Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Kimono » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:06

Taki naiwny pomysł właśnie przyszedł mi do głowy. Myślę, że nie mi pierwszemu.

Wszyscy wiemy, o co chodzi. Póki nie ma aukcyjnego portalu z obsługą bitcoin z prawdziwego zdarzenia, możnaby się pokusić może o taką zabawę. Chodzi o doprowadzenie do sytuacji, by Bitpay wyszedł z taką ofertą do portalu. Jeśli tak duży podmiot zgodziłby się na współpracę, wprowadzenie u siebie obsługi złotówek to już mały kłopot.

Kto miałby to zrobić? Ludzie, któzy lobbują za bitcoinem w Polsce, robią to pod swoim nazwiskiem i są najbardziej znane. Oczywiście zreszta społeczność mogłaby tu pomóc. Temat zakładam jako miejsce do dyskusji.

Kto miałby na tym zyskać? Polska społeczność bitcoin, bo to są jej cele. I każdy z nas z osobna, bo takie wydarzenie stałoby się na pewno impulsem do rozbudowy infrastruktury (bezpośrednio skorzystałby na pewno Bitcurex). Kto poza tym? Pewnie też światowa społeczność bitcoin, bo Allegro to duży podmiot, patrząc także globalnie. W dalszej kolejności - klienci Allegro.

Kogo najtrudniej przekonać? Na pewno Allegro, bo firma ma ugruntowaną dominującą pozycję, co w jej przypadku skutkuje tym, że w d*pie ma klienta (przykłady można mnożyć). I nie szuka też innowacji.

Ciekaw jestem opinii, zwłaszcza, jak zwykle, tych negatywnych. Zapraszam do postowania :-).
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: WMP » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:11

Aha. Nie rozumiem co i jak chcesz osiągnąć.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Kimono » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:17

A widzisz, dlatego podkreśliłem nawet dwa razy, że temat ma służyć do dyskusji, co i jak możnaby. Byłem pewien, że takie pytanie z miejsca padnie. Odpowiedź brzmi: nie wiem. A jak nie wiem, to pytam i słucham mądrzejszych od siebie.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Bit-els » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:19

Pomysł bardzo dobry. Tylko że gdyby Bitpay miał odpowiednią siłę przebicia, to już byłby na Ebayu.
Ale można próbować. Jeśli ktoś ma wejścia w środowisku Bitpaya i pobliskim mu.
Na początek Bitpay mógłby w swych rozliczeniach zacząć akceptować złotego. To już byłby bardzo duży krok i możliwość sensownego namawiania polskich podmiotów do obsługi btc.
A może ktoś zamiast drugiej polskiej giełdy, bo pojawiają się takie deklaracje co jakiś czas, zrobiłby taki procesor płatności u nas w kraju.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Kimono » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:28

eBay jest potentatem globalnym, Allegro lokalnym. Może być łatwiej.

Bitcurexowi zależy na wzroście obrotów (i zysków z prowizji), nam zależy na rozbudowie infrastruktury. Piszmy.

Moim zdaniem łatwiej przekonać Bitpaya do zainteresowania się Allegro niż odwrotnie. Bitpay nie ma w tej chwili nawet obsługi złotówek. Gdybyśmy wiedzieli, że taka propozycja ze strony Bitpay padła, wtedy możnaby dać o sobie znać Allegro. W roli klientów, którzy taką funkcją byliby zainteresowani. Taka kolejność w tym całym, naiwnym skądinąd, przedsięwzięciu wydaje mi się najbardziej rozsądna.
Bit-els pisze:Na początek Bitpay mógłby w swych rozliczeniach zacząć akceptować złotego.
Kwestia oczywiście jest taka, że gdyby ktoś jak Allegro (czy nawet kilkukrotnie mniejszy) zechciał w to wejść, nagle nie byłoby wątpliwości, czy wprowadzenie obsługi złotówek jest opłacalne.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: l3sny » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:42

predzej ten nowy holenderski bitpay. zapomnialem jak sie nazywa ale mozna poszperac.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Nuke » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:52

@Kimono

Skoro już ruszyłeś temat, napiszesz list do bitpay i podpiszesz chętnych pod nim. Mam nadzieję, że nie jest to zbyt duże wyzwanie, a na akceptacje złotówek czekam od dłuższego czasu.
Ja się podpiszę, kto ze mną?
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Bit-els » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:57

https://www.qantani.com/
tu jest ten holenderski. Może do niego też.
Podpisać się można, ale ktoś, kto już prowadzi bitcoinowy biznes mógłby taką petycję poprzeć. To miałoby większą moc, a do tego będzie to na jego korzyść

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Kimono » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:59

Nuke,
ale ja jestem Kimono, jak sam zauważyłeś. Musiałbym mieć imię i nazwisko chociaż, żeby to miało jakikolwiek sens. A już najlepiej, gdybym miał na polu bitcoin jakieś dokonania (inne niż zakładanie się z użytkownikami forum na bitcoiny :-)). Pod tym imieniem i nazwiskiem :-).
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: virus » wtorek, 25 czerwca 2013, 11:45

Zejdzmy troche na ziemie...
dlaczego paypal sie nie przebil w allegro ? ;)
bo allegro ma PayU (platnosci.pl) i nie ma bata by komus dali kawalek tortu ktory sami sobie uszczykneli.

Jakby allegro mialo wprowadzic platnosci bitcoin to by wdrozyli to w PayU i sami by to zrobili po ostro zawyzonym kursie + fee w wysokosci 10% , a nie 1% :P

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: tomko222 » wtorek, 25 czerwca 2013, 12:35

Bit-els pisze:Pomysł bardzo dobry. Tylko że gdyby Bitpay miał odpowiednią siłę przebicia, to już byłby na Ebayu.
Ebay ma swojego paypala i na pewno by nie dali jakiejkolwiek innej formy płatności.

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: virus » wtorek, 25 czerwca 2013, 12:47

Dokładnie
Ebay ma PayPal
Allego ma PayU

Jak już z resztą PayPal wspomniał jak wdrożą bitcoina to prosto do siebie bez pośredników... w końcu po co komu jakieś tax fee dawać jak można zgarnąć je samemu, a BitPay też aż tak niesamowity nie jest jak wiele osób sądzi.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Kimono » wtorek, 25 czerwca 2013, 14:06

virus pisze:Zejdzmy troche na ziemie...
Jestem za.
virus pisze:Jakby allegro mialo wprowadzic platnosci bitcoin to by wdrozyli to w PayU i sami by to zrobili po ostro zawyzonym kursie + fee w wysokosci 10% , a nie 1% :P
Ależ oczywiście. Można też dać o sobie znać jako o klienteli, która widziałaby bitcoin zaimplementowany w platnosciach pe-el. Tyle tylko, że takie coś kosztuje (ich) już konkretne pieniądze.

Sam tylko rzuciłem ideę. Naiwną, która pewnie się nie sprawdzi. Ale nawet jeśli nie, to doświadczenia z jej realizacji płynące komuś podpowiedzą, jak działać na rzecz realizacji podobnych pomysłów w przyszłości. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, iż jest jednak o co walczyć.
virus pisze:(...) a BitPay też aż tak niesamowity nie jest jak wiele osób sądzi.
Ależ proszę, podziel się wiedzą :-).
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Traconis » wtorek, 25 czerwca 2013, 16:09

Dołaczę do dyskusji.
Jedna niescislosc
PayU naprawdę różni sie od PayPala - główne powody to inne realia ekonomiczne, inne podejście klientów i inne oczekiwania. Mysle ze porownywanie obydwu powyzszych nie ma sensu (doadjmy do tego wielkosc obu podmiotów i ich obroty)

Idźmy dalej - kilka absurdów, przedstawie teraz jeden.

Główna różnica pomiędzy Allegro i Ebayem (z ich serwisami płatniczymi) przemawiająca na korzyść Allegro to odwracalność płatności. Aktualnie na ebayu handel bitcoinami i płatności bitcoinami są mega ryzykowne (jeżeli sprzedajesz bitcoiny bardzo łatwo kupujący może cię chargebackować (o ile moge uzyc takiego ponglisza) jezeli natomiast zadasz platnosci bitcoinami to po pierwsze o ile sama platnosc nie moze zostac odwrocona to juz reklamacje w biurze obslugi ebaya beda przeprowadzane na twoja niekorzysc.
Jest to rowniez glowny powod dla ktorego na ebayu handel bitcoinami jest szalenie ryzykowny.
Z drugiej strony Allegro moze poszczycic sie unikatowym w skali Europy modelem platnosci, który w wiekszosci jest nieodwracalny co idealnie koresponduje z platnosciami w bitcoinach. Dziwi wiec niechec Allegro do samych bitcoinów co jak przedstawiam w innym watku jest najprawdopodobniej spowodowana brakiem pracowników dysponujacych odpowiednia wiedza o bitcoinach jak rowniez hermetycznoscia kadry zarzadzajacej (ironicznie ebay zezwala na handel i platnosci bitcoinami na zasadzie - jezeli jest z tego jakis zysk to dlaczego nie).

Jedzmy dalej sprawy z asicami, rigami od butterfly labs i podobnymi powoduja ze cala idea bitcoin w dlugoterminowym okresie nie jest atrakcyjna dla powaznych podmiotów gospodarczych.

Co do serwisów płatniczych - biorąc pod uwagę że są to zazwyczaj spółki córki służące uproszczeniu obsługi płatności etc. doatkowo mające generować dodatkowy zysk - co za tym idzie jeżeli miałyby zacząć obsługiwać płatności w kryptowalutach tym samym naraziłyby się na potencjalne ryzyko przy spadkach kursowych a te jak wiemy w przypadku kryptowalut potrafią być znaczne.

Podsumowując - idea bitcoin jest ok, płatności nimi też - lecz niestety to co kreatywni ludzie robią przy okazji tego (scamy etc.) słabo wróży przyszłości krytpowalut jako godnych zaufania alternatywnych form płatności i mam na myśli powszechne stosowanie.

Przyszłość pokaże - myślę, że wszystko zależy od kopaczy i ich solidarności a tej niestety nie ma :( Każdy może kupić riga czy zrobić sciepę narodową na coś potężniejszego , ale zachować zimną krew widząc spadek kursu potrafią tylko wiecy gracze, którzy nie kopią :)

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: koparki » wtorek, 25 czerwca 2013, 22:31

Bit-els pisze:Pomysł bardzo dobry. ....
A może ktoś zamiast drugiej polskiej giełdy, bo pojawiają się takie deklaracje co jakiś czas, zrobiłby taki procesor płatności u nas w kraju.
myślę, że od tego trzeba zacząć, od dobrego krajowego procesora płatności. Popatrzcie jak było w przypadku MtGox z ich obsługą złotówek i polskich klientów, na przykładzie kantorów widać, że lepsze dla nas są podmioty rodzime i warto aby rozwijała się krajowa infrastruktura bitcoin.
Jeśli chodzi o Allegro tak jak ktoś już tu powiedział - monopolista ma wszystko w dupie i jeszcze daleka droga do wdrożenia bitcoina na Allegro, póki co nawet zabraniają handlu bitcoinami :?
- ale taki nowy polski procesor płatności doprowadziłby do popularyzacji BTC wdrożyłyby go pewnie jakieś portale handlowe, moze kantory typu Walutomat.pl byłyby zainteresowane, pewnie wiele sklepów internetowych skorzysta, dzięki temu z czasem wielcy zwróciliby uwagę na BTC. Jest to nisza na rynku i ktoś kto zrobi taki krajowy procesor płatności BTC byłby pierwszy w biznesie ;) tylko nie wiem jak obecnie interpretuje taką działalność prawo skarbowe i przepisy o obrocie finansowym.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zabawa w swatkę: bitcoin, Allegro i Bitpay

Postautor: Kimono » wtorek, 25 czerwca 2013, 22:31

Traconis pisze:Jedzmy dalej sprawy z asicami, rigami od butterfly labs i podobnymi powoduja ze cala idea bitcoin w dlugoterminowym okresie nie jest atrakcyjna dla powaznych podmiotów gospodarczych.

Co do serwisów płatniczych - biorąc pod uwagę że są to zazwyczaj spółki córki służące uproszczeniu obsługi płatności etc. doatkowo mające generować dodatkowy zysk - co za tym idzie jeżeli miałyby zacząć obsługiwać płatności w kryptowalutach tym samym naraziłyby się na potencjalne ryzyko przy spadkach kursowych a te jak wiemy w przypadku kryptowalut potrafią być znaczne.
To nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Np. Bitpay bierze na siebie ryzyko kursowe: www.youtube.com/watch?v=QHwB5fOvyr0.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości