Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Wildcrest » środa, 3 sierpnia 2011, 15:26

Wytłumaczcie mi dlaczego od momentu awarii bitomatu kurs BTC systematycznie spada? Widocznie ktoś sprzedaje na MTGox albo w innym miejscu olbrzymie ilości BTC

smi
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: smi » środa, 3 sierpnia 2011, 15:27

nie za bardzo rozumiem, czego od Pana Bartka oczekujecie w tej chwili.
Nie chowa głowy w piasek, nie siedzi cicho i (chyba) nie grzeje tyłka na Karaibach.

Oczywistym jest, że nie może napisać: "gadam z firmą X, chcą kupić 80% udziałów za Y zł, wpłacą kasę do Zz sierpnia, więc ja Wam oddam Zz+1 sierpnia", bo:
1) prezes firmy X, Pani Jadzia z księgowości firmy X i osiem innych firm X mających pecha mieć tą samą nazwę dostanie zaraz tysiąc maili od zaprzyjaźnionych trolli z tego forum pt. "oddajcie mi moje bitcoiny, ZŁODZIEJEEEEEE!!!! Policja będzie wzywana, już was namierza"
2) prezes firmy X uzna, że zasadniczo ma w nosie inwestowanie w "to coś", skoro jeszcze zanim zaczął już ma problemy, zapchaną skrzynkę, zapłakaną Panią Jadzię (bo ją namierzają) i olewa cały deal.
3) w efekcie nie ma Y zł do Zz sierpnia, więc Zz+1 też jest średnio realny.

Całą operację można zacząć od nowa, w międzyczasie trolle wracają ze skrzynek firmy X na forum i piszą o policji, namierzaniu, prokuraturze i odprowadzaniu podatków. (no i jeszcze o tym, że Pan Szabat to zły człowiek jest, bo nie odpisał MI na MOJEGO maila [chociaż pewnie ma w obecnej sytuacji takich maili setki i musi wybrać te, które prowadzą do rozwiązania problemu a nie zaspokojenia ego nadawcy]).

Nie lepiej po prostu poczekać?


PS:
Wildcrest pisze:Wytłumaczcie mi dlaczego od momentu awarii bitomatu kurs BTC systematycznie spada? Widocznie ktoś sprzedaje na MTGox albo w innym miejscu olbrzymie ilości BTC
albo po prostu padła (mam nadzieję, że chwilowo) na twarz trzecia największa giełda BTC na świecie? Myślisz, że MTGox tego nie zauważył i beztrosko kurs szybuje ku niebiosom?
Ostatnio zmieniony środa, 3 sierpnia 2011, 16:24 przez smi, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 19 lipca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: pparsniak » środa, 3 sierpnia 2011, 15:33

A może pan Bartosz oddałby do wyspecjalizowanej w odzyskiwaniu danych firmy swoje dyski, na ktorych chociaz kiedys mial ten profel - bo nie wierze ze nie mial. Najlepszym rozwiazaniem byloby odnalezienie portfela i tyle.

Rozmowny
Posty: 56
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bartlomiejgabka » środa, 3 sierpnia 2011, 15:39

pparsniak pisze:A może pan Bartosz oddałby do wyspecjalizowanej w odzyskiwaniu danych firmy swoje dyski, na ktorych chociaz kiedys mial ten profel - bo nie wierze ze nie mial. Najlepszym rozwiazaniem byloby odnalezienie portfela i tyle.
portfel od zawsze byl na amazonie i od zawsze byl na ramdisku

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Bilut » środa, 3 sierpnia 2011, 15:41

No ale jakoś wcześniejsze restarty maszyny nie powodowały jego zniknięcia, więc jakaś kopia musiała być tworzona. Tu nie chodzi już nawet o aktualne dane. Ale o jakiekolwiek dane...

c22
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: c22 » środa, 3 sierpnia 2011, 15:54

rox pisze:Beatuzo a czemu dług jest na niego nie na portal? Nie znam co prawda osobowości prawnej portalu ale w sumie jakoś długi są np Stoczni a nie pana prezesa Stoczni chyba ze wykaże się ze to przez jego zaniedbanie lub wręcz świadome działanie na szkodę.
Brak wiedzy na jakich zasadach działa chmura Amazonu i reset maszyny, który spowodował stratę portfela = zaniedbanie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 41
Rejestracja: 7 lipca 2011
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Camis » środa, 3 sierpnia 2011, 15:56

Bilut pisze:No ale jakoś wcześniejsze restarty maszyny nie powodowały jego zniknięcia, więc jakaś kopia musiała być tworzona. Tu nie chodzi już nawet o aktualne dane. Ale o jakiekolwiek dane...
A moze nie bylo restartow ?, w moim serwerze uptime wynosi nie raz po 100-200dni.


Wallet byl trzymany w pamieci ram, tak wiec po wylaczeniu VPS, wszystko przepadlo.


Ram da sie szczytac po zaniku zasilania, ale wystarczy sekundy/minuty i po ptokach.

To nie jest dysk magnetyczny ze pozostaje slad, to pamiec ulotna.

Chyba z ciekawosci zaloze serwer na amazonie i zobacze jak to sie odbywa. Ale to nie teraz, bo nie mam czasu aktualnie.
Zrzutka na piwo, z góry Dziękuje: 1Camis1p6aWkUrNCwPGxQzkNJoVfiHVVXc

Dyskutant
Posty: 244
Rejestracja: 28 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Szaman » środa, 3 sierpnia 2011, 16:07

To nie byl RAM...

Tak na poczatku tu niektorzy tlumaczyli dla tych co rowniez nie rozumieja zasady dzialania EC2.
Hosty na EC2 musza byc na fizycznym nosniku chocby dlatego, ze w przypadku jakiejs awarii zasilania, nie przewidzianej przez Amazon, nie moglby sie on (Amazon) wywiazac z umowy z klientem.

Ten host jest zwyczajnie tak skonfigurowany, ze po zamknieciu maszyny wraca ona do stanu pierwotnego (prawdopodobnie jest to goly system).

Nie wiem dokladnie jak sa skonstruowane chmury Amazona. Calkiem jednak mozliwe, ze po restarcie ten goly system znajduje sie juz w zupelnie innym fizycznym miejscu, a miejsce po poprzedniej maszynie jest zwalniane i nadpisywane juz zupelnie czyms innym. Podkreslam, ze nie jestem tego pewien na 100%.
Ostatnio zmieniony środa, 3 sierpnia 2011, 16:07 przez Szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
Robota to głupota - picie to jest życie! :D Jeszcze dziś wypiję za Twoje zdrowie: 1LUDLAyTeoKgt992usyYZzfBRnk5im72cW

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: qertoip » środa, 3 sierpnia 2011, 16:07

Camis pisze:Wallet byl trzymany w pamieci ram, tak wiec po wylaczeniu VPS, wszystko przepadlo.
1. Nie w RAM, tylko na koncepcyjnym RAMDisku. To tylko przenośnia. Analogia polega na tym, że restart powoduje utratę danych.
2. Nie VPS, tylko EC2 (Elastic Cloud Computing), czyli taki węzeł obliczeniowy na żądanie. Amazon specjalnie nie nazywa tego VPS-em, żeby nikomu nie sugerować trwałości danych.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: forsal » środa, 3 sierpnia 2011, 16:29

witam - poczytałem i się zarejestrowałem
mam pytanie - skoro kilka osób już zgłosiło podejrzenia popełnienia przestępstwa na policję to jaka jest szansa że prokurator szybko zamknie konto w mbanku Pana Bartka i zabezpieczy zgromadzone tam środki na poczet ewentualnych roszczeń ? czy wpłacanie w tym momencie tam pieniędzy nie wiąże się z jeszcze większym ryzykiem.
uprzejmie proszę o fachowe opinie

Rozmowny
Posty: 56
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bartlomiejgabka » środa, 3 sierpnia 2011, 16:35

forsal pisze:witam - poczytałem i się zarejestrowałem
mam pytanie - skoro kilka osób już zgłosiło podejrzenia popełnienia przestępstwa na policję to jaka jest szansa że prokurator szybko zamknie konto w mbanku Pana Bartka i zabezpieczy zgromadzone tam środki na poczet ewentualnych roszczeń ? czy wpłacanie w tym momencie tam pieniędzy nie wiąże się z jeszcze większym ryzykiem.
uprzejmie proszę o fachowe opinie
szanse na zamkniecie strony i zamrozenia konta bankowego sa spore, a czy to nastapi dzis, jutro czy zamiesiac tego nikt nie wie. Ja nie bede ryzykowal i wloze kase na jeden z nowych kantorow. dwa razy juz sie nie dam wyciulac bitomatowi. chyba ze ktos ma za duzo kasy/btc lub lubi tracic to droga wolna.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 kwietnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: gdama » środa, 3 sierpnia 2011, 16:38

bartlomiejgabka pisze:
forsal pisze:witam - poczytałem i się zarejestrowałem
mam pytanie - skoro kilka osób już zgłosiło podejrzenia popełnienia przestępstwa na policję to jaka jest szansa że prokurator szybko zamknie konto w mbanku Pana Bartka i zabezpieczy zgromadzone tam środki na poczet ewentualnych roszczeń ? czy wpłacanie w tym momencie tam pieniędzy nie wiąże się z jeszcze większym ryzykiem.
uprzejmie proszę o fachowe opinie
szanse na zamkniecie strony i zamrozenia konta bankowego sa spore, a czy to nastapi dzis, jutro czy zamiesiac tego nikt nie wie. Ja nie bede ryzykowal i wloze kase na jeden z nowych kantorow. dwa razy juz sie nie dam wyciulac bitomatowi. chyba ze ktos ma za duzo kasy/btc lub lubi tracic to droga wolna.

Jasne:)
Szanse są bardzo mizerne, poza tym trwa to tygodniami, jeśli nie miesiącami.

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bezawaryjna maszyna » środa, 3 sierpnia 2011, 16:38

Wiem, że się powtarzam,
Panie gabka, nawet do procesora mi nie przyszło namierzać kogokolwiek na tym forum.
Tymczasem namierzam uczciwość Pańską nawiązując do wczorajszego zakładu. Proszę 1 btc przelać na moje konto:
1FHSRy1w475Fi1mTvQPktSiZQL6mkxTDgT

http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f ... start=1910

Rozmowny
Posty: 56
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bartlomiejgabka » środa, 3 sierpnia 2011, 16:47

bezawaryjna maszyna pisze:Wiem, że się powtarzam,
Panie gabka, nawet do procesora mi nie przyszło namierzać kogokolwiek na tym forum.
Tymczasem namierzam uczciwość Pańską nawiązując do wczorajszego zakładu. Proszę 1 btc przelać na moje konto:
1FHSRy1w475Fi1mTvQPktSiZQL6mkxTDgT

http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f ... start=1910
Spoko kolunio przeleje ci nawet 10 jak tylko bitomat odda mi moje 100BTC

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bezawaryjna maszyna » środa, 3 sierpnia 2011, 16:51

Nie widzę związku.

PS> Żaden ze mnie "kolunio". Aktualnie jestem Pańską wierzycielką. A sądzę, że na czas oddania tak symbolicznego długu traci Pan wiarygodność na tym forum.

Rozmowny
Posty: 56
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bartlomiejgabka » środa, 3 sierpnia 2011, 16:53

bezawaryjna maszyna pisze:Nie widzę związku.

PS> Żaden ze mnie "kolunio". Aktualnie jestem Pańską wierzycielką. A sądzę, że na czas oddania tak symbolicznego długu traci Pan wiarygodność na tym forum.
spoko dziunia zalatwisz ze bitomat odda btc to ci wysle nawet 2BTC.

Rozmowny
Posty: 72
Rejestracja: 1 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: wooyas » środa, 3 sierpnia 2011, 16:54

bartlomiejgabka pisze:
bezawaryjna maszyna pisze:Wiem, że się powtarzam,
Panie gabka, nawet do procesora mi nie przyszło namierzać kogokolwiek na tym forum.
Tymczasem namierzam uczciwość Pańską nawiązując do wczorajszego zakładu. Proszę 1 btc przelać na moje konto:
1FHSRy1w475Fi1mTvQPktSiZQL6mkxTDgT

http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f ... start=1910
Spoko kolunio przeleje ci nawet 10 jak tylko bitomat odda mi moje 100BTC
"Kolo" nie kompromituj sie juz dalej... Przegrales zaklad a teraz jeszcze jakies zalosne odzywki na forum stosujesz. Proponuje ban dla tego prostego chlopeczka i cwaniaczka aka bartlomiejgabka, nie ma tutaj miejsca dla takich jak on.

Rozmowny
Posty: 70
Rejestracja: 4 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bitek » środa, 3 sierpnia 2011, 16:56

wooyas pisze:
bartlomiejgabka pisze:
bezawaryjna maszyna pisze:Wiem, że się powtarzam,
Panie gabka, nawet do procesora mi nie przyszło namierzać kogokolwiek na tym forum.
Tymczasem namierzam uczciwość Pańską nawiązując do wczorajszego zakładu. Proszę 1 btc przelać na moje konto:
1FHSRy1w475Fi1mTvQPktSiZQL6mkxTDgT

http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f ... start=1910
Spoko kolunio przeleje ci nawet 10 jak tylko bitomat odda mi moje 100BTC
"Kolo" nie kompromituj sie juz dalej... Przegrales zaklad a teraz jeszcze jakies zalosne odzywki na forum stosujesz. Proponuje ban dla tego prostego chlopeczka i cwaniaczka, nie ma tutaj miejsca dla takich jak on.
Proponuję przenieść ten wątek na PRV lub utworzyć nowy wątek. Te dysputy nie mają nic wspólnego z bitomatem.

Rozmowny
Posty: 56
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: bartlomiejgabka » środa, 3 sierpnia 2011, 16:57

wooyas pisze:
bartlomiejgabka pisze:
bezawaryjna maszyna pisze:Wiem, że się powtarzam,
Panie gabka, nawet do procesora mi nie przyszło namierzać kogokolwiek na tym forum.
Tymczasem namierzam uczciwość Pańską nawiązując do wczorajszego zakładu. Proszę 1 btc przelać na moje konto:
1FHSRy1w475Fi1mTvQPktSiZQL6mkxTDgT

http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f ... start=1910
Spoko kolunio przeleje ci nawet 10 jak tylko bitomat odda mi moje 100BTC
"Kolo" nie kompromituj sie juz dalej... Przegrales zaklad a teraz jeszcze jakies zalosne odzywki na forum stosujesz. Proponuje ban dla tego prostego chlopeczka i cwaniaczka aka bartlomiejgabka, nie ma tutaj miejsca dla takich jak on.
ziomus jakbym mial z czego zaplacic to bym zaplacil, narazie bitomat ma moje wszystkie BTC z powietrza ci nie wystrzasne chyba co ?

Dyskutant
Posty: 244
Rejestracja: 28 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kantor BTC / PLN -- Potrzebni testerzy bitomat.pl

Postautor: Szaman » środa, 3 sierpnia 2011, 16:59

Jakbym mial bitcoiny to tez bym sie zalozyl..

Zalosny oszust..
Co to za zaklad bez pokrycia? Za czek bez pokrycia w niektorych krajach lecisz z miejsca na dolek.. a tu powinien byc ban.
Robota to głupota - picie to jest życie! :D Jeszcze dziś wypiję za Twoje zdrowie: 1LUDLAyTeoKgt992usyYZzfBRnk5im72cW

Wróć do „Projekty związane z Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość