[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
41
80%
 
Liczba głosów: 51
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rezor91 » środa, 15 maja 2024, 12:57

Pytałem z grubsza i zgadza się, to jest w pewnym sensie odszkodowanie i odszkodowanie nie jest opodatkowane ale do kwoty adekwatnej do szkody. Trzeba by wykazać że poniosło się faktycznie taką szkodę ale nie wiem jak to ogarnąć. Jedna kancelaria powiedziała, że może w moim imieniu wystąpić do KIS o indywidualną interpretację podatkową. Inna powiedziała, że interpretacje podatkowe mają to do siebie, że mogą sie zmienić nawet te indywidualne i jedynie chroni to przed spłatą odsetek. Pani z US mówi, z kolei że to darowinza (patrz wyżej :D). Opodatkowanie w wysokości 1/5 to przy 1BTC zwrotu w tej chwili jakieś 50k PLN. Jak ktoś miał na goxie choćby 10BTC (warte wtedy z 10k PLN) w tej chwili czeka na zwrot w wysokości ~2.5BTC :) 0.5BTC to w cholere kasy i słabo tak skarbówce oddawać
Nie śpię bo pilnuje bitcoina

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 stycznia 2024
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: MrUser » środa, 15 maja 2024, 15:40

Chwila chwila, my tu mówimy o zwrocie gotówkowym na konto, jeżeli dostanę BTC, ale nie sprzedam, to dlaczego mam tyle płacić? Zapłacę jak sprzedam?
Może jeszcze zapłacę podatek przeliczony BTC/PLN na górce i dostanę potem po d***e :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 318
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » czwartek, 16 maja 2024, 00:17

Nikt mi nie odpowiedział sensownie poprzednio.. jak wyjść z najmniejszą stratą z krakena na polskie konto?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kswir » poniedziałek, 20 maja 2024, 11:26

rezor91 pisze: środa, 15 maja 2024, 12:57 Pytałem z grubsza i zgadza się, to jest w pewnym sensie odszkodowanie i odszkodowanie nie jest opodatkowane ale do kwoty adekwatnej do szkody. Trzeba by wykazać że poniosło się faktycznie taką szkodę ale nie wiem jak to ogarnąć. Jedna kancelaria powiedziała, że może w moim imieniu wystąpić do KIS o indywidualną interpretację podatkową. Inna powiedziała, że interpretacje podatkowe mają to do siebie, że mogą sie zmienić nawet te indywidualne i jedynie chroni to przed spłatą odsetek. Pani z US mówi, z kolei że to darowinza (patrz wyżej :D). Opodatkowanie w wysokości 1/5 to przy 1BTC zwrotu w tej chwili jakieś 50k PLN. Jak ktoś miał na goxie choćby 10BTC (warte wtedy z 10k PLN) w tej chwili czeka na zwrot w wysokości ~2.5BTC :) 0.5BTC to w cholere kasy i słabo tak skarbówce oddawać
Lepszego zabezpieczenia podatkowego niż interpretacja indywidualna raczej nie uzyskasz. Przy składaniu wniosku trzeba bardzo dokładnie opisać sytuację (i wskazać naszym zdaniem prawidłowe rozwiązanie) bo organ podatkowy może stwierdzić, że rzeczywiste rozliczenia podatnika różnią się (choć w drobnym, ale istotnym szczególe) od tych, opisanych we wniosku.

"Indywidualna interpretacja podatkowa stanowi bowiem wyłącznie opinię Dyrektora KIS w danej sprawie i stanowi funkcję ochronną. To oznacza, że przez zastosowanie się do uzyskanej interpretacji wnioskodawca zyskuje ochronę prawną przed negatywnymi konsekwencjami takiego czynu, np. karami ze strony urzędu skarbowego. Taka funkcja ochronna jest spełniana wobec stanu faktycznego opisanego w interpretacji." https://www.ey.com/pl_pl/tax/indywidual ... -czym-jest

Dyskutant
Posty: 209
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » czwartek, 23 maja 2024, 20:58

ktoś dostał bity na konto może?

Rozmowny
Posty: 103
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » piątek, 24 maja 2024, 09:19

Ja jeszcze nie dostałem hajsu a ty chcesz bitcoiny. :?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 stycznia 2024
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: MrUser » piątek, 24 maja 2024, 14:19

Marian pisze: piątek, 24 maja 2024, 09:19Ja jeszcze nie dostałem hajsu
No to niezłe opóźnienie.. A jaki status?

Rozmowny
Posty: 103
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » piątek, 24 maja 2024, 15:13

Data zaktualizowana 18.04 ale wtedy zaktualizowali wszystkich na raz. Na redditcie śmieją ze zatrudnili stażystę który znał Pythona i automatycznie wypełnił tabele zamiast ręcznie. Niestety nie przyspieszyło to terminu. Wszystko u mnie Incomplete.

Wygadany
Posty: 566
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » piątek, 24 maja 2024, 16:02

@Marian od daty wpisu wypłaty do dnia kiedy faktycznie doszła kasa było u mnie jakiś +- miesiąc. Podobnie było u innych, więc na dniach powinieneś dostać kasę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1427
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1012
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » wtorek, 28 maja 2024, 07:56

UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Bitki na portfelu Kobayashiego zmieniły swój stan. Czyżby wkrótce miała zacząć się spłatą wierzycieli?

Rozmowny
Posty: 103
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » czwartek, 6 czerwca 2024, 18:09

Robinhood przejmuje Bitstamp dla mnie to koszmar :cry:. Fiatów dalej nie mam

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości