[PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna - ARCHIWUM

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: tomi4m10 » piątek, 14 marca 2014, 12:18

nie mam pojecia jak funkcjonuje caly system tej gieldy, ale przeciez zanim jakakolwiek transakcja zostala zatwierdzona to status czeka trwal czesto ponad pol godziny, sprawialo to wrazenie, ze wszystko przechodzi przez jakas tam kontrole zanim cokolwiek zostanie zaksiegowane, a tu cala akcja z tym wzrostem cen trwala duzo krocej...

Gaduła
Posty: 332
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: osom » piątek, 14 marca 2014, 12:21

szafir pisze:szkoda mi ich, generalnie wpłaty, wypłaty bez problemu na dodatek z konta w PKO szybko dochodziły przelewy, no i mniejsze obiekcje niż przed wysłaniem przelewu do BTC-e :) jeśli wrócą i dokładnie wyjaśnią co się stało i jak to myślą naprawić to będę u nich handlował nadal.
Też bym wolał zostać, bo nawet widziałem poprawę jakości. Zobaczymy jak to się rozwinie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: powered » piątek, 14 marca 2014, 12:21

Taka giełda powinna posiadać dwa portfele jeden mniejszy na potrzeby działania giełdy i drobne wypłaty, a drugi odseparowany jako sejf gdzie siedzi znacznie większa część bitcoinów, więc nie powinno być możliwe aby w krótkim czasie wypłacić dużą ilości bitcoinów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 25 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: rzuf » piątek, 14 marca 2014, 12:22

MarcusDe napisał:
rizar napisał:
MarcusDe co ty tu dales za adres? ten na ktory wplaciles btc?


Tak.

Umkneło gdzieś moje pytanie więc jeszcze raz:

Kiedy giełda zmieniała ostatni raz adresy wpłat BTC??


Na pewno wcześniej niż w grudniu. Ja miałem ten sam adres do wpłat BTC od połowy grudnia, kiedy się tam zarejestrowałem.

Przy każdej wpłacie bitów porównywałem adres z tym zapisanym na samym początku, więc dzisiaj bym się nie złapał na ten wałek...
A ja 10 lutego miałem stary adres do wpłat, a 24 lutego wpłacałem na nowy, właśnie sprawdziłem to w portfelu. Więc wygląda na to że nie wszystkie adresy są zmieniane jednocześnie. Może zależy to od daty rejestracji?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: BitMarket.pl » piątek, 14 marca 2014, 12:25

MorXpe pisze:Bitmarket się ucieszy. Ekipa zdecydowanie bardziej ogarnięta niż te niemoty.
Nie cieszą nas problemy konkurencji, tego typu sytuacja odbije się na całym polskim rynku i dla nikogo nie będzie korzystna. Osobiście jestem optymistą, Bitcurex szybko wyłączył giełdę i jest nadzieja że zakupionych BTC nikt nie zdążył wyprowadzić. Poczekajmy aż się wszystko wyjaśni.

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: rizar » piątek, 14 marca 2014, 12:25

pisalem juz ze adresy zostaly zmienione 20 lutego

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: tibioza » piątek, 14 marca 2014, 12:26

Ech panie i panowie, ale się narobiło... :(

Co do konkurencji to wg mnie Bitcurex jej nie miał. Wszystkie giełdy co powstały obok są tylko poligonami. Większość wygląda jak projekty studenckie. Giełdy beta? Nie wyobrażam sobie powierzenia moich pieniędzy giełdzie która jest beta! Przecież to infantylne, nieprofesjonalne. Na taką giełdę można wpłacić kilka stówek, ale nie większą kasę. A już w ogóle po takich wtopach które ostatnio się dzieją na giełdach ze stażem.

No nic, czekamy na oficjalne info od curexa...


minerek pisze:
dotcom pisze:a może to sam bitcurex zrobił?

pozorowany włam, panowie bezradni, zawieszają działalność (z o.o. 5000 zł), dobry kanał przerzutowy i wypad za granicę :D

oczywiście piszę półżartem to :P

sam jestem poszkodowany i to bardzo
Akurat jak urosla konkurencja a oni mieli jednak "najlepsza" marke ? - niesadze

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: konkor » piątek, 14 marca 2014, 12:26

rzuf pisze:
A ja 10 lutego miałem stary adres do wpłat, a 24 lutego wpłacałem na nowy, właśnie sprawdziłem to w portfelu. Więc wygląda na to że nie wszystkie adresy są zmieniane jednocześnie. Może zależy to od daty rejestracji?
Jednak się pomyliłem pisząc to. Ja po prostu od miesiąca nie wysyłałem BTC na Curexa i ta zmiana mnie ominęła.

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: thomas515 » piątek, 14 marca 2014, 12:27

BitMarket.pl pisze:
MorXpe pisze:Bitmarket się ucieszy. Ekipa zdecydowanie bardziej ogarnięta niż te niemoty.
Nie cieszą nas problemy konkurencji, tego typu sytuacja odbije się na całym polskim rynku i dla nikogo nie będzie korzystna. Osobiście jestem optymistą, Bitcurex szybko wyłączył giełdę i jest nadzieja że zakupionych BTC nikt nie zdążył wyprowadzić. Poczekajmy aż się wszystko wyjaśni.
A nie uważasz, że już powinna być jakaś informacja łagodząca nastroje jeśli by nie było tak źle?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: konkor » piątek, 14 marca 2014, 12:30

Dzwoniłem dzisiaj dwa razy. Za każdym razem telefon odebrany natychmiast. Dzisiaj ma być info.

Nie wierzę, że złodziej wypłacił wszystkie BTC. Myślę, że mogła pójść co najwyżej pierwsza transza (to co skupił do 2200zł). Dalej to już potrzebny był cold wallet i tylko głupek puściłby to dalej widząc co się dzieje na giełdzie.......

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: BitMarket.pl » piątek, 14 marca 2014, 12:31

thomas515 pisze:A nie uważasz, że już powinna być jakaś informacja łagodząca nastroje jeśli by nie było tak źle?
Powinna być, ale ciężko mi zaglądać im do firmy... Wypuszczanie informacji na zewnątrz, zwłaszcza w dużych firmach, to też nie jest działanie na hura - musi je przejrzeć dział prawny, PR itp. bo za źle skonstruowaną informację puszczoną w świat ktoś może firmę potem pozwać.

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: thomas515 » piątek, 14 marca 2014, 12:31

konkor pisze:Dzwoniłem dzisiaj dwa razy. Za każdym razem telefon odebrany natychmiast. Dzisiaj ma być info.

Nie wierzę, że złodziej wypłacił wszystkie BTC. Myślę, że mogła pójść co najwyżej pierwsza transza (to co skupił do 2200zł). Dalej to już potrzebny był cold wallet i tylko głupek puściłby to dalej widząc co się dzieje na giełdzie.......
Heh na zmiane odzyskuje nadzieje albo próbuje się pogodzić ze sporą stratą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Przemo » piątek, 14 marca 2014, 12:33

Jak mają wszystkie bitki na portfelach online to stracili wszystko i bankrutują. Jak mają tylko np. 500 BTC na portfelach online to stracili 750 tysięcy PLN i bankrutują. Jak mieli tylko 200 BTC na portfelach online to stracili 300 tysięcy i się zastanawiają teraz co im sie bardziej opłaca - stracić 300 tysięcy i oddać ludziom i mieć nadzieje, że odrobią z prowizji czy ogłosić niewypłacalność.
Jak mieli mniej niż 200 BTC na portfelach online to giełda nie mogła by działać płynnie z wypłatami BTC, a chyba działała dobrze?

Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze błąd hackera, który się potknął przy robieniu wypłaty albo zrobił jakiś inny błąd w trakcie włamu.
Wtedy hacker do końca życia będzie sobie pluł w brodę, że zmarnował życiową szansę.

W każdym razie włamanie było na 100%. Taką akcję z kupnem wszystkich bitków na giełdzie robi się tylko po to aby za chwilę je wypłacić i zniknąć.

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: luke » piątek, 14 marca 2014, 12:35

Przemo pisze:Jak mają wszystkie bitki na portfelach online to stracili wszystko i bankrutują. Jak mają tylko np. 500 BTC na portfelach online to stracili 750 tysięcy PLN i bankrutują. Jak mieli tylko 200 BTC na portfelach online to stracili 300 tysięcy i się zastanawiają teraz co im sie bardziej opłaca - stracić 300 tysięcy i oddać ludziom i mieć nadzieje, że odrobią z prowizji czy ogłosić niewypłacalność.
Jak mieli mniej niż 200 BTC na portfelach online to giełda nie mogła by działać płynnie z wypłatami BTC, a chyba działała dobrze?
Skąd przypuszczenie, że ktokolwiek coś wypłacił?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 7 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: BitBull » piątek, 14 marca 2014, 12:37

dzienny wolumen to srednio 250btc, dzienne średnie wyplaty BTC to mały % tego wiec przy 200BTC płynnośc byla by bdb moim zdaniem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: hanti » piątek, 14 marca 2014, 12:37

nie bojcie sie maja coldwallety no ale zobaczymy co tam napisza w oswiadczeniu
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Przemo » piątek, 14 marca 2014, 12:37

Skąd przypuszczenie, że ktokolwiek coś wypłacił?
To jest chyba oczywiste? jak napisałem wyżej - mógł hacker zrobić jakiś błąd, ale to mało prawdopodobne.
No, chyba, że myslisz, że trafili na dobrego hackera, który im chciał tylko psikusa zrobić i nie wycofał bitków :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » piątek, 14 marca 2014, 12:39

@luke, no właśnie.
Może ktoś sprawdzić w blockchanie czy wychodziły jakieś większe wypłaty z Bitcurexu? Da się to w ogóle zobaczyć

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: hanti » piątek, 14 marca 2014, 12:44

ktos juz sprawdzal chyba virus i napisal ze nie bardzo cos zostalo wyplacone
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Cichy_83 » piątek, 14 marca 2014, 12:46

Być może to głupie pytanie, ale skąd wiecie jaki adres sprawdzać pod kątem ewentualniej wypłaty?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości