WebMoney

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WebMoney

Postautor: Nuke » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 14:33

Hej, czemu wszyscy piszą, że BTC było pierwszą elektroniczną walutą? Z tego co pamiętam to WebMoney powstał i zaczął pracować w okolicach 98.

Z tego co wiem to funkcjonuje całkiem nieźle, aż do dziś.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: pm7 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 14:42

Jest to pierwsza niezależna elektroniczna waluta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: Nuke » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 14:50

pm7 pisze:Jest to pierwsza niezależna elektroniczna waluta.
A gdzie jest podmiot?
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: pm7 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 15:16

Że kto?
Jeżeli masz na myśli administratora, to wiedz, że nie istnieje.
Można by rzecz, że jest to waluta kontrolowana przez nas wszystkich.
Kto jest podmiotem sieci BitTorrent? Kto mógłby ją wyłączyć?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: Nuke » wtorek, 9 kwietnia 2013, 07:58

Nadajemy na różnych falach.
Zapytałem, o którą walutę Ci chodzi. Bo WebMoney też na samym początku miała być niezależna, ale w zamian za pewność wartości lud zrezygnował.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: pm7 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 12:06

Spytałeś dlaczego mówi się o Bitcoinie jako o pierwszej niezależnej walucie. Odpowiedziałem.
Jak nie widzisz podmiotu, przeczytaj jeszcze raz swój post, a potem mój.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: Nuke » wtorek, 9 kwietnia 2013, 16:50

Nuke pisze:Hej, czemu wszyscy piszą, że BTC było pierwszą elektroniczną walutą? Z tego co pamiętam to WebMoney powstał i zaczął pracować w okolicach 98.

Z tego co wiem to funkcjonuje całkiem nieźle, aż do dziś.
pm7 pisze:Spytałeś dlaczego mówi się o Bitcoinie jako o pierwszej niezależnej walucie. Odpowiedziałem.
Jak nie widzisz podmiotu, przeczytaj jeszcze raz swój post, a potem mój.
O nic takiego nie zapytałem, naucz się czytać.
Ta dyskusja nie ma sensu i nie będę jej kontynuował.

Zapytam, jakie macie doświadczenia z WebMoney, jakie ciekawe historie znacie?

Na zachętę powiem, że z założenia miał to być produkt napisany przez i dla programistów, by ułatwić proces transferu należności za swoją prace.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: Przemo » wtorek, 9 kwietnia 2013, 18:20

Nuke, bo wszelkie inne metody, próby stworzenia waluty to są zaledwie zabawki, protezy, nieudane eksperymenty :)
Co to za sztuka stworzyć walutę? No proszę bardzo ja mogę stworzyć w dwa dni. I potem kto mi zaufa ten będzie korzystał. Tak samo stworzyć może większa firma, instytucja, ale niezależnie od tego zawsze jest jakiś pułap zaufania, dla mnei mniejszy dla instytucji większy ale zawsze jest. eGold czy tam inne się wyłożyło i ludzie potracili, więc teraz nie ma takiej instytucji czy kraju, który mógłby mieć wystarczająco duże zaufanie. Widzisz co się w bankach dzieje, ludzie stracili zaufanie.

A webmoney? Zrobiła go ruska mafia, co Ty mówisz o niezależności? A poza tym zabierają jakieś 1% od transakcji czy tam ileś, heh, w porównaniu z opłatami w bitcoinie to jest śmiech na sali. Jeden mafiozo mówi do syna: "Przykro mi nie kupię Ci porshe bo musiałem przelać klientowi kasę i porshe poszło się rypać na prowizję transakcyjną" :)
Sam fakt tego, że aby korzystać z jakiejś metody płatności trzeba się gdzieś rejestrować to śmierdzi na kilometr. Czy jak płacę zdziskowi gotówką to muszę się rejestrować? Nie. No i tak samo jest w bitcoinie.

A Bitcoin? Bitcoin z definicji jest niezależny i dlatego ma największe 100% zaufanie i dlatego to jest jedyna wartościowa metoda płatności, reszta się wiele nie różni od Eurogąbek :)

Można co najwyżej porównywać w poszczególonych aspektach, na przykład popularności, prędkości, bezpieczeństwa, prowizji. I chyba we wszystkich bitcoin wygrywa, potrzeba mu tylko popularności.

Jak to niektórzy mówią - jest to wynalazek na miarę koła lub radia. Nie wypada tego porównywać to jakichś protez :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: pm7 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 21:20

Przepraszam, powinno być
"Spytałeś dlaczego mówi się o Bitcoinie jako o pierwszej elektronicznej walucie. Odpowiedziałem."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: Nuke » czwartek, 11 kwietnia 2013, 09:44

Przemo pisze: ...
A webmoney? Zrobiła go ruska mafia, co Ty mówisz o niezależności? A poza tym zabierają jakieś 1% od transakcji czy tam ileś, heh, w porównaniu z opłatami w bitcoinie to jest śmiech na sali. Jeden mafiozo mówi do syna: "Przykro mi nie kupię Ci porshe bo musiałem przelać klientowi kasę i porshe poszło się rypać na prowizję transakcyjną" :)
Sam fakt tego, że aby korzystać z jakiejś metody płatności trzeba się gdzieś rejestrować to śmierdzi na kilometr. Czy jak płacę zdziskowi gotówką to muszę się rejestrować? Nie. No i tak samo jest w bitcoinie.
...
Pytam z ciekawości, masz jakieś źródło, że stoi za stworzeniem WebMoney ruska mafia.

Pamiętaj, że to był 1998 rok, chwila po rozpadzie ZSSR. Logiczne jest, że ludzie woleli ograniczyć wolność w zamian za zwiększenie bezpieczeństwa. A dodatkowo wtedy P2P dopiero raczkowało, myślę, że porostu nikt nie wpadł by zrobić to tak samo jak z BTC
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: Przemo » czwartek, 11 kwietnia 2013, 14:39

Wiarygodnych źródeł to tu nie ma bo niewiele jest napisane na temat tego projektu, jak coś masz to daj linka, ja znalazłem to co poniżej w jakichś opisach różnych form płatności:
WebMoney

Najprostszy i dość uznany system płatności. Zarejestrowany w Belize, założony i prowadzony przez ruską mafię Smile Akceptuje go wiele kasyn oraz bukmacherów internetowych. Poza tym można dzięki niemu płacić w wielu sklepach on-line szczególnie w Azji i krajach byłego ZSRR w tym Rosji a także w niektórych europejskich i amerykańskich. Rejestracja jest bezpłatna. Wymagany jest jedynie poprawny adres e-mail. Następnie można założyć elektroniczną portmonetkę (purse) i wpłacić na nią pieniądze na przykład poprzez zakup karty pre-paid. W Polsce niedostępne oficjalnie, ale można trafić na ogłoszenia sprzedawców. Istnieją też inne sposoby na anonimowe uzupełnienie konta. Jeśli ktoś chce iść bardziej hardkorowo, wówczas łatwo może zweryfikować swoje konto przez stronę https://passport.wmtransfer.com/asp/WMCertify.asp wysyłają spreparowany w Photoshopie skan paszportu i poświadczenie notarialne. Warto mieć też anonimową skrzynkę adresową bo w niektórych przypadkach wysyłają na nią komplet dokumentów. Ogólnie procedura nie jest trudniejsza niż założenie lewizny na Allegro.

http://www.wmtransfer.com oficjalna strona

http://en.wikipedia.org/wiki/WebMoney artykuł w Wikipedii po angielsku

http://www.pokerstars.pl/poker/real-money/webmoney wyjaśnienie działania systemu po polsku, bardzo dobry tekst i w ogóle warto poczytać tę stronkę pokerstars

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: Nuke » niedziela, 14 kwietnia 2013, 14:11

To samo można powiedzieć o BTC i SilkRoad.

Ja wiem, że można jego używać tak samo jak BTC, np. na http://rapidgator.net/ (jest to jedna z większych przechowalni plików).

Jakoś nigdy z niego nie korzystałem, ale jakby ktoś chciał to tutaj coś pisali: http://peb.pl/pytania-problemy-pomoc-in ... money.html

PS.
@Przemo przyznasz się z jakiego portalu pobrałeś informacje.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WebMoney

Postautor: Nuke » piątek, 31 maja 2013, 14:19

Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości