcoin.

Czy któryś z tych 10 serwerów z unikalną ochroną portfela® mógłby się odważyć połączyć online do sieci bitcoin i pobrać tą w/w testową transakcję?

IMO...
- logowanie/rejestracja (i kontakt) - nie działało długo, widać szczegóły jak braki tłumaczeń walidacji czy inne "detale" ale świadczą że TEGO NIKT NIE TESTOWAŁ solidnie
- oferty KUPNA widziane jako oferty SPRZEDAŻY i to jest "drobna pomyłka"
- brak HTTPS (przez dłuższą chwilę) - poufne nasze dane fruwają clear-textem niezaszyfrowane bo ktoś zapomniał
- modyfikowanie wszystkiego na żywym systemie - przy naprawie w/w błędów np z https było na żywo widać na LIVE serwerze! http:// potem timeout potem https:// ale linki 404, potem timeout i w końcu działa. NA ŻYWYM SERWERZE FINANSOWYM testowanie ustawień?
- coś źle i nie odbiera wpłat w bitcoin.....
a to tylko pierwsze godziny testowania!

Boże znowu ktoś na szybko i byle jak się porywa na bitcoin!

Mi ręcę opadają.

Jeżeli czekamy na wiarygodny kantor BTC, to mimo ilości ładnej grafiki i zapewnień na forum, z w/w faktów widzę (przynajmniej jak dla mnie) że to nie jest to...
Ostatnio zmieniony środa, 10 sierpnia 2011, 21:50 przez batouzo, łącznie zmieniany 1 raz.
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: qertoip » środa, 10 sierpnia 2011, 21:49

Trzeciak pisze:Ja dziś czekałem na wpłatę do Goxa 18 bloków, a w sieci widoczna była po 12 czy 13.
Hmm, ciekawe. Góra Gox z tego co pamiętam wymaga 6 potwierdzeń. Może ta transakcja była na tyle "dziwna", że nikt nie chciał jej uwzględnić w bloku przez dwie godziny? Jak już dostała pierwsze potwierdzenie (po ok. 2h) to po 5 kolejnych (łącznie 6) Gox zaksięgował.

Natomiast tutaj jest chyba inna sytuacja. Transakcja batouzo na pewno została dawno uwzględniona w bloku bo ma już wiele potwierdzeń.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: bitchange.pl » środa, 10 sierpnia 2011, 21:53

qertoip pisze:
Trzeciak pisze:Ja dziś czekałem na wpłatę do Goxa 18 bloków, a w sieci widoczna była po 12 czy 13.
Hmm, ciekawe. Góra Gox z tego co pamiętam wymaga 6 potwierdzeń. Może ta transakcja była na tyle "dziwna", że nikt nie chciał jej uwzględnić w bloku przez dwie godziny? Jak już dostała pierwsze potwierdzenie (po ok. 2h) to po 5 kolejnych (łącznie 6) Gox zaksięgował.

Natomiast tutaj jest chyba inna sytuacja. Transakcja batouzo na pewno została dawno uwzględniona w bloku bo ma już wiele potwierdzeń.
6 potwierdzeń to standard, jeśli chce się uniknąć fraudów. My np. wymagamy 6 potwierdzeń.

Dyskutant
Posty: 157
Rejestracja: 22 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: Trzeciak » środa, 10 sierpnia 2011, 22:24

Sorka ale ja się na tym nie znam. Po prostu 1 raz czekałem tak długo więc się z tym podzieliłem myśląc że może jest jakiś problem z potwierdzeniami.

Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: bitchange.pl » środa, 10 sierpnia 2011, 22:28

Trzeciak pisze:Sorka ale ja się na tym nie znam. Po prostu 1 raz czekałem tak długo więc się z tym podzieliłem myśląc że może jest jakiś problem z potwierdzeniami.
Jeśli masz w swoim kliencie confirmed i liczbę większą niż 6 to jest to dziwne, z bitcoinami fajne jest to że się nie oszuka :)

Pozdrawiam, Mariusz

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: qertoip » środa, 10 sierpnia 2011, 22:29

<ZARZUT NIESŁUSZNY>
Cała aplikacja jest podatna na ataki CSRF. Przed tragedią chroni tylko OTP.

Tyle, że OTP miało być dodatkowym zapezpieczeniem zwiększającym bezpieczeństwo, jako druga warstwa.

Tymczasem zabrakło tego standardowego, elementarnego: ukrytego tokena w każdym formularzu, generowanego raz na sesję.

Gdyby nie OTP, można byłoby wykonać dowolną akcję na rzecz innego zalogowanego użytkownika.

Przykład (brak tokenu w formularzu składania zamówienia, patrzeć na "Form Data"):
</ZARZUT NIESŁUSZNY>
Ostatnio zmieniony środa, 10 sierpnia 2011, 22:52 przez qertoip, łącznie zmieniany 1 raz.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: 2 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: FreshBTC » środa, 10 sierpnia 2011, 22:45

qertoip pisze:Cała aplikacja jest podatna na ataki CSRF. Przed tragedią chroni tylko OTP.

Tyle, że OTP miało być dodatkowym zapezpieczeniem zwiększającym bezpieczeństwo, jako druga warstwa.
Każdy mechanizm wymagający potwierdzenia wyświetla okienko. Podczas żądania takiej operacji, po stronie systemu generowany jest "security_id", aby potwierdzić daną operację należy wprowadzić poprawny klucz dla danego security_id a nie użytkownika.

Samo działanie "make_bid" oraz "make_ask" nie inicjalizuje nic w systemie, dlatego też działa to w ten sposób, uprzedzając pytania, nie ma możliwości wyłączenia OTP lub haseł przez email.

Sprawę przychodzących BTC wyjaśniamy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FreshBTC.com - nowa świeżość wymiany Bitcoinów.
Promocja - darmowe transakcje. Teraz 0% prowizji!

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: qertoip » środa, 10 sierpnia 2011, 23:10

FreshBTC pisze:
qertoip pisze:Cała aplikacja jest podatna na ataki CSRF. Przed tragedią chroni tylko OTP.

Tyle, że OTP miało być dodatkowym zapezpieczeniem zwiększającym bezpieczeństwo, jako druga warstwa.
Każdy mechanizm wymagający potwierdzenia wyświetla okienko. Podczas żądania takiej operacji, po stronie systemu generowany jest "security_id", aby potwierdzić daną operację należy wprowadzić poprawny klucz dla danego security_id a nie użytkownika.

Samo działanie "make_bid" oraz "make_ask" nie inicjalizuje nic w systemie, dlatego też działa to w ten sposób, uprzedzając pytania, nie ma możliwości wyłączenia OTP lub haseł przez email.
Zapoznałem się i przyjmuję wyjaśnienia.

Przepraszam, nie sprawdziłem flow do końca, a najważniejsze było właśnie na końcu.

Jestem przyzwyczajony, że każdy prywatny formularz - bez wnikania w szkodliwość - jest systemowo zabezpieczony (secure by default). U Was tak nie jest, ale nie oznacza to jeszcze dziury, bo zawsze macie ten drugi etap zabezpieczonego formularza. OK.

Wyedytowałem oryginalnego posta żeby nie straszył.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: Havamal » czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:16

Witam.

Zapoznałem się z treścią artykułu mówiącego o depozycie nieprawidłowym jakim Pan okreslił odpowiedzialnosć "kantoru" FreshBTC.

USTAWA
z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny
Art. 845.
Jeżeli z przepisów szczególnych albo z umowy lub okoliczności wynika, że przechowawca
może rozporządzać oddanymi na przechowanie pieniędzmi lub innymi
rzeczami oznaczonymi tylko co do gatunku, stosuje się odpowiednio przepisy o pożyczce
(depozyt nieprawidłowy). Czas i miejsce zwrotu określają przepisy o przechowaniu.

I mamy problem. FreshBTC nie jest uprawniony do rozporządzania oddanymi na przechowanie środkami, a tymsamym przepisu o depozycie nieprawidłowym nie stosuje się. Gdyby było to depozyt nieprawidłowy to conajmniej regulamin powinien mówić iż kantor jest uprawniony do obracania zgromadzonymi środkami, oraz każdorazowo po wpłacie BTC lub PLN (czy inna waluta) powina zostać sporządzona umowa, określająca to zdarzenie.
Ponadto - depozyt nieprawidłowy podlega podatkowi PPC.
Podstawę opodatkowania przy umowie depozytu nieprawidłowego stanowi:
kwota depozytu, albo wartość przedmiotu depozytu (gdy przedmiotem umowy nie są pieniądze).
Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania czynności cywilnoprawnej (zawarcia umowy).
Obowiązek podatkowy ciąży na przechowawcy (przechowującym).

Konkludując. Gdyby do kantoru BTC stosowały się te przepisy wraz z jego konsekwencjami (samo przechowanie to inny art. który też ma swoje obwarunkowania) FreshBTC powinien każdorazowo zaiwerać umowy pożyczki (depozyt nieprawidłowy) oraz odprowadzać podatek PCC.

Chyba że:
Treść art. 845 K.C. kantor FreshBTC zinterpretował jako iż nie jest napisane że kantor nie może rozporządzać zgromadzonymi środkami, jednak tym samym użytkownicy zostali wprowadzeni w błąd myśląc że kantor nie ma do tego prawa, a ewentualne roszczenia zostaną oddalone.

albo

Kantor FreshBTC zinterpretował słowo "rozporządzać" jako - przechowywanie we wspólnym portfelu i - poprzez sprzedaż/kupno - rozporządza zgromadzonymi środkami na poszczególnych użytkowników - którzy sprzedali/kupili - środki zmieniły właściciela.

Nawet umowa rachunku bankowego z punktu widzenia prawa cywilnego (art. 725 k.c) zawiera w sobię treści pożyczki - depozyt nieprawidłowy - natomiast Prawo bankowe zawiera rozwiązanie pozwalające bankowi na swobodne dysponowanie powierzonymi środkami pieniężnymi, nakładając równocześnie obowiązek dołożenia wszelkich starań w zakresie bezpieczeństwa.

Jak wynika z powyższego przepisy o depozycie nieprawidłowym nie mają w Waszej sytuacji zastosowania.

Pozdrawiam
Sie podoba sie? WANT MORE ?!! = 1DvbyXGx3ajC2qDKayK5FmuxmqCTLK25cw

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: batouzo » czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:41

FreshBTC pisze:Sprawę przychodzących BTC wyjaśniamy.
wysłane 33 bloków, są 33 potwierdzenia w sieci bitcoin a i tak nie ma w wallet na freshBTC więc na chwilę obecną przelane BTC są zagubione.

Dlaczego za finansowe sprawy muszą brać się nieodpowiedzialne firmy?

{
"address" : "1GfQ8nbQgCfKuwhC6tZJg9SZ6kuiRXQMjP",
"fee" : -0.01000000,
"confirmations" : 33,
"txid" : "9f00764ad29cf9e43a2dabd1f1371226a59edceb6426d404b51ac4b977f5ff28",
"time" : 1312995224
}
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Dyskutant
Posty: 157
Rejestracja: 22 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: Trzeciak » czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:13

batouzo pisze:
FreshBTC pisze:Sprawę przychodzących BTC wyjaśniamy.
wysłane 33 bloków, są 33 potwierdzenia w sieci bitcoin a i tak nie ma w wallet na freshBTC więc na chwilę obecną przelane BTC są zagubione.

Dlaczego za finansowe sprawy muszą brać się nieodpowiedzialne firmy?

{
"address" : "1GfQ8nbQgCfKuwhC6tZJg9SZ6kuiRXQMjP",
"fee" : -0.01000000,
"confirmations" : 33,
"txid" : "9f00764ad29cf9e43a2dabd1f1371226a59edceb6426d404b51ac4b977f5ff28",
"time" : 1312995224
}
Sprawdź w kantorze czy przypadkiem kasy już nie masz. Dziś miałem już 2 razy spooore opóźnienie z wpłatami do Goxa.
Najlepsze jest to że 2 wpłata już w Goxie jest dość długo i nawet wymieniłem na kasę a w http://blockexplorer.com wyświetla "Not yet redeemed" mimo że od momentu pojawienia w Goxie minęło ok 12 bloków.

Dyskutant
Posty: 244
Rejestracja: 28 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: Szaman » czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:15

Mam ten sam problem ale w druga strone.. Od chyba juz 6 godzin czekam na kase z goxa.
Robota to głupota - picie to jest życie! :D Jeszcze dziś wypiję za Twoje zdrowie: 1LUDLAyTeoKgt992usyYZzfBRnk5im72cW

Dyskutant
Posty: 157
Rejestracja: 22 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: Trzeciak » czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:16

Czyżby Bitcoin powoli zaczynał się sypać ?

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: SHV » czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:17

Jak zamierzacie realizować punkt 4.2 regulaminu jeśli wg Was zajdzie potrzeba sprawdzenia wieku? Co się stanie z kontem przed potwierdzeniem? Będzie miało pełną funkcjonalność czy stanie się zawieszone/zablokowane? Radziłbym wyjaśnić tą kwestię lub dać jakiś sprecyzowany okres czasu na potwierdzenie. I jeszcze punkt 17.3 co to są "kwoty za uzgodniony okres czasu"?

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: batouzo » czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:28

Trzeciak pisze: Sprawdź w kantorze czy przypadkiem kasy już nie masz.
0 BTC posiadasz
0 PLN posiadasz
0 EUR posiadasz
0 USD posiadasz
Trzeciak pisze: Najlepsze jest to że 2 wpłata już w Goxie jest dość długo i nawet wymieniłem na kasę a w http://blockexplorer.com wyświetla "Not yet redeemed" mimo że od momentu pojawienia w Goxie minęło ok 12 bloków.
Not yet redeemed to nie to!!!
Not yet redeemed oznacza jedynie iż osoba odbierająca jeszcze nie wydała pieniędzy (nie przekazała ich na żaden inny adres swój lub kogoś innego)!
Trzeciak pisze:Czyżby Bitcoin powoli zaczynał się sypać ?
Nie, z bitcoin wszystko ok.
Jeżeli blok ma transakcję, to oznacza iż każdy klient bitcoin będzie ją widział (w ciągu kilku sekund - oprócz dopiero niedawno zainstalowanych bo pobierają tylko 500 bloków/sec przynajmniej per 1 peer).
Profesjonalnie to było by pobrać z góry lub chociaż te pre-pakowane block-chainy które developer bitcoin BlueMatt hostuje.

A im blok jest starszy tym pewniejsze iż blok nie będzie nagle skasowany (zastąpiony przez konkurujący np. pool) więc nie będzie okazji aby transakcję próbować odwołać.

Słowem - od bloku w którym jest transakcja pieniądze są już widoczne. Blok z tą wpłatą na freshBTC.com był już ponad 30 bloków temu powinien być uznany.

p.s. dostałem informację od Fresh (nie cytuję prywatnych wiadomości) iż po prostu serwer odbierający BTC był źle ustawiony - nie pobrał bloków z góry...
To dość podstawowy każdy kto się bawi na serio wie że pobieranie "initial block chain" trwa dobre kilka godzin.

Więc wpłacone testowe mini środki w końcu będą poprawnie odebrane... ale gdzie duży napis "WERSJA BETA - NA RAZIE UWAŻAJ BO MAŁO TO TESTOWALIŚMY"?

Ok tyle błędów na dziś wystarczy... Na razie ja nie będę tam zamieniał jakiejś poważnej gotówki, szczególnie gdy regulamin wcale tak wprost nie mówi że wszystko gwarantują jak w/w było pisane.
TNTbit - powstająca POLSKA giełda BitCoin i OpenTransactions ( ot-złoto, ot-srebro, ot-btc, ot-nmc i inne waluty).
Na razie twitterek: TNTbitPL , TNTbit

JID: batouzo@jabber.org (OTR: 5FDE7276..) ; batouzo (e-mail) gmx.com

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: 2 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: FreshBTC » czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:49

Witam

Widzę, że ma Pan zacięcie prawnicze. Cieszę się, że będę mógł sobie z kimś podyskutować

Zanim odniosę się do ścieżki rozumowania przedstawionej w poście, określę sposób funkcjonowania serwisu z punktu widzenia prawa.

FreshBTC jest "komisem" wartości niematerialnych i prawnych. Dokonujemy transakcji na rzecz naszych użytkowników, ale we własnym
imieniu (co pozwala naszym użytkowników zachować anonimowość). Jednakże umowa komisu dotyczy jedynie rzeczy Art. 765. KC -> W związku
z tym nie jest to komis w czystej postaci. Jak wynika z Art. 45. KC, rzeczą mogą być tylko przedmioty materialne. Wartości niematerialne i
prawne to między innymi prawa autorskie i pokrewne definiowane w art. 1. par 2. USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach
pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83). Jak wynika z tych przepisów, nie mogą to być rzeczy, ponieważ nie mają materialnej postaci (zarówno
pieniądze jak i Bitcoiny). Z tego wynika, że w stosunku do FreshBTC nie mają zastosowania przepisy dotyczące komisu wprost. Jednakże z
zasad działania, dokonywania transakcji lub mówiąc ogólnie, z regulaminu, wynikają zasady rządzące komisem. Takie ukształtowanie
stosunków, rodzi sytuację, w której należy określić jakim tytułem przyjmowane są pieniądze i BTC. Mam wrażenie, że oboje nie mamy
wątpliwości co do tego, że pieniądze są przyjmowane w depozyt (ponadto wynika to też z postanowień regulaminu). Fakt że jest to depozyt
nieprawidłowy wynika z samej konstytucji działania FreshBTC, która to zakłada obrót (czyli m. in. rozporządzanie) pieniędzmi jak i BTC
(dokonuje tego komisant). W związku z tym i przepisem 845 KC można wnioskować, że pieniądze jak i BTC są oddawane w depozyt
nieprawidłowy. Myślę, że nie trzeba już nikogo przekonywać że zarówno BTC jak i pieniądze są oznaczone jedynie co do gatunku.

FreshBTC nie wykorzystuje pieniędzy w inny sposób, niż opisany w regulaminie, a z niego wynika, że dokonujemy nimi transakcji, które
zlecili nam użytkownicy i nie dokonujemy nimi (ani pieniędzmi ani Bitcoin-ami) innego obrotu.

Podsumowując Fresh BTC nie jest "kantorem" ani tym bardziej "bankiem" ani nawet "komisem" mimo, że do komisu podobni jesteśmy najbardziej.
Umowy jakie zawieramy z użytkownikami mieszczą się w szerokiej puli umów nienazwanych i wprost nie podlegamy żadnemu powszechnie
przyjętemu schematowi prawnemu, zaś konstytucją stosunków prawnych jest regulamin i przepisy ogólne.

Trafnie zauważył Pan pewne podobieństwa do rachunku bankowego ale i ta kwestia jest regulowana w regulaminie, mówiąc wprost, że konto u nas
nie jest kontem bankowym.

"Jak zamierzacie realizować punkt 4.2 regulaminu jeśli wg Was zajdzie potrzeba sprawdzenia wieku? Co się stanie z kontem przed
potwierdzeniem? Będzie miało pełną funkcjonalność czy stanie się zawieszone/zablokowane? Radziłbym wyjaśnić tą kwestię lub dać jakiś
sprecyzowany okres czasu na potwierdzenie. I jeszcze punkt 17.3 co to są "kwoty za uzgodniony okres czasu"?"

W pełni respektujemy zasadę domniemania niewinności i ufamy naszym użytkownikom co do podawanych przez nich informacji i przestrzegania
zasad regulaminu oraz prawa. Jeżeli zajdzie potrzeba sprawdzenia wieku, poprosimy o przesłanie skany dowodu osobistego lub innego
dokumentu. Konto będzie cały czas aktywne w pełni. W podanej przez Pana sytuacji zostanie ono zawieszone lub zamknięte jedynie w
przypadku nakazu Państwowego (np. kontroli skarbowej). Postanowienie powyższe stanowi usprawiedliwienie wobec działań, które będziemy
zmuszeni podjąć w wypadku odgórnej ingerencji. Przypominam, że wszelkie zawieszanie kont czy ograniczanie ich funkcjonalności w inny
sposób nie jest dla nas korzystne, ponieważ zarabiamy na transakcjach. Co do sformułowania w art 17.3 jest ono niefortunne i przy najbliższej
zmianie regulaminu zaproponuje jego uściślenie.

Pozdrawiam,
FreshBTC
FreshBTC.com - nowa świeżość wymiany Bitcoinów.
Promocja - darmowe transakcje. Teraz 0% prowizji!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: 2 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: FreshBTC » czwartek, 11 sierpnia 2011, 02:20

Wszystkie środki już do nas spłynęły. Zapraszamy do zawierania transakcji, szczególnie że obecnie prowizja wynosi 0%.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.


Pozdrawiam,
FreshBTC
FreshBTC.com - nowa świeżość wymiany Bitcoinów.
Promocja - darmowe transakcje. Teraz 0% prowizji!

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: NOWY KANTOR FreshBTC.com

Postautor: SHV » czwartek, 11 sierpnia 2011, 10:06

Od wczoraj wieczorem do dziś rano strona freshbtc.com mi nie działała, dopiero jak zrestartowałem połączenie i przyznało mi nowe IP zaczęła się ładować. W tym samym czasie wszystkie inne strony, które odwiedzałem działały. Przez proxy się wyświetlała a normalnie nie. Internet mam mobilny.

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości