Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Gaduła
Posty: 327
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Notrem » środa, 31 sierpnia 2011, 10:21

Parodia :) W życiu takich jaj nie widziałem, jakie mtgox i bitomat nam prezentują ; ]

Mam nadzieje że wszyscy otrzymają dostęp do swoich środków, wypłacą je, a serwis niedługo potem upadnie.

Pozdrawiam.
Obrazek
Jestem studentem: 1BX61uvuP59bAHz9tf88kFP9XJHxL4Ev42

Internetowe Radio Bitcoin - Status: Nadajemy!(http://www.radiobitcoin.pl)
Stan dotacji dla radia: 4.18 BTC

Rozmowny
Posty: 138
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Grevinsky » środa, 31 sierpnia 2011, 10:54

Nie rozumiem po grzyba oni nad tym jeszcze pracują. To ściema. Za odsetki z wpłaconych środków kupują sobie bitki żeby goxa wzmocnić i mieć czym pospekulować. To był przykład. Ja bym tak zrobił. Bitomat ruszy kurs podskoczy bitki pogonią i zarobia więcej niż na procencie w banku.
Sprzedaż btc przy obecnym kursie to prawie darowizna!
Nie musisz już więcej tego robić masz alternatywę:
1HaRgCDGEK4Pky4qXFc1AzAyrm4tEsWHHR

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: thiriel » środa, 31 sierpnia 2011, 11:14

Aż się zalogowałem bo dłużej tych bredni nie mogę czytać.
Tak... pewnie już wylegują się pod palmami popijając drinki kupione z tych odsetek. Tibane wkłada dużą kasę w to byście odzyskali swoje BTC, które stracił B. Szabat, a Wy (odnoszę się do tych, co niepotrzebnie sieją FUD, pozostałych przepraszam; swoją drogą, ktoś Wam za to płaci? - wtedy jeszcze byłbym w stanie to zrozumieć) macie pretensje, że ich od razu nie oddają? Ciekawe jakie teksty by leciały gdyby wypuścili niestabilną wersję z błędami... Mnie wcale nie dziwi, że chcieli zatrzymać użytkowników bo inaczej pewnie przejęliby pusty serwis, a tak jest szansa że chociaż trochę zwróci im się z tego co wywalają na bitomat (bo mogli spokojnie odpalić polską wersję za ułamek z tych 17k btc, które ładują w serwis). Ja mam w ramach wdzięczności nadal korzystać z ich usług, a samemu mt.gox życzę jak najlepiej bo w odróżnieniu od większości z tych, którzy wypowiadają się w tym wątku, dużo dobrej roboty robią dla bitcoina i jego wiarygodności (wystarczy wspomnieć choćby mybitcoin.com).
Pomijajam już kwestię, że ci, którzy korzystali z bitomatu po utracie portfela są w moim mniemaniu sami sobie winni (i tak, ja też mam tam zamrożoną kasę, ale w odróżnieniu od niektórych staram się nie zachowywać jak typowy burak).
Ostatnio zmieniony środa, 31 sierpnia 2011, 11:16 przez thiriel, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 70
Rejestracja: 4 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitek » środa, 31 sierpnia 2011, 11:16

Dobrze, że jest jakaś polityka informacyjna. Przynajmniej to poprawili.

Rozmowny
Posty: 138
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Grevinsky » środa, 31 sierpnia 2011, 11:49

thiriel, chcesz mi powiedzieć że mtgox jest naszym wielkim zbawicielem i robi to dla nas? Ma w tym interes to wszystko. mtgox to nie matka teresa nie kiwnął by palcem gdyby nie widział w tym zysków w przyszłości.

Zatrzymać użytkowników można trzymając im btc ale nie kasę na koncie. Większej bzdury chyba jeszcze nikt tu nie napisał. To jest tak głębokie wejście w dupsko jak nasz rzad grzebiacy w dupie USA

Umiesz liczyć? Licz na siebie. Uważasz że gox jest wielkoduszny i rozda ludziom 500k zł pozatym przy tym kursie to to już 400k aby nie mieli żalu do p. Szabata ?

Więcej użytkowników by się do nich podpieło jak by grali fair a nie jak banda złodziei.
Sprzedaż btc przy obecnym kursie to prawie darowizna!
Nie musisz już więcej tego robić masz alternatywę:
1HaRgCDGEK4Pky4qXFc1AzAyrm4tEsWHHR

svd
Orator
Posty: 975
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: svd » środa, 31 sierpnia 2011, 12:25

botanix pisze:Na pewno należą się Wam wszystkim odsetki ustawowe za okres, w którym nie mogliście z czyjejś winy obracać własną kaską. Nie bardzo się orientuję kiedy bitomat padł ale tutaj możecie sobie wyliczyć ile po tym okresie jest wam winny ( tyle minimum )...

http://www.odsetkiustawowe.pl/

I tak jeżeli ktoś wpłacił 1000zł to po miesiącu należy mu się 1000zł + 85.80zł. Ta kwota nie podlega dyskusji. Jest to minimalny % jaki musicie dostać i na 100% dostaniecie na drodze sądowej.
Po miesiącu należy się 10,70zł bo wysokość odestek to jest 13% w skali roku. nie wiem skad wziales swoje dane, ale wg nich wynika ze o.u. wynoszą ponad 100% :)

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: thiriel » środa, 31 sierpnia 2011, 12:43

Powtórzę bo widzę, że nie dociera - wystarczyło po padzie spowodowanym 'zwiększaniem RAMu' wyjąć kasę i byś nie miał problemu, ale skoro ponownie włazisz tam gdzie Cię wydymali to powinieneś był liczyć się z tym, że jest szansa na powtórkę. Ja niezbyt widzę to w jaki sposób mieliby odzyskać kasę którą w to ładują, nie mówiąc już o tych kokosach, które sugerujesz. I niby komu 'włażę w dupsko'? Mogę się założyć, że japończycy tu nie zaglądają - mam po prostu wystarczająco dużo pokory i stać mnie na trzeźwy osąd. Niezbyt ładnie, że nie poinformowali o migracji, ale jestem w stanie ich zrozumieć. A może Grevinsky pochwalisz się, co robisz dla rozwoju projektu (bo to, że mt.gox przynosi zyski w żaden sposób nie ujmuje im zasług)? No i pamiętaj, że każdy mierzy innych swoją miarką.
Źle się stało, że BTC tak szybko pojawiło się w mainstreamie - byłby czas na dopracowanie narzędzi, a ewentualne wpadki psułyby mniej krwi (pomijając, że wraz ze wzrostem popularności spada średnia IQ użytkowników).
Tematu nie będę ciągnął bo mam lepsze zajęcia niż użeranie się z trollami.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: digger » środa, 31 sierpnia 2011, 12:51

thiriel pisze:Powtórzę bo widzę, że nie dociera

Założyłeś konto, tylko po to żeby jechać po ludziach?
Bitomat jest już spalony, Bartek na pewno będzie się borykał z pozwami, które ludzie złożyli.


Aktualizacja 2011-08-31 10:00 (10:32)

Właśnie otrzymaliśmy telefon od miłego Pana z Polski z pytaniem kiedy uruchomimy ponownie Bitomat. Rozumiemy, że wiele osób zastanawia się co się dzieje, dlaczego to tak długo trwa i czy będą mogli dostać się szybko do swoich kont.

Musimy poprawić błędy w naszym silniku wielowalutowym zanim uruchomimy Bitomat ponownie. Ciężko pracujemy aby to dokończyć. Nie spodziewaliśmy się napotkać na tyle problemów, ale tak się stało.
Uruchomienie Bitomatu nastąpi wkrótce po ogłoszeniu uruchomienia wielowalutowości.
Nie podajemy daty uruchomienia serwisu Bitomat ponieważ pracujemy nad tym aby osiągnąc to tak szybko jak to możliwe. Rozumiemy, że to może być frustrujące dla użytkowników, ale nie chcielibyśmy przesuwać terminu ponownie, powodując wiecej frustracji.
Salda kont zostaną w pełni odtworzone jak tylko serwis będzie dostępny.

Przekażemy kolejną aktualizację za 24 godziny - 2011-09-01 10:00 czasu polskiego - mamy nadzieję mieć jakieś dobre wieści.

Po raz kolejny chcielibyśmy podziękować za Waszą cierpliwość w czasie gdy pracujemy nad stabilizacją silnika. Będzie on godny tego czekania.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: thiriel » środa, 31 sierpnia 2011, 12:59

Może wpierw sprawdź kiedy dołączyłem. Odezwałem się, gdyż męczy [nie tylko] mnie ten nikomu niesłużący FUD. A styl wypowiedzi dostosowałem do interlokutora bo inaczej pewnie bym musiał kilka kolejnych stron wygenerować. B. Szabata nie bronię - piwo którego nawarzył będzie musiał wypić.

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Eraw » środa, 31 sierpnia 2011, 13:06

tak jak mowilem bitomat nie wystartuje w tym tygodniu :D

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: digger » środa, 31 sierpnia 2011, 13:39

thiriel pisze:Może wpierw sprawdź kiedy dołączyłem. Odezwałem się, gdyż męczy [nie tylko] mnie ten nikomu niesłużący FUD. A styl wypowiedzi dostosowałem do interlokutora bo inaczej pewnie bym musiał kilka kolejnych stron wygenerować. B. Szabata nie bronię - piwo którego nawarzył będzie musiał wypić.
A czy ktoś Cie zmusza do czytania tego wątku?

Nie przyszło Ci do głowy, ze opóźnianie startu jest celowe? Że spadek wartości BTC jest celowy? 5zł różnicy to na 17k BTC daje
85 tys zł taniej i puki nie kupią odpowiedniej ilości w takiej cenie (lub niższej), to może "bitomat" nie ruszyć?
A wartość BTC gdy padł bitomat wynosiła 40zł, do dzisiaj to prawie 50% mniej.

Nie ma konkretnych informacji, kiedy to ruszy. To czemu się dziwić, że każdy, kto ma tam kasę jest wściekły?

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Eraw » środa, 31 sierpnia 2011, 13:43

Jestem ciekawy reakcji tych ktorzy mieli na bitomacie kase o rownowartosci 40 000, a teraz GDY bitomat wstanie beda miec 25 000 :)

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: thiriel » środa, 31 sierpnia 2011, 14:03

Ale po co by mieli tak kombinować? Na koncie mt.gox z tego co się orientuję jest około pół miliona BTC (należące do użytkowników) - mogą sobie z nich bez problemu pożyczyć te 17k. Nie ma szans by wszyscy na raz wypłacili bitcoiny, a jeśli by zaczęli masowo wyprzedawać to cena by spadła do takiego poziomu, że nie byłoby problemem dla Tibanne brakującą ilość odkupić za grosze. Poza tym, nie wiem czy pracowałeś kiedyś przy systemach, które pracują pod takim obciążeniem jak mt.gox, ale chyba nie jest trudno się domyślić, że to nie jest byle stronka w której edytuje/podmienia się jej część na żywo, bez głębszego testowania. Może niektórzy nie pamiętają, ale podobnie było gdy włamano się do mt.gox - niepotrzebne bicie piany, dziesiątki, jeśli nie setki, haterskich tematów na forum.bitcoin.org - jednak jak się okazało wszystko skończyło się pomyślnie. Dlatego też nie wiem po co się sami nakręcacie nawzajem i przy okazji podnosicie ciśnienie innym (tym, którzy też czekają na kasę, ale się nie odzywają).

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: digger » środa, 31 sierpnia 2011, 15:08

Dziwne, mój post się nie pojawił :|

Na 17k btc każdy spadek wartości, to kolosalna różnica w cenie, więc nie mów, że tak ochoczo byś oddał 17k po aktualnym kursie, jak masz możliwości zbicia cen, kupić taniej i się wycofać, gdzie potem sami spekulanci przywrócą wysoką wartość BTC.
Obniżając cenę btc o połowę, tak jak to się stało od czasu upadku bitomatu, kupujesz za połowę ceny, czyli tak naprawdę za 8,5k BTC po starym kursie. A jeśli ktokolwiek ma możliwość kontroli wartości BTC, to tylko mtgox. Warto? Warto. Oczywiście kosztem użytkowników, ale kogo to obchodzi.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Kimono » środa, 31 sierpnia 2011, 16:41

Jak to "obniżyć cenę"?! Co brałeś?
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: crow » środa, 31 sierpnia 2011, 17:00

Ciekawe teorie, szkoda tylko że nie bierzecie pod uwagę że MtGox ma na swoim koncie wielokrotnie więcej niż 17tyś BTC i niczego nie musi kupować :)
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: digger » środa, 31 sierpnia 2011, 17:20

crow pisze:Ciekawe teorie, szkoda tylko że nie bierzecie pod uwagę że MtGox ma na swoim koncie wielokrotnie więcej niż 17tyś BTC i niczego nie musi kupować :)
Każda teoria dobra, dla niedziałąjcego bitomatu, nawet taka, że portfel nie zginął, bo nikt normalny nie trzymał by jednej kopii
porfela z taką iloscią kasy :)

Mtgox ma kasy bardzo dużo, ale nie swojej, tylko użytkowników. Mogłby ją użyć, o ile miałby gwarancje, ze się zwróci inwestycja, a takiej gwarancji nie ma, a jak zmniejszyć ewentualne straty?

Kupienie bitomatu było dobre dla PR bitcoina, ale czy jest dobre dla Mtgox pod względem ekonomicznym? Sprzedając duże ilości BTC przyczyni się do spadku ceny, odkupując tyle samo BTC, szybko cena wrośnie. Pisząc, że tylko mtgox ma możliwość sterowania rynkiem, miałem na myśli olbrzymie ilość btc jaką posiada, żeby duże zrobić wachania kursu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Kimono » środa, 31 sierpnia 2011, 17:25

Podsumujmy. Twoim zdaniemm, Szanowny diggerze, Mt Gox miałby najpierw ukraść bitcoiny użytkowników, potem "rzucić" dużą ich ilość na rynek, aby potem odkupić siedemaście tysięcy po niższej cenie. Efektywnie musiałby oczywiście odkupić jeszcze to, co ukradł, aby sprawa nie wypłynęła. Jesteś szalony.
Ostatnio zmieniony środa, 31 sierpnia 2011, 17:27 przez Kimono, łącznie zmieniany 2 razy.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: crow » środa, 31 sierpnia 2011, 17:26

digger pisze:Mtgox ma kasy bardzo dużo, ale nie swojej, tylko użytkowników.
Właśnie MtGox ma bardzo dużo własnych BTC które zarobił na transakcjach i niczego nie musi pożyczać ani sprzedawać żeby zwrócić BTC dla użytkowników bitomatu.
1CjQBD7Qv3GRebbjD9vnJ4swtBhvFXash9

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: digger » środa, 31 sierpnia 2011, 17:26

Kimono pisze:Podsumujmy. Twoim zdaniemm, Szanowny diggerze, Mt Gox miałby najpierw ukraść bitcoiny użytkowników, potem "rzucić" dużą ich ilość na rynek, aby potem odkupić siedemaście tysięcy po niższej cenie. Efektywnie odkupić oczywiście musiałby jeszcze to, co ukradł, aby sprawa nie wypłynęła. Jesteś szalony.
Czyli uważasz, ze mtgox ukradł 17k, żeby kupić bitomat? :D

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości