Nie wiem czy to juz ktos pokazywał o Satoshi Nakamoto

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie wiem czy to juz ktos pokazywał o Satoshi Nakamoto

Postautor: MrLei » czwartek, 27 marca 2014, 11:14


Rozmowny
Posty: 54
Rejestracja: 15 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nie wiem czy to juz ktos pokazywał o Satoshi Nakamoto

Postautor: xionc » czwartek, 27 marca 2014, 22:03

W końcu odkrywają prawdę, która dla insiderów btcforum znana jest od dawna. To chyba pierwszy artykuł o Halu.

Jestem przekonany, że to on jest jedynym twórcą. Każdy, kto ma realne doświadzczenie z podziemiem i poświęci trochę czasu na zbadanie sprawy dojdzie do takiego samego wniosku.

Dwóch pozostałych ludzi, którzy przyczynili się do powstania szkiców idei kryptowaluty, również wskazuje na Hala (Wei Dai i Nick Szabo).

Oczywiście żaden argument nie przekona naiwniaków mitologizujących BTC i jego twórcę.

Dla realistów - ot prawdzwe oblicze BTC.

Bez geniuszy, bez tajemniczych instytucji, bez nadludzkich mocy. Absolwent studiów licencjackich caltech, uparty programista z ideologicznym skrzywieniem w stronę wolności rozumianej jako uniemożliwienie kontroli.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Nie wiem czy to juz ktos pokazywał o Satoshi Nakamoto

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 marca 2014, 22:32

xionc pisze:Bez geniuszy, bez tajemniczych instytucji, bez nadludzkich mocy. Absolwent studiów licencjackich caltech, uparty programista z ideologicznym skrzywieniem w stronę wolności rozumianej jako uniemożliwienie kontroli.
Bez geniuszy ? Jeżeli ten gośc dokonał tego wszystkiego sam, bez pomocy tajemniczego Satoshiego Nakamoto, to bez najmniejszego zwątpienia jest on pierwszej klasy geniuszem i pewnie pośmiertnie dostanie nobla lub inne nagrody.
Bo czym odróżnić geniusza od nie-geniusza ? Właśnie takimi osiągnięciami jak Bitcoin.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nie wiem czy to juz ktos pokazywał o Satoshi Nakamoto

Postautor: Przemo » czwartek, 27 marca 2014, 23:57

No, chyba, że ktoś odróżnia geniusza w rodzaju Einstein'a od geniusza w rodzaju Satoshiego Nakamoto.
I jeden i drugi dokonał wielkich odkryć z tym że ten pierwszy dokonywał ich wiele i je wyliczał a ten drugi w zasadzie mógł mieć farta i po prostu pewnego dnia taki protokół mu się przyśnił.
Nikt nie mówi, że twórca bitcoina jest dosłownie geniuszem, ale akurat bitcoin zasługuje na miano geniuszu a jeżeli twórca takich wynalazków ma na swoim koncie więcej to na pewno jest geniuszem. Jeżeli nie to jest "jednorazowym" geniuszem.
Ale to chyba nie ma znaczenia :)

Rozmowny
Posty: 129
Rejestracja: 25 lutego 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Nie wiem czy to juz ktos pokazywał o Satoshi Nakamoto

Postautor: neqmaq » piątek, 28 marca 2014, 12:03

Geniusz , geniuszem ale tam jeszcze jest człowiek.
Zobaczcie jak jego żona schudła(!). Chociaż w sumie to nic dziwnego.

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość