Trading podstawy.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trading podstawy.

Postautor: zwobot » niedziela, 28 stycznia 2024, 23:38

Witam.
W krypto dopiero od miesiąca ale myślę że nauka idzie dobrze. Trading chcę zostawić na koniec ale dostałem jakieś próbne fundusze na giełdzie tylko na to, stąd pytania.
Mając tylko próbne usdt przyjęło mi kontrakt na shorta solany. Jak to jest możliwe skoro miałem na koncie tradingowym tylko te próbne usdt?? Przecież na shorcie sprzedaję co mam, czy czegoś nie rozumiem? Giełda mi sama przeliczyła te usdt jakbym miał solanę? Dziwnie to wyglądało bo naliczanie też było od czapy. Kontrakt wszedł z dżwgnią 4 i przy spadku kursu o 1% (czyli w dobrą stronę) nie naliczało jak w normalnym kontrakcie long, czyli to wyszłoby 4% od kwoty bazowej na +. Naliczanie było jakby w ogóle dźwigni nie było? Ktoś może mi to wyjaśnić? Bo gdy już zacznę za swoją kasę ewentualne błędy mogą słono kosztować.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trading podstawy.

Postautor: dopra » poniedziałek, 29 stycznia 2024, 06:47

Długa droga przed Tobą, najpierw poczytaj, potem próbuj na demo z pół roku, dopracuj strategie a na końcu wrzuć na giełdę prawdziwe pieniądze.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trading podstawy.

Postautor: zwobot » poniedziałek, 29 stycznia 2024, 12:41

Nie no sorry ale jakiś konkret może? Długa droga? Przecież tu nie ma nic skomplikowanego. W sensie jeśli chodzi o technikalia. Z tymże o dziwo na tych funduszach próbnych wygląda na to, że zabrano mi dżwignię bo i wejście w długą z dżwignią powoduje tylko zwykłe naliczanie. Nie wiem o co chodzi, ale jeśli już giełda dała mi próbną kasę, to abym czegoś się nauczył nie powinna wyłączać podstawowego narzędzia albo ja czegoś nie rozumiem? Poproszę zatem konkrety a nie jakieś protekcjonalne "długa droga przed tobą". Nie lepiej zamiast tego sklecić dwa merytoryczne zdania? Wszyscy byliby zadowoleni. Na giełdzie mam już "prawdziwe" pieniądze, ale tylko na spocie i napisałem że trading zostawiam na koniec. Jeśli to rzeczywiście troska to niepotrzebna, oczekuję tylko konkretu to może wspólnie skrócimy te "pół roku".

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trading podstawy.

Postautor: dopra » wtorek, 30 stycznia 2024, 07:59

Piszesz że w krypto dopiero od miesiąca, nawet nie napisałeś jaka giełda, tylko że Ci dźwignie zabrali. I stawiasz short a piszesz o rozliczeniu long.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trading podstawy.

Postautor: Marcin199 » wtorek, 30 stycznia 2024, 11:35

krypto to czasem jak w jakiś kosmiczny wir wpadłeś. Ale spoko, dam ci radę!

Najpierw sprawdź, czy giełda faktycznie przeliczyła te twoje próbne USDT na solanę, bo może się okazać, że to jakiś bug czy coś. Przejrzyj dokładnie ustawienia konta, może tam coś nie halo.

Co do naliczania, no to może dźwignia rzeczywiście nie zadziałała jak powinna. Spróbuj się dowiedzieć, czy to normalne w tych próbnych kontraktach czy może jakiś błąd systemu.
: Pozdrawiam, Marcin 😊

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 stycznia 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trading podstawy.

Postautor: zwobot » wtorek, 30 stycznia 2024, 13:23

Ta giełda to kucoin. Dostałem jakieś próbne 20usdt chyba do zabawy. I tak pierwsze zlecenie weszło z dżwignią a kolejne mimo wyboru i shortów i longów 3x 4x już bez (te shorty przyjmuje gdy mam tylko te próbne usdt na koncie futures) i nie wiem czemu. Może dlatego że za tym pierwszym razem parę dolarów wpadło a w warunkach było, że to co ugrane powyżej 2$ można wypłacić. Potem gdzieś mi mignęło że maks 2$. Nie rozumiem dlaczego tak się ze mną bawią, mimo że kupiłem już u nich aktywa za ok.1000$.
Btw u nich kupno krypto to koszt bodajże 2,5% + chyba ok 1$ opłaty. Ale w sumie tak na oko bez szczególowych przeliczeń wychodzi mi to raczej powyżej 5% i nie wiem dlaczego, bo na koncie revoluta z którego przelewałem kasę miałem i $ i E które wybierałem na giełdzie, więc o dodatkowych przewalutowaniach nie ma mowy. Czy jest w ogóle jakaś wyrażnie tańsza metoda konwertowania fiatów na krypto niż przez giełdy? I czy miedzy nimi są jakieś istotne różnice co do tych kosztów? Też nie chciałbym się rozdrabniać na razie na różne giełdy i portfele.
Jeszcze jedno pytanie o kwestie techniczne. Po co ustawia się limit przy stopie kroczącym? Czy ktoś w ogóle zna jakieś dobre polskie strony, tutoriale, które szczególowo wyjaśniają te wszystkie narzedzia? Oglądalem po angielsku ale nadal chyba czegoś nie rozumiem. Ustawiłem stop kroczący na sprzedaż solany za ok 104$, solana nadal rośnie rośnie, deltę mam na 1% ale giełda mi zamyka zlecenie jakby był moment że solana w którymś momencie spadła o 1% i realizuje zlecenie. Czy to przez to że ustawiłem np limit na 104,5?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Trading podstawy.

Postautor: shinya56 » sobota, 3 lutego 2024, 12:15

zwobot pisze: poniedziałek, 29 stycznia 2024, 12:41 Poproszę zatem konkrety a nie jakieś protekcjonalne "długa droga przed tobą".
Dobrze ci napisał. Chcesz zajmować się tradingiem na poważnie to czeka Ciebie klika lat nauki, codziennego siedzenia po kilka-naście h przed wykresami. W tym czasie nie jeden raz wyzerujesz konto, nieprzespane noce, nerwy, stres. I tak nie masz pewności, że w przyszłości będziesz zarabiał na giełdzie. Jest duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz.

Założenia są proste, ale trzymanie się tych założeń jest mega trudne. Giełda (cała otoczka) jest skomplikowana. Pomijam to, że ten rynek teraz jest inny, niż jeszcze pięć lat temu. Skończyły się szybkie i łatwe pieniądze. Teraz trzeba się wykazać.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości