Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 370
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2313
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » środa, 1 maja 2024, 10:06

@Godstar ale o czym Ty piszesz? Przecież jako stary wyga z doświadczeniem możesz sobie pomarzyć o takich poziomach żeby się załadować. Nie czytasz naszego Adama?
adamjttk pisze: piątek, 12 kwietnia 2024, 18:08A na powaznie - imho zobaczysz taka korekte poki co jak swinia niebo. Najpierw dojedziemy sobie do 90-95k, stare wygi co sie chcialy obkupic w okolicach halvingu za 30-40-50k moga sobie teraz pofantazjowac jedynie o takim kursie, ten pociag odjechal.
Co do kursu BTC. Kusi mnie zamknięcie Shorta z 66300 na poziomie 56300 pod odreagowanie na 62-63k żeby puścić ponownie shorta z finałem na 51-53k. Jeżeli chodzi o koniec korekty, to te poziomy 51-51k wydają się najbardziej prawdopodobne i w tym cały szkopuł - to wygląda za łatwo. Już kiedyś pisałem, że nie zdziwi mnie zejście niżej, nawet na poziomy 43-48k, ale to na razie luźna spekulacja. Obstawiam dwa scenariusze: długa męcząca korekta (akumulacja), ale w range 50-65k, albo krótsza, ale głębsza na poziomy 4xxxx. Wolałbym te pierwszą - będzie zdrowsza dla hossy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2321
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 1 maja 2024, 10:19

56,6k. Pierwszy przypadek w historii kiedy świnia zobaczy niebo:
Obrazek

Początkujący
Posty: 498
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 418
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 1 maja 2024, 10:44

KubaKoń pisze: środa, 1 maja 2024, 10:06 @Godstar ale o czym Ty piszesz? Przecież jako stary wyga z doświadczeniem możesz sobie pomarzyć o takich poziomach żeby się załadować. Nie czytasz naszego Adama?
adamjttk pisze: piątek, 12 kwietnia 2024, 18:08A na powaznie - imho zobaczysz taka korekte poki co jak swinia niebo. Najpierw dojedziemy sobie do 90-95k, stare wygi co sie chcialy obkupic w okolicach halvingu za 30-40-50k moga sobie teraz pofantazjowac jedynie o takim kursie, ten pociag odjechal.
Co do kursu BTC. Kusi mnie zamknięcie Shorta z 66300 na poziomie 56300 pod odreagowanie na 62-63k żeby puścić ponownie shorta z finałem na 51-53k. Jeżeli chodzi o koniec korekty, to te poziomy 51-51k wydają się najbardziej prawdopodobne i w tym cały szkopuł - to wygląda za łatwo. Już kiedyś pisałem, że nie zdziwi mnie zejście niżej, nawet na poziomy 43-48k, ale to na razie luźna spekulacja. Obstawiam dwa scenariusze: długa męcząca korekta (akumulacja), ale w range 50-65k, albo krótsza, ale głębsza na poziomy 4xxxx. Wolałbym te pierwszą - będzie zdrowsza dla hossy.
Koniu, nie wiem czy my patrzymy na ten sam wykres, ja tam ani 30k ani 40k ani nawet 50k nie widze, nie wiem jaki sukces odbebniasz :)
Pal licho 30k, jak zobaczymy chociazby przedzial 40-50k, powiedzmy takie soczyste 45k czyli 40% zjazd bede pierwszy do uderzenia sie w piers.

Jak widze natychmiastowe analizy typu "Być może widzieliśmy ostatni klasyczny cykl" czy "mega korekta 50 - 60 procent od szczytu" po 20% dipach to wiem, ze bit bedzie nadal rosl kolejne cykle na abstrakcyjne z dzisiejszego widzenia poziomy i ma swietlana przyszlosc bo ludzmi targaja skrajne emocje regularnie co kilka lat a pamiec jest ulotna.

Dla ludzi ktorzy robia DCA od lat czy sie obkupywali swiezo po spadkach z zeszlego cyklu takie dipy to sa mrowcze pierdniecia, pod koniec tego cyklu trzeba bedzie ich z lupa szukac.

Moj sentyment pozostaje niezmienny, 100k w tym roku zobaczymy easy (chociaz zdrowy rozsadek kazal mi sie z zakladu do konca sierpnia wycofac, mam nadal w pamieci moja przegrana o poziom 40k z kolega kozaki_wiesi :))

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1133
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3361
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 1 maja 2024, 10:48

No to mamy drugą próbę wejścia w poważniejsze spadki (czy raczej, licząc od szczytu, poważniejszej ich kontynuacji), po niewypale przebicia 40k w styczniu. Nawet podobna chwila, bo sell the news po trzeciorzędnych tym razem ETF-ach. Inne okoliczności są dużo korzystniejsze dla niedźwiedzi: ETF-owe napływy ustały i ciągle trwa korekta w USA, a BTC porusza się ostatnio z grubsza w rytmie tamtejszych indeksów, z wyraźnym wzmocnieniem reagując na spadki.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jacol_atl » środa, 1 maja 2024, 11:35

Ała, niby człowiek wiedzioł, a jednak się trochę łudził.
Tym crashem śmierdziało już od paru tygodni, wyższe niż oczekiwane dane o inflacji nakazywały przewidywać rezygnację z luzowania polityki monetarnej Fed, które to luzowanie zawsze sprzyjało wzrostom na BTC. Przed dzisiejszym posiedzeniem FOMC rynek już mocno dyskontuje scenariusz „higher for longer”. W związku z powyższym w terminie krótkim i średnim należy rozpatrywać 3 scenariusze:
1 – 20% szans - komunikat FOMC umiarkowanie gołębi, pomimo złych danych o inflacji, nie ma miejsca na utrzymywanie stóp procentowych na wysokim poziomie, zapowiedź rychłych obniżek stóp procentowych. W takim wypadki mielibyśmy niemal natychmiastowy powrót BTC powyżej 60k.
2 – 50% - komunikat umiarkowanie jastrzębi, musimy dalej uważać na inflację , pierwsze obniżki stóp najwcześniej w Q4, w takiej sytuacji BTC stabilizuje się na poziomie 52 – 58k
3 – 30% szans - komunikat FOMC mocno jastrzębi, brak obniżek stóp w tym roku, bezwzględna walka z inflacją, tutaj mamy kontynuację wodospadu na BTC i 4 z przodu jeszcze w tym tygodniu. ALE, w tym scenariuszu obrywa cała gospodarka, giełda leci na mordę, oprocentowanie obligacji USA bije 25-letnie maksima (powyżej 5%) o to już jest poziom nie do wytrzymania dla gospodarki USA. Masowe upadłości w stanach, niewypłacalności banków nastąpiłyby w przeciągu 2-3 miesięcy a to zawsze był korzystny scenariusz dla BTC, wręcz wymuszający na Fed ponownie odpalenie drukarek.
Podsumowując, o ile w krótkim terminie najbliższe dni / tygodnie mogą być trudne dla rynku BTC, o tyle średnioterminowo jedyną słuszną strategią jest tylko i wyłącznie HODL.

Weteran
Posty: 7596
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2810
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 1 maja 2024, 11:48

Dwa słowa o toksyczności w krypto do wszystkich byków: to co często piszecie w spazmach ekstazy teraz piszę Zaorski. Takie lusterko ;)

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » środa, 1 maja 2024, 13:19

@pael Nie chcę bronić Zaorskiego ale zobacz jak go jechali za shorty i spójrz co się dzieję teraz w komentarzach u niego na x. To są jaja jakieś. Że ludziom chce się poświęcać czas na wylewania szamba tylko dlatego że ktoś ma pozycje przeciwne. Najlepsze jest w tym że i tu i tam piszą o ulicy.. sami nią będąc, nawet jacyś "influ" mający powiedzmy po kilka kilkanaście k obserwujących :lol: :lol: pięknie to pokazuje sentyment na rynku.

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 384
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » środa, 1 maja 2024, 13:30

Do wszystkich co piszą o halvingu i jego wpływie na rynek przeanalizujcie co on w ogóle daje.

Kilka cyfr dla otrzeźwienia. Pisałem o tym wcześniej.

Halving następuje co 210 000 bloków, czyli jakieś 47 miesięcy.

Co cykl halvingowy zmniejsza się nagroda za blok(poprzednio było to 6,25 BTC, teraz 3,125 BTC).

Sumarycznie mamy więc w ramach poprzedniego cyklu nowo wyemitowanych 1 312 500 BTC, w ramach aktualnego będzie to 656 250 BTC.

Jest jednak ale i to dość istotne. Po pierwsze w poprzednim cyklu mieliśmy dwóch dużych kupujących.

Pierwszy to ETF-y(ówcześnie to tylko Grayscale) oraz Microstrategy.

Grayscale na dzień 30 marca 2020 posiadał 304 631 BTC. Na dzień 19 kwietnia 2024 ETFy posiadały 837 298 BTC. Więc w ramach poprzedniego cyklu ETFy nabyły 532 667 BTC.

Kolejny podmiot, który można uznać za podobnie działący do ETF to Microstrategy, który jest cykającą bombą zegarową. Ten nabył w ramach poprzedniego cyklu 214 400 BTC.

Finalnie uwzględniajac te 2 aspekty w poprzednim cyklu przybyło nam w obrocie 565 433 BTC.

Na ten cykl ja zakładam następujące wartości:

Grayscale się likwiduje i sprzedaje wszystkie BTC. Część inwestorów Grayscale przechodzi do innych ETF, jednak oprócz tego napływu ETFy stoją w okolicach 0. Zakładam,że do końca 2027 roku ETFy netto sprzedadzą ok. 200 tys sztuk i będą miały tyle samo BTC co na koniec 2023, czyli ok. 620 tys sztuk. Więc podaż 215 tys BTC.

Ponadto zakładam,że Microstrategy się załamie-zakładam,że po prostu Sailor przestanie znajdować nowych frajerów na te akcje i celem spłaty kredytów będzie musiał sprzedać część BTC. Ile to jest nieprzewidywalne, ale moim zdaniem można założyć,że w tym cyklu doda minimum 50 tys do podaży.

Zakładam,że ETFy w innych krajach wezmą jakieś 50-100 tys ETF(chociażby Hong Kong). Zakładam,że to zrównoważy Microstrategy, dlatego nie wliczam ani Microstrategy ani tych ETF do statystyk.

Sumarycznie więc w tym cyklu na rynek winno trafić ok. 850-900 tys BTC, a więc więcej niż podczas poprzedniego o jakieś 50%. Dlatego ja dla swoich ruchów inwestycyjnych liczę ten cykl jako przedłużenie poprzedniego.

Co do kursu to zakładam,że mogliśmy mieć szczyt na najbliższe kilka lat. Jednak nie zakładam głębokich spadków. Moim zdaniem minimalne poziomy jakie zobaczymy do roku 2027 to 40-45 tys i to raczej nie w tym roku. Jest wiele niewiadomych w postaci polityki monetarnej itd. Jednak sam cykl halvingowy nie wskazuje na jakieś spektakularne wzrosty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 1 maja 2024, 13:42

Zaktuializowany rogalik i coś, pod co gram longterm:





Dolny łuk rogalika będzie wyznaczony przez korektę obecnej bańki, stawiam na 2025.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 7596
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2810
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 1 maja 2024, 18:02

pael pisze: piątek, 26 kwietnia 2024, 08:09double settings
pael pisze: piątek, 26 kwietnia 2024, 15:17Coraz bardziej mi sie ten wykres nie podoba, mozna wyrysowac flage na 1d, a jak ona wyjdzie w dol to mozemy dobic moze nie do tp celebryty, ale 45-47k. Wolalbym w gore, ale to nie koncert zyczen.
pael pisze: środa, 24 kwietnia 2024, 08:34chumry trzymaja
Obrazek

Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1855
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1602
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 1 maja 2024, 18:08

Jesus btc się zawija z krypto , przy okazji dał się na tym złapać próbując unikać podatków... https://www.forbes.com/sites/kellyphill ... tax-fraud/

Zaorski to tym tradem może zarobić na wymorzony apartament na Manhatanie , przy okazji biorąc udział w historycznym zamknięciu rynku i końcu pewnego rozdziału

Weteran
Posty: 7596
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2810
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 1 maja 2024, 18:41

bitup pisze: środa, 1 maja 2024, 18:08Zaorski to tym tradem może zarobić


Nikt nie wie co on na prawde ma otwarte i zahedgowane, to jest jeden z gorszych do obserwowania, a na pewno juz nasladowania. Jego idol strzelil sobie w leb wiec ten...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1855
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1602
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 1 maja 2024, 18:50

Jesse Livermore to legenda , od kompletnego zera , bankrutując dożył słusznego wieku 63 lat i cały ten czas żyjąc z endorfiną w tle używając życia które jest i tak pyłem na kartach historycznych ... większośc skończy wyłącznie z wykutyni literkami w marmurze ( albo jeszcze gorzej w lastriko ) i pamięci pierwszego pokolenia po czym się rozkruszą kości i tyle . Jesse się zapisał na wieczność

Pomijając legendy spekulacji , wracając do assetu który miał coś zmienił NIE zmienił i już nie zmieni kompletnie NIC . Ponad dekadę wielu miało ułatwiony sposób przechowania wartości i prania pieniędzy . Nie sądze że jest jeszcze długi czas do końca tej opowieści . Jesteśmy raczej bliżej jak dalej . A Zaor zabiera pieniądze właśnie tym wszystkim ćwiczącym pierdolollo ostatnie miesiące , i pewnie zabierze im więcej niż się dzisiaj jeszcze spodziewają ;)

Weteran
Posty: 7596
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2810
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 1 maja 2024, 18:59

Ta, mozg na podlodze w wyniku niemoznosci poradzenia sobie ze swoim sukcesem ;-) nie zartuj.

Nie przyniosly(krypto) tego co obaj bysmy chcieli, ale daly wielu ludziom ucieczke od pracy na etacie - duzo wieksza wolnosc. Do tego nie wiesz jak to sie skonczy, nie wyglada to rozowo(ideologicznie), ale kto wie.

Dodano po 34 minutach 26 sekundach:
Godstar pisze: niedziela, 28 kwietnia 2024, 21:58Choć bardzo ciężko rozróżnić rynek akumulacyjny od dystrybucyjnego,
To więcej we mnie przemawia że go dystrybucja i brak siły jakby kurs na siłę był trzymany.

^

Dodano po 4 minutach 7 sekundach:
a jesli bylbym w grupie grubych ;-)
Obrazek

robilbym z tego miejsc bulltrap i dopiero zrzucal na 40k, zeby zaorskiego wyrzucic, wiecei rozumiecie ;-)

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » środa, 1 maja 2024, 19:45

bitup pisze: środa, 1 maja 2024, 18:50A Zaor zabiera pieniądze właśnie tym wszystkim ćwiczącym pierdolollo ostatnie miesiące , i pewnie zabierze im więcej niż się dzisiaj jeszcze spodziewają
W jaki to magiczny sposób zabierze komuś btc które leżą sobie na wallecie ? albo inne coiny które gdzieś sobie leżą?
chyba, że pisząc pieniądze, nie miałeś na myśli kryptowalut, tylko coś innego :lol:
Zapominasz, że większość nie gra na dzwigni. A może się mylę ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 1 maja 2024, 20:39

Zaor pisał o x50 tuż przed lokalnym ruchem up, więc powinien być dawno zlikwidowany.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1000
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 1 maja 2024, 20:49

BitJanusz pisze: środa, 1 maja 2024, 13:42Dolny łuk rogalika będzie wyznaczony przez korektę obecnej bańki, stawiam na 2025.
Takie pytanko. Kto to pociągnie do góry?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » środa, 1 maja 2024, 21:01

BitJanusz pisze: środa, 1 maja 2024, 20:39 Zaor pisał o x50 tuż przed lokalnym ruchem up, więc powinien być dawno zlikwidowany.
Żenujący typ :D Ja nie wiem dla kogo on jest autorytetem :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1855
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1602
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 1 maja 2024, 21:16

Graham , Buffet , Livermoore , Munger i wielu wielu innych mogą uchodzić nawet za życia za autorytety a i tak dyskusje są . Autorytetem są $ na koncie i na tym forum wyłącznie @Godstar za transparentność mógłby uchodzić za takiego , pierdoletto wiesz ile zarobiłem bez pokazania pozycji jest warte kompletnie NIC przynajmniej dla mnie a Zaor , ma swój świat i ma swoje miliony które pokazał w przeciwieństwie do setek youtuberów , X twórców i reszty pajacy
Spekulacja to sztuka , sama w sobie jest piękna a każdy w blasku tego piękna tylko zdobywa bezcenne doświadczenie

Weteran
Posty: 7596
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2810
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 1 maja 2024, 21:30

bitup pisze: środa, 1 maja 2024, 21:16 Zaor , ma swój świat i ma swoje miliony które pokazał


Swoje albo firmy marketingowej ktora za nim stoi :) lepiej nie miec bozkow

sory za OT

Powell neutral-bullish, moze bedzie odreagowanie, ale mysle ze bez chlosty dla bykow do 47k sie nie obejdzie short-mid term.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Sałata, shinya56, Tomasz_Es i 23 gości