Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/s

Regulamin forum
1. Podanie ceny oferowanego towaru jest obowiązkowe !
2. Ogłoszenia żółtodziobów muszą zawierać możliwość wystawienia towaru na serwisach aukcyjnych typu allegro które zabezpieczają kupującego.
3. Ogłoszenia oferujące zakup towarów przez paypal dozwolone tylko dla użytkowników z minimum pół rocznym stażem i pomarańczowym kolorem.
4. Podanie czasu dostawy jest obowiązkowe.
5. Początkujący nie mogą oferować "udziałów", "preorderów" i "zamówień grupowych"
Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/s

Postautor: lenny » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 00:09

http://www.butterflylabs.com/order-form ... -jalapeno/

układ: BitForce SC Jalapeno
cena: 149 USD
moc: 3.5 GH/s
przewidywana data wysyłki: październik 2012

Zbieram zamówienie zbiorcze na BFL's BitForce SC Jalapeno, czyli układ ASIC o mocy 3.5GH/s za 149USD. Niedawno BFL otworzyło preordery na te układy, nie zaszkodzi zaryzykować i kupić jednego;) Zamówimy razem wszystko przez escrow admina lub w podobny sposób, będzie najbezpieczniej.

Proszę o kontakt PW lub pod gg 4764565.
Ostatnio zmieniony piątek, 6 lipca 2012, 23:59 przez lenny, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Przemo » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 01:09

Ale to jest oszustwo :) Byla juz mowa o tej firmie na tym forum i na bitcointalk tez, ludzie czekaja na to miesiacami i nie dostaja, kilka osob niby tylko dostalo ale nie wiadomo ile w tym prawdy. Niesprawdzona ta firma.
Sprzedaja cos czego jeszcze nie maja bo jakby mieli to by to podlaczyli do kopania bitcoinow i zarobili by wielokrotnie wiecej. Jak chcecie placic za cos czego nei ma i watpliwe, ze bedzie to wasz wybor :)

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Archos » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 01:33

No dokładnie tak samo myślę,że 3,5gh/s za 149$ to wręcz marzenie każdego górnika. Zbyt piękne by było prawdziwe.
Ludzie w dalszym ciągu czekają na swoje single od tej firmy i na razie mało kto uwiarygodnił i przetestował te sprzęty.
A tutaj już wychodzą nowe układy dosłownie miażdżące wydajnością i zmiatające z powierzchni wszystkie GPU i FPGA.
Jak dla mnie jest to mało wiarygodne... życie mnie nauczyło,że jeśli coś jest zbyt tanie i dobre to znaczy,że to nie istnieje albo jest to nielegalne.
A jak to jest tylko szopka i zrobią kilka sztuk dla wiarygodności a później czar pryśnie? Mam tylko nadzieję,że ta firma się nie zwinie z gigantyczną gotówką jaką otrzymali od wszystkich ludzi którzy zaufali im i kupili obecne produkty a na stronie pojawi się informacja błąd 404... To byłoby smutne.
Poczekamy zobaczymy. Może wprowadzą to za 3-4 lata to wtedy bym się zgodził za taką cenę taką moc. :)
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: lenny » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 02:07

Jeśli to scam to co to jest? https://bitcointalk.org/index.php?topic=88813.0
Tu jego farma 90GH/s: http://gigamining.com/mgpumon/
I pełno innych. Też myślałem, że to oszustwo, ale ten sprzęt istnieje. A 149 USD to są żadne pieniądze, zaryzykować zawsze można takie grosze.

Dyskutant
Posty: 252
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: H][0|3 » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 09:26

Dzis na 90% bede mial w lapkach moje single.Czy to scam ? Urzad podatkowy i celny tak nie uwaza. Zaplace nawet 23% VAT.
Mozliwe ze jest tam 4KG kartofli, bo tyle wazy paczka.

Zamowic podgrzewacze do kawy czy nie?
hmmmmmm
mozna kupic,ale po co?
kupujac ten sprzet, trzeba liczyc sie z ryzykiem, ze gdy cokolwiek zmieni sie w kodzie liczenia btc, sprzet bedzie bezwartosciowy.

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: doooku » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 10:36

Jak chcesz wyrzucić 150$ nikt Cię nie powstrzymuje. Pewnie zastanawiasz się czemu myślę że to fake ? Ponieważ teraz najbardziej wydajne/opłacalne są układy FPGA Xilinx Spartan 6 o które oparto płytki ZTEX. Faktycznie mogliby zaprojektować dedykowany nieprogramowalny układ złożony z samych bramek logicznych, ale...
Ale wtedy musieliby zamówić to w setkach tysięcy sztuk więc albo jest to stricte fake albo za chwilę będzie wysyp takich koparek i też niewiele zarobisz.

Poziom cen wskazuje jednak że jest to najzwyczajniejszy przekręt. Na początku układy oferowały za daną cenę drugie tyle mocy itp, w obecnym momencie są w fazie schyłkowej i dali najniższą ceną żeby nakraść się w ostatnim momencie. Te pojedyncze sztuki które rozsyłają ludziom pewnie mają deklarowaną wydajność kosztem naprawdę zaawansowanego sprzętu. Są gotowi wysłać ludziom kilka układów za ogromną kasę żeby tylko się uwiarygodnić na kilka miesięcy. Zauważcie że układów nie dostał żaden user który ma pięć postów tylko ludzie którzy w jakiś sposób udzielali się na lokalnych forach bitcoin i na pewno pochwalą się swoją zdobyczą.

Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: megavega » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 10:48

Dziwna jest tak niska cena, za sprzęt który jak twierdzą jest sporo wydajniejszy niż poprzednia generacja. Każda normalna firma dała by większą cenę, albo sama wzięła by się za generowanie BitCoinów nieźle na tym zarabiając. Tym bardziej, że mają monopol, a do momentu jak się nie pojawi konkurencja. Nieźle mogli by zarobić. Więc dlaczego chcą to sprzedawać po tak niskich cenach ? Sami już się nagenerowali ? Nie wpadli na pomysł, że można więcej zarobic ? Czy jest to wielka ściema i za parę miesięcy będzie płacz i zgrzytanie zębów ?

Radzę dokładnie przestudiować umowę i warunki preordera, a także na co się ma gwarancje, a na co nie zamawiając produkt, który jeszcze najprawdopodobniej nie istnieje. Bo chyba jak by istniał, producentowi zależało by na zrobioeniu chociaż jednego zdjęcia ?

Podobno na zrobienie ASIC projekt i produkcija to około 4 mil $. Sporo kasy do zaryzykowania. Wydając takie pieniądze na projekt, trochę lepiej powinni zadbać o wiarygodność i przemyśleć biznes plan.

Ciekawe też jest to, że robią szum na forum bitcoina, robią szum PR (pierwszy był jakiś news na yahoo, a u siebie na stronie niewiele pisali ) konkretnych informacji niewiele. Ktoś podobno ma ich wcześniejsze sprzęty. Ale jakieś to wszystko podejrzane, albo nie dają rady z informowaniem klientów, albo firma krzak, która się może zwinąć z kasą.

W międzyczasie może zdarzyć się wiele, szczególnie też dlatego, że w międzyczasie spada nagroda za blok do 25 BTC, zmiany algorytmu nie sa wykluczone. Wersja BitCoina 0.6.2 jest dość wczesna, a i bugów ma pewnie jeszcze sporo (podobno 0.6.2 ma poważne bugi ,znowu DoS, dlatego niedługo wyjdzie 0.6.3) więc moim zdaniem zmiany w algorytmie też nie są wykluczone.

Ogólnie co się nie stanie - będzie ciekawie. Bez ryzyka nie ma zabawy, będzie ciekawie na to popatrzeć.

Jak do końca roku się nie zwiną, z kasą ludzi którzy zapłacili za preordery to ewentualnie można pomyślec o zakupie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 czerwca 2012, 10:59 przez megavega, łącznie zmieniany 2 razy.
Darmowy ESCROW: https://polmine.pl/?action=escrow
Kopalnia BTC, NMC, LTC, DOGE: https://polmine.pl

Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: megavega » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 10:52

H][0|3 pisze:Dzis na 90% bede mial w lapkach moje single..

z niecierpliwością czekamy na filmik z unboxingu, lub chociaż zdjęcia :)

H][0|3 pisze: Czy to scam ? Urzad podatkowy i celny tak nie uwaza. Zaplace nawet 23% VAT.
Mozliwe ze jest tam 4KG kartofli, bo tyle wazy paczka.


To akurat nie jest argument :P urzad podatkowy każe płacić podatki nawet od kasy z narkotyków, czyli formalnie współuczestniczy w procederze , więc logiki bym nie doszukiwał się w urzędach skarbowych ....
Darmowy ESCROW: https://polmine.pl/?action=escrow
Kopalnia BTC, NMC, LTC, DOGE: https://polmine.pl

Dyskutant
Posty: 252
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: H][0|3 » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 12:00

Filmik moze nie, ale fotki z procesu pewnie tak.
Oraz sam secik co liczy.
jeszcze nie wiem do czego to podlaczyc....linux czy windows...akurat zrobilem kompa do grania, wiec mam taka mozliwosc.

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: vestas » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 18:51

H][0|3 pisze:Filmik moze nie, ale fotki z procesu pewnie tak.
Oraz sam secik co liczy.
jeszcze nie wiem do czego to podlaczyc....linux czy windows...akurat zrobilem kompa do grania, wiec mam taka mozliwosc.
Możemy Cię prosić o jakieś zdjęcie i potwierdzenie, że ten ASIC działa i kopie poważnie z prędkością 3,5GH/s ?
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Dyskutant
Posty: 252
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: H][0|3 » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:41

http://forum.bitcoin.pl/post31726.html#p31726

to zwykle single
kto wam powiedzial ze kupilem asic ??
sa preordery przeciez!

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: lenny » wtorek, 26 czerwca 2012, 01:38

OK. Jak widać, BFL istnieje i sprzęt ma się dobrze. Nie ma co się cackać, tylko trzeba zamawiać, 150 USD to jest jak palcami pstryknął ;) A korzyści może przynieść wiele.
Ostatnio zmieniony środa, 27 czerwca 2012, 14:54 przez lenny, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 252
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: H][0|3 » wtorek, 26 czerwca 2012, 09:47

Ja chyba skusze sie na wymiane moich singli na single SC, za doplata 699$. do marca 2013 mam czas....
ale 40Ghashy na ulicy nie lezy :P
Mimo wszsytko, podgrzewacz do kawy latwiej wytlumaczyc na cle :P

Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: megavega » wtorek, 26 czerwca 2012, 12:54

to raczej FPGA, a nie ASIC ? ASIC być może będzie za kilka miesięcy, na razie zbierają kasę
Darmowy ESCROW: https://polmine.pl/?action=escrow
Kopalnia BTC, NMC, LTC, DOGE: https://polmine.pl

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: lenny » środa, 27 czerwca 2012, 01:45

Ilość wstępnie zamówionych urządzeń: 3, od 3 osób. W ten sposób dzielimy koszty przesyłki na 3, będzie taniej.
Ostatnio zmieniony środa, 27 czerwca 2012, 14:53 przez lenny, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: krzynek1 » środa, 27 czerwca 2012, 08:06

Jakie jest zużycie energii przez te układy? Na stronie producenta nie widzę chociażby wzmianki o układzie z pierwszego postu.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: lenny » środa, 27 czerwca 2012, 10:38

krzynek1 pisze:Jakie jest zużycie energii przez te układy? Na stronie producenta nie widzę chociażby wzmianki o układzie z pierwszego postu.
Nie ma podane jeszcze.

Weteran
Posty: 1439
Rejestracja: 8 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Rafi » środa, 27 czerwca 2012, 11:38

Rozumie że to są zam na ten układ za 500zł? Jak z cłem itd jak będzie to jedna osoba zamawiała? Nie ma jakiegoś rabatu jak by zam kilka szt?

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: lenny » środa, 27 czerwca 2012, 11:51

Nie ma jakiegoś rabatu jak by zam kilka szt?
Cena jest stała za dowolną ilość sztuk. Rabat mają tylko dla tych, co upgrade robią z Single 800MH/s. Nie wiem jak z cłem będzie, ale na pewno opłaca się bardziej razem zamawiać niż samemu i płacić za każdym razem 62USD za przesyłkę.

Weteran
Posty: 1439
Rejestracja: 8 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zamówienie zbiorcze preorder: BitForce ‘Jalapeno’ 3.5GH/

Postautor: Rafi » środa, 27 czerwca 2012, 13:51

Wstępnie bym się zapisał na 1szt na kiedy planujesz realizować zamówienie ? Zastanawia mnie czy więcej osób z forum nie zamawiało z BFL tych fpga i czy dużo osób jeszcze czeka na opłacony sprzęt? Fajnie że H][0|3 dostał w końcu sprzęt ale na razie to jest jedyna osoba o której słyszałem bynajmniej tutaj na forum.

Wróć do „Towary”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości