WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:35

smok pisze:
pm7 pisze:Zapominasz, że to interwencja rządu wymusiła na monopoliście umożliwienie konkurencji korzystania ze swoich łącz. Dotychczas było tak, że na wielu terenach wiejskich jedyną opcją była wolna neostrada.
To spróbuj jako mały OP (operator) skorzystać z infrastruktury tepsy :P Szybko się przekonasz że to co możesz to poruszać sobie palcem w bucie.
Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: powered » poniedziałek, 2 marca 2015, 10:37

pm7 pisze:Zapominasz, że to interwencja rządu wymusiła na monopoliście umożliwienie konkurencji korzystania ze swoich łącz. Dotychczas było tak, że na wielu terenach wiejskich jedyną opcją była wolna neostrada.
I wtedy właśnie znikły mowy na 2, 6, 10 Mb/s a pojawiły się do 10, 20, 40 Mb/s gdzie przy tego typu skonstruowanej umowie operator nie musi wywiązywać się z tego co klientowi wydaje się że kupił.

I niestety ale gdy właścicielem łącza jest tpsa to jest to jedyna firma która zapewni najlepszy internet, inne firmy które dzierżawią to łącze zapewnią jedynie tańsze rachunki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » poniedziałek, 2 marca 2015, 13:33

ShadowOfHarbringer pisze:Człowieku, czy zdajesz sobie sprawę że nie masz absolutnie żadnych dowodów na to co piszesz ? Nie wkleiłeś nawet żadnego potwierdzenia na to, że jakoby rząd miałby wymuszać prędkości minimalne czy maksymalne. Wszystko co napisałeś, to jakieś chore domysły.

Nie wiem czy mam z Tobą jeszcze dyskutować poważnie, czy zacząć wklejać śmieszne obrazki ?
A gdzie ja pisałem, że rząd wymusza te same prędkości minimalne i maksymalne ? Pisze, że rząd wymusza stałą cenę za (docelowo) nieograniczony internet. Cały czas piszę o cenie i o tym ze QoS-a (czy jak lub tam wolisz trffic shaping) nikt z ISP w dzisiejszych czasach nie stosuje. Klient ma jedną kolejkę w której siedzi cały jego ruch i koniec. Dlatego 10mb/s to 10mb/s a nie ma w tym podziału na podkolejki np. 10mb/s full na strony a 2mb/s tylko na p2p. Takiego "rzeźbienia ruchu" już wśród operatorów nie ma (przynajmniej wśród tych których znam).
Popatrz teraz jeśli jesteś ISP i masz w sąsiedniej miejscowości klienta biznesowego który zamierza kupić od Ciebie łącze 1Gb/s i jest wstanie Ci płacić dajmy na to 8000zł / mc to szybko kalkulujesz czy nie opłaci się specjalnie ciągnąć do tej miejscowości światłowodu. A w przyszłości dzięki temu że jest tam twoje światło mogą skorzystać zwykli klienci którzy zapłacą Ci po 50zł/mc. Zwykły klient na tym korzysta i Ty jako operator. Sieć się rozwija.

Teraz wyobraź sobie że wchodzi ta ustawa i masz firmie w tej miejscowości zaoferować światło po stałej cenie klinetowi biznesowemu tak samo jak zwykłemu Kowalskiemu. Bo przecież internet 'to usługa publiczna' i każdy ma mieć po równo! Biznesowy mówi też chcę za 50zł/mc ! Będzie Ci się opłacać ciągnąć tam światłowód ? Machniesz ręka i tyle. Zamiast twojego światłowodu do tej miejscowości inny wielki telekom opłacany przez wielkie korporacje i bankierów to zrobi. A pod czyją kontrolą będą wielkie telekomy od "publicznego internetu" ? Oni mają nieograniczony dostęp do kredytów. Zresztą gdy telewizja wytłumaczy gawiedzi jak ma działać 'publiczny internet' to zaczną go traktować jak państwową służbę zdrowia. Skoro wszystko jest full to każdy żąda najwyższej jakości usługi. Kowalski poskarży władzom , że jego lokalny telekom nie świadczy mu należytej usługi, a władze cofną mu koncesje.
Nie chcę się z Tobą przecież kłócić Shadow :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 2 marca 2015, 14:23

smok pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Człowieku, czy zdajesz sobie sprawę że nie masz absolutnie żadnych dowodów na to co piszesz ? Nie wkleiłeś nawet żadnego potwierdzenia na to, że jakoby rząd miałby wymuszać prędkości minimalne czy maksymalne. Wszystko co napisałeś, to jakieś chore domysły.

Nie wiem czy mam z Tobą jeszcze dyskutować poważnie, czy zacząć wklejać śmieszne obrazki ?
A gdzie ja pisałem, że rząd wymusza te same prędkości minimalne i maksymalne ? Pisze, że rząd wymusza stałą cenę za (docelowo) nieograniczony internet.
Na to też nie masz dowodów. Zacznij wklejać dowody, to zaczniemy dyskutować, bo to co na razie prezentujesz to nie jest poważne.

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: pm7 » poniedziałek, 2 marca 2015, 14:29

smok pisze:
pm7 pisze:Zapominasz, że to interwencja rządu wymusiła na monopoliście umożliwienie konkurencji korzystania ze swoich łącz. Dotychczas było tak, że na wielu terenach wiejskich jedyną opcją była wolna neostrada.
To spróbuj jako mały OP (operator) skorzystać z infrastruktury tepsy :P Szybko się przekonasz że to co możesz to poruszać sobie palcem w bucie.
smok pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:I jak to się ma do tematu ?
Nawet jeżeli żaden europejski ISP tak nie robi, to co z tego ?
A tak to się ma do tematu, że żaden ISP nie stosuje QoS i powód "uwalniania internetu" jest fałszywy. Po prostu nie potrzebujesz ingerencji rządu żeby mieć wymagane 10mb/s. Po prostu zmieniasz operatora który te 10mb/s Ci zapewni. Reszta to bujda.
Gdyby nie to, nie byłoby możliwości "po prostu zmienić operatora".
powered pisze:
pm7 pisze:Zapominasz, że to interwencja rządu wymusiła na monopoliście umożliwienie konkurencji korzystania ze swoich łącz. Dotychczas było tak, że na wielu terenach wiejskich jedyną opcją była wolna neostrada.
I wtedy właśnie znikły mowy na 2, 6, 10 Mb/s a pojawiły się do 10, 20, 40 Mb/s gdzie przy tego typu skonstruowanej umowie operator nie musi wywiązywać się z tego co klientowi wydaje się że kupił.

I niestety ale gdy właścicielem łącza jest tpsa to jest to jedyna firma która zapewni najlepszy internet, inne firmy które dzierżawią to łącze zapewnią jedynie tańsze rachunki.
To lepiej, gdyby nie było wymuszane dzielenie łącz i tpsa było jedyną firmą oferującą internet na danym terenie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » poniedziałek, 2 marca 2015, 15:52

pm7 pisze: To lepiej, gdyby nie było wymuszane dzielenie łącz i tpsa było jedyną firmą oferującą internet na danym terenie?
O widzisz prawidłowy wniosek Ci się nasuwa na myśl - MONOPOL o tym mówię cały czas. Te zmiany dążą do monopolu, który koniec końców będzie pod butem rządów i wielkich korporacji. Stąd już mały krok to ujednolicenia infrastruktury która dla ruchu szyfrowanego powie DROP.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: hanti » poniedziałek, 2 marca 2015, 16:18

powered pisze:...I niestety ale gdy właścicielem łącza jest tpsa to jest to jedyna firma która zapewni najlepszy internet, inne firmy które dzierżawią to łącze zapewnią jedynie tańsze rachunki.
A nieprawda :P
ORANGE ping do wp 25 a do DE 40
NETIA LLU (na kablach tpsa tylko dslam wlasny netii) ping do wp 10 do DE 30 ;p
w ORANGE nie stostuja trybu FAST gdzie na netii jest to ustawienie standardowe
No i oczywiscie wszystko idzie innymi trasami. Netia bez problemu dostep do plix wlasny google cache itp. a orange wiadomo tam do szwecji przez usa czy inne kwiatki i czeste problemy z youtube.
Pisze z wlasnego doswiadczenia ;)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: majkel_94 » poniedziałek, 2 marca 2015, 16:25

W tym artykule była chyba mowa że internet ma być "traktowany tak samo, jak prąd, woda albo usługi telefoniczne".

No a przecież bez problemu masz 4 konkurencyjne sieci, chcesz nielimitowane płacisz więcej, chcesz neta płacisz więcej, chcesz Galaxy S6 płacisz dużo więcej :D

Nawet u stacjonarnych masz wybór... woda i prąd to monopol, bo tylko jedna firma obsługuje na danym terenie sieć, prądu to tylko sprzedawce, czyli pół ceny możesz zmienić ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: powered » poniedziałek, 2 marca 2015, 17:13

pm7 pisze:To lepiej, gdyby nie było wymuszane dzielenie łącz i tpsa było jedyną firmą oferującą internet na danym terenie?
A czy pod względem inwigilacji i globalnej kontroli internetu daje coś że istnieje sobie konkurencja która dzierżawi łącza monopolisty? Gdy w dalszym ciągu internet i tak jest pod kontrolą monopolisty?

Nie biorąc pod uwagę to co powyżej ja wolę zapłacić 10 zł więcej i mieć zagwarantowane 6 mb/s i jak coś mi nie pasuje to gdy zadzwonie to wiem że muszą się wywiązać z umowy aby zagwarantować mi te 6 mb/s
Niż płacić 10 zł mniej i mieć na papierze do 10 mb/s a w rzeczywistości 1/4 z tego i nie mieć prawa do reklamacji dzięki sprytnie spisanej umowie gdzie dołożono jedno słowo: "do".

Wymuszenie dzierżawy łącza na monopoliście dało niższe ceny oraz "przyzwolenie" podpięcia 10-ciu użytkowników z umową do 10 mb/s na jednym łączu które fizycznie posiada max przepustowość 6 mb/s oraz brak odpowiedzialności po kogo stronie leży wina wolno działającego internetu. Tak działa internet poza większymi miastami. Stare łącza stare centrale ale każdy ma internet i się cieszy że może zmieniać operatorów - tak jak by to miało jakiś wpływ na wolną i starą infrastrukturę :)

Potrzebni są nowi operatorzy + nowy sprzęt + nowe łącza, a nie tylko nowy goły operator który ma wyczarować internet na obcym łączu. Według mnie powinno się zakazać konstruowania takich umów na których jest słowo "do" To by wymusiło na operatorach wywiązanie się z umowy oraz rozbudowę infrastruktury.


@hanti pewnie jesteś blisko fizycznych łącz Netii (nie dzierżawionych) zapraszam na zrobienie testu gdzieś poza miastem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » poniedziałek, 2 marca 2015, 20:08

Gwarancja przepustowości łącza to bajka. Takie coś nie istnieje. Żaden ISP nie może zagwarantować wymaganej przepustowości do każdego hosta w internecie z prostej przyczyny, bo kontrole nad pasmem ma zdalny host (ewentualnie jego ISP), a nie twój lokalny operator. ISP może Wam otwierać rurę nawet 1 Tb/s ale co z tego jak Ukraiński serwer ma przycięte pasmo do 100kbit/s dla danego połączenia ? Pójdziesz zgłosisz reklamację swojemu IPS, że masz 100kb/s a nie "gwarantowane" w umowie 6mb/s ?? Głupota :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: powered » poniedziałek, 2 marca 2015, 23:48

@smok nikt tu nie mówi o zagwarantowaniu wszystkich łączy na całym świecie, tylko o gwarancji przepustowości od użytkownika do pierwszego routera brzegowego, oraz gwarantowanej prędkości z jaką musi się synchronizować modem.
I takie gwarancje nawet są w obecnych umowach (u monopolisty) tylko śmiesznie małe w porównaniu z maksymalną zadeklarowaną prędkością. Ja wystarczyło że trzy razy w tygodniu wyłapałem prędkość poniżej minimalnej gwarantowanej i oczywiście trzy razy to zgłosiłem to otrzymałem bonifikatę z tego powodu.
Kiedyś dawno temu kiedy miałem jeszcze umowy na 0,5, 1, 2, 6 Mb/s to były to umowy na gwarantowaną prędkość, modem musiał się synchronizować z wyższą prędkością aby fizycznie zapewnić mi to co mam w umowie. Jeżeli zaczynało brakowało około 25% z tego co powinno być to dzwoniłem i zawsze zgłoszenie zostało przyjęte i naprawione. A odbywało się to prawdopodobnie tak że przyjeżdżał technik, pomajstrował coś w centrali, zepsuł internet komuś innemu a mi naprawił :)

A jak bierzesz internet z telewizją to też nie istnieje gwarancja minimalnej przepustowości łącza ?

Obecne umowy na internet gdzie wyszczególniona jest tylko maksymalna prędkość podpadają pod ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Dlaczego w takich umowach (tak dla utrzymania równowagi) nie ma zapisu że użytkownik również zagwarantuje operatorowi że co miesiąc będzie opłacał usługę kwotą do 50zl :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 3 marca 2015, 13:20

Nie bierzecie pod uwagę podstawowej sprawy: jeżeli (nie)rząd zabiera się za COKOLWIEK to NIGDY nic dobrego z tego nie wynika.
W tej sytuacji, dojdziemy do puntu, w którym to (nie)rząd i jego banda darmozjadów (zwana "urzędnikami") będzie decydować, co jest dobre a co nie.
W przypadku internetu, dojdzie oczywiście do regulacji, zrobionych dla bezpieczeństwa obywateli, wymagających od ISP filtrowania treści, jakie to nowo powstały Urząd Publicznego Dostępu Do Internetu uzna za stosowne. A za wskazaniem innych urzędów, filtrować będą mogli wszystko od adresów po zmianę DNS i wycinanie "niebezpiecznych" usług.
Jakakolwiek regulacja dostępu będzie ZŁA.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » wtorek, 3 marca 2015, 13:51

@rav3n_pl: Jest dokładnie tak jak piszesz. Oni myślą, że to "uwolnienie" internetu, ale tak naprawdę to pierwszy kaganiec został mu założony. Jeśli biurwa włożyła w to swoje pazury to nic dobrego z tego nie będzie. Taka prawda.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 3 marca 2015, 14:15

smok pisze:@rav3n_pl: Jest dokładnie tak jak piszesz. Oni myślą, że to "uwolnienie" internetu, ale tak naprawdę to pierwszy kaganiec został mu założony. Jeśli biurwa włożyła w to swoje pazury to nic dobrego z tego nie będzie. Taka prawda.
Tutaj się zgadzam, niemniej Twoja szaleńcza panika w stylu "OMG OMG ZABIERAJĄ NAM INTERNET !!!!!111111ONEONEONE" jest zupełnie nieuzasadniona.
Zobaczymy jak to się rozwinie, na razie TEORETYCZNIE to prawo zostało wprowadzone, aby NIE dało się manipulować przy pakietach. Ale za parę lat pewnie będzie jak zwykle - czyli wszystko w co rząd pcha łapska obraca się w gówno.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: powered » wtorek, 3 marca 2015, 14:22

Kiedyś dawno temu w latach 80' zostało podpisane takie porozumienie w sprawie internetu w którym to znajduje się taki tekst:
Globalna sieć jest uznana za całkowicie otwartą, a dostęp do niej powinien mieć każdy. Nie mogą tych kwestii regulować rządy ani organizacje polityczne
A więc nie powierzajmy ochronę naszej prywatności (łamiąc podstawową idee internetu) w te same ręce które nam tę prywatność cały czas naruszają, bo za niedługo będziemy pisać o tym samym tylko w temacie wątku zamiast słowa internet będzie bitcoin.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 3 marca 2015, 15:00

ShadowOfHarbringer pisze:Zobaczymy jak to się rozwinie, na razie TEORETYCZNIE to prawo zostało wprowadzone, aby NIE dało się manipulować przy pakietach. Ale za parę lat pewnie będzie jak zwykle - czyli wszystko w co rząd pcha łapska obraca się w gówno.
Rozwinie się jak zwykle - źle.
Otwarcie furtki w prawie zawsze prowadzi do co raz większych dziwactw.
Homosie najpierw chcieli razem mieszkać, potem prawny konkubinat, teraz śluby i zaraz dzieci.
Podatek dochodowy miał być tylko dla najbogatszych i tylko na czas wojny a widać do czego doszło.
NIGDY nie idzie w dobrym kierunku. NIGDY.
Demokracja w obecnej postaci nie może działać. A rosnąca fala przepisów i biurokracji jest tego najlepszym przykładem.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 3 marca 2015, 16:03

rav3n_pl pisze:NIGDY nie idzie w dobrym kierunku. NIGDY.
To skoro wszystko w co pcha łapy rząd idzie zawsze w złym kierunku, to po co nam w ogóle rząd ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: majkel_94 » wtorek, 3 marca 2015, 16:10

Państwo powinno mieć minimalną rolę - głównie ochrona granic, polityka zagraniczna, czy bezpieczeństwo wewnątrz (policja, sądy, itd.).
Cała reszta jest niepotrzebna, tony podatków, urzędników, i innych ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » wtorek, 3 marca 2015, 18:17

http://trzepak.pl/viewtopic.php?t=46840 demontaż małych polskich ISP rozpoczęty :( Jak tak dalej pójdzie "uwalnianie internetu" to kryptografię będziecie mielic co najwyżej na pendrive.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 3 marca 2015, 20:53

smok pisze:http://trzepak.pl/viewtopic.php?t=46840 demontaż małych polskich ISP rozpoczęty :( Jak tak dalej pójdzie "uwalnianie internetu" to kryptografię będziecie mielic co najwyżej na pendrive.
Że co k!@#$% ? Zablokowali sobie pasmo 5Ghz gdy już jest powszechnie używane ?
To jest absolutny bubel prawny, przeszło tak sobie i nawet nikt nie zauważył ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości